akvaria na Reefcetrale

Špeciality, Rozmnožovanie, Skupinové správanie a iné

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

akvaria na Reefcetrale

Príspevok od používateľa shark »

co řikáte na toto akvarium?Je to nádhera ale nějak mi to připadá jako naaranžované na nafocení.Je možný aby se to takhle dalo udržet?? přece se to musí mezi sebou pomlátit ne?to je muj pocit .Nějak se mi nezdá ,že to muže takto vydržet.ale je to nádherná podivaná.

http://reefkeeping.com/issues/2007-12/totm/index.php


koukněte :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: akvaria na Reefcetrale

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

shark napísal:co řikáte na toto akvarium?Je to nádhera ale nějak mi to připadá jako naaranžované na nafocení.Je možný aby se to takhle dalo udržet?? přece se to musí mezi sebou pomlátit ne?to je muj pocit .Nějak se mi nezdá ,že to muže takto vydržet.ale je to nádherná podivaná.

http://reefkeeping.com/issues/2007-12/totm/index.php


koukněte :wink:
myslim ze ziadna namaha vynalozena na to "aranzonavnie" by nebola adekvatna vysledku, staci si to precitat a cloveku musi byt hned jasne ze ten clovek vie co roby.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

je to naprosto užasná přehlídka korálnatců
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Nejak si neviem dobre predstavit to aranzovanie urastenych kolonii, aj ked na prvy pohlad je to dost nahusteny porast. Investovat niekolko tisic dolarov kvoli par fotografiam a "slave" na reefcentrale si moze dovolit max. vacsi obchodnik, no urcite nie miestny reefovy fanatik.
Pri detailnejsich fotografiach je vidiet, ze koraly sa priamo nedotykaju, vzdy je medzi nimi urcity odstup (dostatocny?) a su usporiadane v "poschodiach" nad sebou - ako terasove zahrady. Ci je ta nadrz udrzatelna v rovnakom stave nie niekolko mesiacov, ale dajme tomu nejake 2-3 roky mozme iba hadat. Je tam prilis vela druhov namackanych na malej ploche, co si casom urcite vyziada svoju dan. Aj ked ma nadrz cez 1000 l.

Chlapik sa vsak vybral relativne bezpecnou cestou - metoda rychleho obratu asi najviac simuluje prirodne podmienky. Krmi pomerne intenzivne a filtraciu, resp. odstranovanie odpadovych latok ma naddimenzovane. Osvetlenie, ake pouziva asi tiez robi svoje. A rovnako ma zrejme "profesionalne" mozole z neustaleho pouzivania kliesti, aby zabranil vzajomnemu dotykaniu sa kolonii.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno pravě o to jde.nedovedu si představit tu udržbu aby nedochazelo k vzajemnemu ničení kolonií.jinak teda je tu co závidět a pokud se mu to podaří udržet tak je to mazec.Ten ubytek prvků a jeho doplňování asi taky nic jednoduchýho nebo spíš pro našince docela nákladný až příliš.jak řikám dost dobře si to nedokážu ani představit .pokud mu to ale šlape a vypadá to že jo tak opravdu klobouk dolu a je vidět že se máme furt co učit .Mno a je asi potřeba taky prubnout nějakou tu sazku :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"