Krabi

Krevety, Kraby a iné

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Krabi

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

S živým kamenem jsem dostali malé krabi (2 ks). Ožírají ZÁSADNĚ fialovou vápenitou řasu. :evil: :evil: :evil: . Nestačil jsem je vyfotit :( (a už vůbec ne chytit). Neví někdo "co to je", a jak s nima naložit? Jestli totakto půjde dál, sežerou všechnu fialovou řasu.... :( :( :(
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Krabi

Príspevok od používateľa Roman »

Daniel Dostál napísal: a jak s nima naložit?
do liehu
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

riasa

Príspevok od používateľa laomedon »

Mne zase fialovú riasu kompletne zožral Ježko radu Diadema setosum, dúfam že čoskoro začne riasa opäť rásť a Ježo dežo nebude stíhať požierať! Neviete náhodou niekto či to nieje aj nedostatkom minerálov alebo iných látok vo vode? Myslím to požieranie fialovej riasy.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

To Roman: "do lihu" ... díky za radu :lol: Ale jak je chytit :evil: Už jsem probdil tři noci, ale ty prevíti vždy stači vzít roha. Ai budu muset tz šutry rozbít :cry:
Má někdo lepší radu :?:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

lameodon, diadema oziera vsetko zaradom... neberie ohlad na farbu riasy, ber to ako fakt , s tym nic neurobis , jednoducho ti bude cistit kamene dobiela , vyssimi davkami stroncia a vysokym obsahom vapnika mozes aspon urychlit dorastanie novej riasy
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Re: Krabi

Príspevok od používateľa Pavel »

Daniel Dostál napísal:S živým kamenem jsem dostali malé krabi (2 ks). Ožírají ZÁSADNĚ fialovou vápenitou řasu. :evil: :evil: :evil: . Nestačil jsem je vyfotit :( (a už vůbec ne chytit). Neví někdo "co to je", a jak s nima naložit? Jestli totakto půjde dál, sežerou všechnu fialovou řasu.... :( :( :(
zahram do substratu po okraj misku, do ktorej daj kusok rybacieho masa - v noci predpokladam najdes v miske krabov aj kopec inej havede o ktorej si ani nevedel - toto ti bude fungovat len v pripade, ze nemas v akva niekoho, kto by ti to maso pozral sam (ryby, ...) - potom radsej skus zvolit napr. tubu od sumakov a pod. :wink:
[size=75]72 l SPS/LPS only, 80 l fish only[/size]
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Daniel Dostál napísal:To Roman: "do lihu" ... díky za radu :lol: Ale jak je chytit :evil: Už jsem probdil tři noci, ale ty prevíti vždy stači vzít roha. Ai budu muset tz šutry rozbít :cry:
Má někdo lepší radu :?:
Pokud jsou jenom dva a působí "škodu" pouze na vápenatých řasách, vůbec bych to neřešil. Sám jsem rád, že mám vápenaté řasy pouze v přiměřeném množství, přesto dostatečně likvidovány malými hvězdicemi. Je to totiž velice významný odčerpávač vápníku z mořské vody.
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Me fialovou rasu oziraji poustevnici calcinus elegans a jsem jenom rad, protoze jeji bujny rust mi i utlacoval nektere koraly.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Díky za odpověď, uklidnilo mě to. Nechám je na pokoji, ať si žerou... :lol:
Používateľov profilový obrázok
Drago
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 12 Nov 2006 18:13
Bydlisko: Vimperk,ČR
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Drago »

Dnes mi připravil překvapení můj asi 5cm velký krab,který se do AQ dostal společně s živými kameny.Ráno při prohlídce AQ jsem zjisti,že si odtáhl do svého úkrytu někde v útesu jednu nově přivezenou odnož Xenie sp. :cry: . Bohužel se vůbec nepohybuje po dně jen po útesu a to jen v horní části takže vůbec nevim co s ním.Mystička zahrabaná v písku s návnadou nezabírá tak nevim,ale todle byla už poslední tečka :evil: .Musí ven :!: :?:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Drago napísal:Dnes mi připravil překvapení můj asi 5cm velký krab,který se do AQ dostal společně s živými kameny.Ráno při prohlídce AQ jsem zjisti,že si odtáhl do svého úkrytu někde v útesu jednu nově přivezenou odnož Xenie sp. :cry: . Bohužel se vůbec nepohybuje po dně jen po útesu a to jen v horní části takže vůbec nevim co s ním.Mystička zahrabaná v písku s návnadou nezabírá tak nevim,ale todle byla už poslední tečka :evil: .Musí ven :!: :?:
Taky jsem našel malého kraba.Teď bojuji o život Xenie,možná, že může mít ten hajzl přičinění k tomu, aby korál umíral.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

to si nemyslím.Jak je veliký?případně pošli foto.Jinak i já měl několik krabíků co vylezli z živáků a zatim byli všichni neškodní.Viděl jsi, že by korál nějak napadal?To že jsou ty xenie skrčený bych opravdu viděl ve vysokém podílu Po4 ve vodě nebo aklimatizaci na nové prostředí :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

shark napísal:to si nemyslím.Jak je veliký?případně pošli foto.Jinak i já měl několik krabíků co vylezli z živáků a zatim byli všichni neškodní.Viděl jsi, že by korál nějak napadal?To že jsou ty xenie skrčený bych opravdu viděl ve vysokém podílu Po4 ve vodě nebo aklimatizaci na nové prostředí :wink:
Krabík má okolo 1 cm v těle.Je malý, ale nevím jestli jediný.Jinak jsem dnes aplikoval PhosEx, tak a vypnul bílé světlo,nechal jsem jen modré, tak snad to s tou xenií půjde.Co myslíš? Jinak díky,Franta
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tolko rozruchu kvoli xenii :roll: . Neber to prosim osobne, aj ja som sa tesil zo svojej prvej xenie, ale teraz mam skor opacny problem. A kraba by som nechal tak. Aspon ja uplatnujem prezumpciu neviny. Pokial nejakeho neznameho zivocicha nenachytam pri skodlivej cinnosti, davam mu vzdy sancu.
Gabo S
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 24 Jan 2006 22:04
Bydlisko: Šaľa-Neded

Príspevok od používateľa Gabo S »

Aj ja by som privítal živočícha ktorí žere Xenie lebo už ich mám všade. :?
Napísať odpoveď

Návrat na "Kôrovce"