Ctenochaetus vs Vulpinus

Špeciality, Rozmnožovanie, Skupinové správanie a iné

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Ctenochaetus vs Vulpinus

Príspevok od používateľa vasekg »

Siganus vulpinus a Ctenochaetus strigosus mají problém, Bodlok nenechá králíčka chvíli v klidu, pravda je, že byl v nádrži první.....kdekoliv čtu o těchto dvou rybách, jsou to ty z nejméně agresivních...

Co myslíte, pomůže nasazení ještě jedné větší ryby? Rozptýlí se tím Bodlokova pozornost natolik, že dá králíkovi pokoj? Nebo nedělat nic a čekat, že to časem ustane? To se mi nechce, králíček začíná mít drobná poranění na ploutvích a je permanentně černý (ve stresu). Na druhou stranu agresor dostal po čenichu a má taky malou ranku na čele.

Zvláštní je, že jsou spolu 14 dní, první dva dny se honili a rvali a pak dali 10 dní pokoj. Ovšem poslední dva dny se to změnilo v těžkou bitvu a nelíbí se mi to.

JIž jsem se ptal na rady JardyH a dalších, obávám se, že jejich názory jsou pravdivé, ale ještě se ptám tady, protože víc hlav víc ví.

Oddělit? Nechat být? Přidat dalšího bodloka?

Nechci dopadnout tak, že v tak velké nádrži budu mít jednu bodlokovitou rybku - počítal jsem asi 4 bodloky a hejno dalších menších rybek...

Jo, ještě mi Bodlok naháněl mého Salariase, ovšem, to je bůh, ten si zaleze a je mu všechno šumák :-)

Díky předem za rady a hezký weekend!

V.
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Ctenochaetus vs Vulpinus

Príspevok od používateľa chip »

to bude vasku asi jedincem. Ja jsem mel ve 250 jednoho bodloka a jednoho kralicka v pohode ( vim vim, ze to bylo hodne na tak male AQ, ale hned me nekamenujte ;-) )
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Ctenochaetus vs Vulpinus

Príspevok od používateľa amsi »

asi fakt od kusu ..... já mám oba ,spolu, plus Xanthurku a Hepatuse ...... a to raději nebudu psát jak to bylo kdysi se 7 bodlokama .... nikdy nikdo neměl problém. Max Xanthurka s Flavescentkou , tak týden .... pak OK.
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Ctenochaetus vs Vulpinus

Príspevok od používateľa vasekg »

Já jim, syčákům, pustím do akvárka rajskej plyn! Nebo dostanou kousky masa, marinovaného v kokainu, aby je to přešlo :-)

No, nasadím toho hepatuse a budu pozorovat, pokud se situace nestabilizuje a bude to špatné, bude jeden bodlok žlutooký k mání (a žena to obrečí).

Kdyby vás případně něco napadlo, raďte!

V.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Ctenochaetus vs Vulpinus

Príspevok od používateľa Steedy »

No pokud se mohu k tomuto vyjadrit , mel jsem ctenocheatuse uplne stejneho jako ty , mel jsem ho v 800L akvariu byl cca 8-10cm velky s osadkou bodloku Hepatus, Naso El., Naso Vlamingi aj.. vsechny ryby si ho nevsimali a tak to bylo i v jeho pripadu jen "BLBY" Hepatus si nedal pokoj a neustale do sebe rypali pokazde ale zacinal sarvatky Ctenochus. Tak sem ctenochuse eliminoval do filtru cca na 14dni, hodil jsem ho zpet do velkeho akva zda si to nerozmysli tyden klid a pak nanovo tak sem ho musel eliminovat uplne - vymenen. Ctenochus sel Hepatus zustal.

Ale urcite to bylo asi jen jedincem taky, kdo ví.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Ctenochaetus vs Vulpinus

Príspevok od používateľa VINTR »

Asi to vypadá, že je to vždy kus od kusu (uvedeného bodloka jsem neměl), ale pokud jsou oba jedinci stejně velcí tak se můžou navzájem šikanovat, než jeden zjisti kdo má navrch.
Já mam Zebrasoma flavescens a ten šikanuje každého nového obyvatele nádrže, ikdyž tato ryba by měla být bezproblémová. To co popisuješ mi připomíná atmosféru v mém akva, když koupím novou rybu. Když je malá má šikanistu na salámu, ale když je stejně velká tak jsem zaznamenal stejný co ty (poškubaný ploutve nějaký to kousnutí …). Před cca rokem a půl jsem pustil do akva pomce - impec (ten je taky šikanista) většího než můj bodlok (prapůvodní obyvatel nádrže). Byla tam mela (byly šrámy „šikanisti“) a teť si jeden druhého nevšímá, bez problémů se vzájemně tolerují, jen sem tam se postraší. Chvílí bych ještě vydržel.
Když jsem si koupil králíka tak jsem čekal, že bude krásně žlutý, ale dlouho trvalo, než se v mém malém akvarium přestal bát a přestal měnit barvu na flekatou.
Nejsem žádný odborník, popisuješ jiné druhy ryb a určitě si na to uděláš svůj názor, ale zkusil bych to ještě vydržet (u mě byl cca po třech týdnech „relativní“ klid. Těď spí vedle sebe). Jo a šéf je bodlok žlutý (hol trn je trn). Když koupíš druhou rybu, bude mít asi šikanista více hokny, ale to máš asi v plánu.
Používateľov profilový obrázok
Tomasn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 12 Nov 2008 16:07
Bydlisko: Brno

Re: Ctenochaetus vs Vulpinus

Príspevok od používateľa Tomasn »

cece ja mel stejnej problem pridal jsem vic ryb aby se aktivita bodloka rozdelila ted bodlok jenom vysira vecer vsechny postupne kdyz jdou spat
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"