Chov perutyna a jeho jed

Murény, Perutíny, Žraloky a iné

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Chov perutyna a jeho jed

Príspevok od používateľa kačer »

martin01 napísal:Já bych to zas tak neřešil, pořád je to ryba v akváriu, jen to chce opatrnost. Jinak ránu je dobré trochu něčím hodně ostrým říznout a zkusit co nejvíc vysát. To jen kdyby náhodou. M
Martine, začínas me docela desit ... :-)
Ja si rikal, jo dobry, je to jen dalsí rybka v akvarku jen trosku jedovata, ale je placha tak to bude v pohode .. A ted tu ctu takoveto zkusenosti.
Tak kdybych se tu už nahodou delsí dobu neobjevil, tak alespon vite proc.:-D

Ale ja to jinak beru opravdu vázne. ¨Tady strasna sranda, pak se neco opravdu stane a budu rad, ze mi ta ruka jen natece. Takze zde platí opatrnost nade vše!!!
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa kačer »

shane.p napísal:Nebo si ještě pořiď Odrance pravého. Jeho jed prý působí jako protijed perutýna. :-)
Jasne, dalsí jedovata potvurka do akvarka ... :-D
Používateľov profilový obrázok
geronimo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 20 Jan 2010 08:41
Bydlisko: Trnava

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa geronimo »

Ono to bolo celkom v pohode , najprv hodina chaoz co sa deje a co ma to vlastne pichlo, nasledovali dve hodky telefonovania co so mnou a potom niekoho napadlo zavolat narodny toxikologicky ustav a cez telefon sa uz o mna posatarali :) ruka bola do dvoch dni uplne normalna aj ked ma este chvilu svrbela. A ta skusenost , no ako sa vravi co ta nezabije to ta posilni :)
Používateľov profilový obrázok
geronimo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 20 Jan 2010 08:41
Bydlisko: Trnava

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa geronimo »

mal som ju v akvariu 4 roky vzdy ked som nieco v akva robil pekne zaliezla , problem sa stal v tom ze som priniesol nove rybky a nechal sacky v akvariu nech sa vyrovna teplota , pterois si rybky vsimol a chcel na ne zautocit len sa odrazil od sakla a mne rovno do prtsta. Krmil som ho gupkamy ktore som, si pre nho choval , neni nad to pozorovat ako lovi a nahana svoju obet :) . Osudova mu bola kreveta , 4 roky krevety akceptoval a pak mu preplo a jednu zozral . tyzden sa ju snazil vydavit a nakonec spachal sebevrazdu ked sa zapichol medzi kamene a vytiahol som ho uz skapateho.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa shark »

martin01 napísal:Já bych to zas tak neřešil, pořád je to ryba v akváriu, jen to chce opatrnost. Jinak ránu je dobré trochu něčím hodně ostrým říznout a zkusit co nejvíc vysát. To jen kdyby náhodou. M
Nařiznout a vysát je hloupost.Mám také osobní zkušenost s bodnutím.Všudese doporučuje zasažené místo co nejdříve dostat na co největší telotu.Třeba pod vodu horkou tak co snesete a možná i trochu víc.Tyto neurotoxiny se dají včasným zásahem tepelnou vlnou částečně neutralizovat a tim se ti dost zmenší proevy otravy.Mimochodem je to dost fofr když cítíš jak ti postupně ochrnuje ruka.Nestačil bych ještě vysávat a řezat atd.Učinnost sera je podložena včasným dodáním do 20 MINUT.kDO TO ZVÁS STÍHÁ???tAK TA VODA JE ASI JEDINÁ NEJRYCHLEJŠÍ ČÁSTEČNÁ POMOC A PAK ŠUPEM NA POZOROVÁNÍ DO NEMOCNICE.DOPORUČUJU NEŘÍDIT.DĚLALJSEM HRDINU A JEŠTĚ ŽE MĚ VEZLI ASI BYCH TO DÁVAL ŠPATNĚ.ZÁLEŘÍ TOTIŽ DOST NA TOM JAK JE JEDINEC VELIKEJ A JAK ŠIKOVNĚ TĚ BODNE.U MĚ TO DO PRSTU OD DOSPĚLCE STAČILO :lol: .
Sorry za caps.Už se mi to nechtělo přepisovat
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa vlčák »

presne tak-rozhodne nerezat.co nejvice horka voda,proste co vydrzis.ale vseho s mirou,ne chteli v egypte na lodi neurotoxiny rozkladat olejem z panvicky,magori :D tak jsem to radsi rozchodil sam.ale to byla jen trnova koruna.
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa vlčák »

a po praze beha kamos co ho pichnul red sea walker a ten to rozchlastal-taky reseni :D :D
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa Zvejkus »

vlčák napísal:a po praze beha kamos co ho pichnul red sea walker a ten to rozchlastal-taky reseni :D :D
V tomhle případě mě spíš napadá, jestli ho nekousnul Johnny Walker. :lol:

