Chov perutyna a jeho jed

Murény, Perutíny, Žraloky a iné

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Chov perutyna a jeho jed

Príspevok od používateľa martin01 »

Měl jsem perutýna (15 cm)před 7 lety ve 400l nádrži. Byl v pohodě, měl rád Dania pruhovaná, ale myslím, že na druhu ryby nelpěl. :D JInak jsem ho denně krmil jednou ančovičkou (grundle). Jsou fakt super a krásní. Já jsem po čtvrt roce zjistil, že se mi víc líbí koráli, tak jsem ho dal pryč. Můj závěr je, že to stačilo. Většinu času byl nalepený u útesu a ve volné vodě se moc nepohyboval. Dost toho sežral a dost vyloučil. Martin
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa vlčák »

to je jeho prirozene chovani.cely den je nalepeny nejlepe u stropu jeskynky.vetsinou cela parta 3-10 jedincu.po setmeni vyrazi na lov.az se nekdy stavis mam fotky
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa kačer »

martin01 napísal:Měl jsem perutýna (15 cm)před 7 lety ve 400l nádrži. Byl v pohodě, měl rád Dania pruhovaná, ale myslím, že na druhu ryby nelpěl. :D
Takze si nemel problém s tím, ze to byla ziva potrava? Nekde jsem slyšel, ze pry jim zivé rybky nedelají dobře. Pry spatne travi jejich lebky nebo co ... A taky, ze prece jenom ty ancovicky jsou víc vyzivne..
martin01 napísal: JInak jsem ho denně krmil jednou ančovičkou (grundle).
Denne? A neni to nejak hodne.:-) Me bylo doporuceno, tak jednou tydne. Zase aby ten perutyn nebyl vypasenej jak "prase".:-)
martin01 napísal: Většinu času byl nalepený u útesu a ve volné vodě se moc nepohyboval. Dost toho sežral a dost vyloučil. Martin
Jn, to mas pravdu. Proto jsem si ho poridil do 100L nadrže, aby byl alespon trochu videt.:-) Chapu, ze 100L není pro perutyna mnoho. Ale jelikož jak rikas se moc nepohybuje a pres den obyva tak jednu tretinu akva, tak si myslim, ze to na nej staci. Samozrejme se mu pokusim udelat co nejlepsí podminky, tak uvidíme ...
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Chov perutyna a jeho jed

Príspevok od používateľa vlčák »

pri sahani ho oddel nejakym plexi nebo tak.fakt to neni sranda.jeden pan z prahy byl na jipce tusim14dnu a ruka mu zcernala az nad loket.sice to bylo od macka.ale bacha :!: :!: :!:
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa kačer »

vlčák napísal:pri sahani ho oddel nejakym plexi nebo tak.fakt to neni sranda.jeden pan z prahy byl na jipce tusim14dnu a ruka mu zcernala az nad loket.sice to bylo od macka.ale bacha :!: :!: :!:
Pri koupi mi bylo taky rečeno, že cloveku muze orchnout na par dní ruka. :? Opatrnej urcite budu! To plexi je dobrej napad, neco vymyslim.;-) Dik.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa martin01 »

