Boxfish & Cowfish

Murény, Perutíny, Žraloky a iné

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
robocop
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 27 Sep 2006 19:53
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa robocop »

Ak by niekto ešte nevedel ako vyzerá taká echt krupička tak nech sa pozrie na tohto chudáčika
Obrázok 8)
500l SPS a LPS reef
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

robocop napísal:Ak by niekto ešte nevedel ako vyzerá taká echt krupička tak nech sa pozrie na tohto chudáčika
uz som si myslel, ze ho ani nevystavis na nastenku :) nuz ale strandy bokom, xudak to ma v zivote tazke... aj ked si asi toho zivota uz velmi neuzije :cry:

btw. nadherna ryba! svojeho casu som nad nou uvazoval (jeej, uz vidim ako tu par ludi co ma pozna natiahlo usmev od uxa k uxu... ja viem, uz som rozmyslal nad vsetkym moznym :lol: ) ale kupovat kvoli tomu bazen sa mi nexce... skoda, su to velke obludky! to uz skor Ostracion meleagris, ten je mensi.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Hlavně ve společnosti rychlejších nebo agresivnějších ryb v akváriu trpí (nemůže to být i důvod stresu, který se v tomto konkrétním případě projevil masovým projevem krupice ?). Je to totiž klidná až pomalá ryba (stavba těla ji nedovoluje žádné rychlé pohyby a obraty) a rychlejší ryby ji často sežerou žrádlo dříve, než se stačí nasytit. Velikosti bych se nebál - v akváriu dorůstá někde ke dvaceti centimetrům (v přírodě 2x více). Její chování je velmi zájímavé - nebojí se, plave podél skla na tu stranu, kam právě jdu a návštěvy jsou z ní úplně vedle.

P.S. Také pozor na čerpadla, nemá dost síly (a rychlosti) a tak ji větší čerpadla mohou "přicucnout" k nasávání.
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

Jaroslav napísal:(nemůže to být i důvod stresu, který se v tomto konkrétním případě projevil masovým projevem krupice ?)
nooo, pokial sme dobre videli (zainteresovani pri foteni), tak v tom akva boli iba dva jedince tohoto druhu a nic viac. na strane druhej to bol tusim celkom cerstvy import. neviem, ci neboli niekde este potom atd... ale stres z inyx ryb osobne vylucujem.

btw: mate nejake skusenosti s touto rybou?
otazka na forum a adminov: otvorime samostatnu temu v sekcii Dravce a agresívne ryby (pripada mi to najidealnejsie miesto) o tyxto a pribuznyx rybax, skusenostiax atd... (navrhujem originalny :D :D nazov Boxfish & Cowfish)?

amp
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Ona ale není vůbec agresivní a jako dravec by při jejích schopnostech brzy zemřela hlady. Abychom někoho neuvedli v omyl - raději to dát mezi "Ostatní " ?
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

Jaroslav napísal:Ona ale není vůbec agresivní a jako dravec by při jejích schopnostech brzy zemřela hlady. Abychom někoho neuvedli v omyl - raději to dát mezi "Ostatní " ?
jj, to je mi jasne, len mi islo o to, ze v tom ostatne mi to nesedelo... v popise je "Špeciality, Rozmnožovanie, Skupinové správanie a iné". aby zase toto nikoho neuviedlo v omyl... ok, takze ak proti tomu nikto nic nema, dam to do ostatne.
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

ako vidim, niekto to uz presunul sem (danej osobe dakujem :) )... cize este raz.

Poprosim vsetkych, co maju skusenosti s tymito druhmi, aby sa podelili s ostatnymi.

dik
Naposledy upravil/-a Amphibia v 28 Apr 2008 12:19, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Amphibia napísal:ako vidim, niekto to uz presunul sem
a tu druhu paralelnu temu som zmazal
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

roman dakujem
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Akorát bychom se měli domluvit, o jakém druhu ryby jde řeč. Jedná se o mládě Lactoria cornuta (Longhorn cowfish) anebo Ostracion cubicus (yellow boxfish)?? Mláďata obou druhů jsou si v raném stádiu hodně podobná - já bych toho osypaného chudáčka na obrázku typoval podle velikosti černých skvrn a úplné absence náznaků "růžků" na Ostracion cubicus. Ale mýlit se také mohu.
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

Jaroslav napísal:Akorát bychom se měli domluvit, o jakém druhu ryby jde řeč.
hmm... spravna pripomienka a uz som na to myslel (nesmejte sa, obcas mavam svetle dni - no dobre, skor minuty :lol: - ked ma poxyti straaaasny osial mysliet. vacsinou sa sice postavim do kuta a ono ma to prejde ako zbiteho psa auto, zial dnes nie :D ). kedze sme zvolili nazov temy "Boxfish & Cowfish", tak navrhujem strukturu prispevkov nasledovnu: nazov druhu a za nim skusenosti. napr:

Lactoria cornuta: mam s nou take a take skusenosti. myslim si, ze minimalny objem je taky a taky, sukmenovci do akva taky a taky atd...

co vy na to? moz byt?

vzhladom na to, ze som tu rybu videl na zivo myslim si, ze ide na 99% o Ostracion cubicus.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

nebud skromny a pridaj este 1% :D
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

jak je to s jejím potravním nárokem?
lacozba
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22 Mar 2008 07:46
Bydlisko: bratislava

Príspevok od používateľa lacozba »

hmmm...tak aj ja mam tohoto krasavca...veselo mi ho predali aj ked som povedal ze mam 200l akvarko z dvoma nemiikmi...az potom som sa dozvedel od skuseneho akvaristu ze on by si ho netrufol dat do 1000l nadrze...inac jako je to velmi krasna rybka,spolocenska,a strasny zrut..vylikvidoval vsetku gulickovu riasu:)))chuti mu mrazena artemia aj vlocky (krill)...tiez ho mam nachylneho na krupicu..ked donesiem nieco nove tak sa vzdy vyhadze..potom to ustupuje....aj teraz je chudacik vyhadzany lebo sa zlakol sasanky ktoru som doniesol...jak bude zas cisty som rozhodnuty ho podarovat niekomu z velkym akvarkom...a este nieco..zevraj pri podrazdeni vie vypustit jed do vody..to som pocul ale neviem ci je to pravda...mohol by to niekto kdo ma dobru encyklopediu alebo skusenost potvrdit alebo vyvratit...dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Dravce a agresívne ryby"