Tehle potvor je v Egyptě plno, to je fakt. Ale neumím si představit, že by si někdo něco tak ošklivého pořídil do akva. :D
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa Steedy »

Tak to mel tedy ten tvuj kamos z praglu fest stesti, na nasem vylete za potapenim to nejaka nemka nezvladla a kiksla/ale prej mela alergickou reakci ci co.
dr.dratek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 26 Feb 2008 21:50
Bydlisko: Vizovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa dr.dratek »

Také jsme měli doma perutaka. nadherna ryba a chtěl bych zase, bohužel nyní vyhrala mala a obavy zeny a neustale hlidani male. takze mame nema :o). Měli jsme jej kolem 5 let, ze zacatku jsme delali velke operace při vymene vody a udrzbe AQ. moja stala se sitkou a držela jej nekde v koute. casem jsme si urcili signály a aq slo cistit bez ucasti dalších clenu rodiny. prodlouženou rukou jsem mu naznacil kam ma zmizet do kuta a nechal v pulce aq zapichlu. V klidu se vrtal na druhé strane. jak ho to sralo, tak povyplul k tycce a naznacil at vypadnu. nikdy neutocil. K pichnuti by muselo dojit mou nepozornosti a nedbalosti. jinak tezce zavidim. PS. na skrince u AQ byl nalepen velky navod co delat když se pichnu - horka voda - sparit jak kure - a mazat do spitalu na kontrolu.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa martin01 »

No pokud vím, tak toxiny ničí teploty až nad 40 st., což se bude těžko dosahovat a navíc to zvýší prokrvení zasažené končetiny. Neznám přesné složení jedu perutýna, ale pokud tam nejsou složky snižující srážlivost krve, tak by nemělo nastat velké krvácení a alespoň se nějaký jed odplaví. Každopádně odsátí jedu z rány je po séru nejúčinnější postup. Pro herpetology se vyrábí i různé odsávačky jedu, jako první pomoc při uštknutí. Pokud má někdo strach z otravy, tak bude nejlepší si zavolat na nějaké toxikologické centrum a tam mu určitě poradí. Další věc je, že jedovaté ryby zřejmě spadají do zákona o zákazu chovu nebezpečných živočichů, tak bych byl opatrný, komu se s tím svěřuji.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa martin01 »

Dal by se tu ten návod prezentovat, třeba i pro ostatní?
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa vlčák »

martin01 napísal:No pokud vím, tak toxiny ničí teploty až nad 40 st., což se bude těžko dosahovat a navíc to zvýší prokrvení zasažené končetiny. Neznám přesné složení jedu perutýna, ale pokud tam nejsou složky snižující srážlivost krve, tak by nemělo nastat velké krvácení a alespoň se nějaký jed odplaví. Každopádně odsátí jedu z rány je po séru nejúčinnější postup. Pro herpetology se vyrábí i různé odsávačky jedu, jako první pomoc při uštknutí. Pokud má někdo strach z otravy, tak bude nejlepší si zavolat na nějaké toxikologické centrum a tam mu určitě poradí. Další věc je, že jedovaté ryby zřejmě spadají do zákona o zákazu chovu nebezpečných živočichů, tak bych byl opatrný, komu se s tím svěřuji.
teplou vodou se to resi po celem svete,ne nad 40st ale co vydrzis.cca na 30-45minut.nikdy jsem se v tomto pripade nesetkal s jinou lecbou.kdyz uz jsi nakous co muzeme mit v akva podle pana zakonuse tak co takova protopalythoa a jeji obrnenky?? to ma v akva temer kazdy
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Chov perutyna a jeho jed

Príspevok od používateľa martin01 »

Dobře, tak to se omlouvám za dezinformaci. Každopádně já bych stejně řezal :) , mám za sebou uštknutí malou zmijí a přiznám se, že si nedokážu představit, že bych místo máčel do horké vody. Pravdou je, že zmije nemá neurotoxický jed. O lidech, které uštkli hadi s neurotoxiny, mám jen sporé informace a většinou pádili do nemocnice a nečekali, co to udělá. Respektive je odvážela sanitka. Množství jedu vpravené do rány, se ale nedá srovnávat s kousnutím hada, je tedy pravděpodobné, že horká voda stačí. Je to asi stejné jako s naší zmijí, která má co do intensity stejně účinný jed jako kobra, jen ho má tak malé množství, že to většina lidí moc neřeší.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa martin01 »

To není to stejné, nejedná se o to, že je živočich nebezpečný svým jedem, ale zákon, o kterém jsem mluvil, zakazuje chov, bez zvláštního povolení živočichů, kteří jsou člověku nebezpeční buď velikostí, dravostí nebo jedem, pro to, aby s nimi člověk v ohrožení nezacházel špatně. Spadají tam i velké druhy žab, jelikož jejich kousnutí je velmi bolestivé. Nechci tady diskutovat o tom, co se smí, jen, že takový zákon je, i když neznám moc lidí, kteří by ho dodržovali.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dravce a agresívne ryby"