Pokud vím, tak mají neurotoxický jed, stejně jako korálovcovití hadi. Ten by měl ovlivňovat dýchání a činnost srdce. Výhoda je, že jej mám dojem nevstřikují, ale jen vypouští do rány. Tenkrát jsem ho vezl, od pana Forsta a ještě, že jsem měl kybl. Sáčky byly jak řešeto. :D Ohledně krmení, možná bude mít Vlčák lepší zkušenost s pozorování, ale ryba by měla být jejich přirozená potrava, tak nevím proč by jim měly dělat nějaké potíže, ale třeba to někdo vysvětlí. Já jsem vždycky krmil ryby ančovičkami( i velké sladkovodní), je to kompletní ryba s kostmi, vnitřnostmi atd.. Pokud někdo dává jen filé, tak se to časem projeví na chybějících částech vitamínů. Nejčastěji se to ukazuje na vodních želvách, které si lidé koupí ve zverimexu, dávají jim kousky filé a pak mají hrbolatý karapax a další problémy. Ančovičky dávám sasance, fungii a dalším korálům, samozřejmě v potřebné velikosti, někdy až kašovitém stavu. Ohledně častého krmení, tak je to dravec a je pravda, že ne asi každý den uloví pořádné sousto, ale jako u všeho to chce s rozumem. Pokud je ryba velká, tak asi stačí dvě týdně, ale když koupím zrovna balení, kde mají všechny 4 cm a jsou jak nudle, tak bych dal klidně denně. M
Používateľov profilový obrázok
geronimo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 20 Jan 2010 08:41
Bydlisko: Trnava

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa geronimo »

zdravim , tak osobnu skusenost z pichnutim od pteroisa mam aj ja :) pichol ma do prstu na pravej ruke a do pol hodky bola cela ruka opuchnuta, nasledne cesta na pohotovost kde na mna pozerali ako na mimozemstana , jedna tetanovka , vytiahli zlomeny trn a nechali ma na infuzke. po dvoch hodinach ma poslali na interne lezat na pozorovanie kedze hrozila zastava srdca. tam si ma nik nevsimal dve hodky na chodbe tak som im podpisal reverz a siel s kludom domov :)
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa kačer »

geronimo napísal:zdravim , tak osobnu skusenost z pichnutim od pteroisa mam aj ja :) pichol ma do prstu na pravej ruke a do pol hodky bola cela ruka opuchnuta, nasledne cesta na pohotovost kde na mna pozerali ako na mimozemstana , jedna tetanovka , vytiahli zlomeny trn a nechali ma na infuzke. po dvoch hodinach ma poslali na interne lezat na pozorovanie kedze hrozila zastava srdca. tam si ma nik nevsimal dve hodky na chodbe tak som im podpisal reverz a siel s kludom domov :)
To teda není moc dobrá zkusenost. Nerad bych ji taky zažil na vlastní kuzi. Brr, jen na to pomyslim. :? Snad už máš ruku 100% v poradku a nezanechalo to na tobe zádne nasledky.;-) Budu muset být holt hoodne opatrny!
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa martin01 »

Specializované oddělení je na Karláku, to není tak daleko. :)
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa kačer »

martin01 napísal:Specializované oddělení je na Karláku, to není tak daleko. :)
No daleko to není ... Ale nejblíž mám Motol nebo UVN.:-)
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa martin01 »

Před patnácti lety,když jsem se o to zajímal, tak byl Karlák jediný, kdo měl zásobu různých širokospektrálních sér. Dneska už to bude asi trochu jinde :) .
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa kačer »

Asi bych se o to mel taky trosku zajimat jak to tak vidim.:-) Alespon si zjistit kde co maj kdyby nahodou ...
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa martin01 »

Já bych to zas tak neřešil, pořád je to ryba v akváriu, jen to chce opatrnost. Jinak ránu je dobré trochu něčím hodně ostrým říznout a zkusit co nejvíc vysát. To jen kdyby náhodou. M
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa tragett »

Ty jo to je jak z americkyho filmu, jeste ze takovou potvoru v akva nemam :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
shane.p
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 10 Okt 2012 11:18
Bydlisko: Praha

Re: Kubajzův nano reef 96l

Príspevok od používateľa shane.p »

Nebo si ještě pořiď Odrance pravého. Jeho jed prý působí jako protijed perutýna. :-) Další z rad je po zasažení okamžitě odstranit všechny části na kterých byl jed (zbytky trnu atd.) a ponořit ruku do horké vody pro zmírnění bolesti. Každopádně nádherná ryba. Tak ať dělá jenom radost.
Shane
Napísať odpoveď

Návrat na "Dravce a agresívne ryby"