Rhynchocinetes durbanensis

Krevety, Kraby a iné

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Rhynchocinetes durbanensis

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Máte někdo zkušenosti?

Tuším, že ing. Dařbujan píše že podle někoho napadají korálnatce, což on nemůže z vlastní zkušenosti potvrdit.

Já jsem podlehl, koupil je a mám pocit, že mi za týden téměř zlikvidovali Zoanthusy...
Mám dva - novej by mě asi tolik nebolel, ale krásnej velkej trs od Pepina mi přirostl k srdci.... :cry:

Zatím to vypadá že vpráci se v novém "nanu" vzpamatujou oba. Na jiných korálech jsem je nevyděl.

Co vy na to:?: Stalo se to někomu :?:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
doomick
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25 Dec 2005 09:57
Bydlisko: Šenov, ČR

Príspevok od používateľa doomick »

R. Durbanensis mám dvě, ale jak se zdá jsou v pohodě. Přes den jsou vidět jen občas a to ještě když mě uvidí na suché straně akvária okamžitě zmizí :) V noci lezou po celém reefu, ale na korálech jsem je neviděl. Mám dva Zoanthusy, červený a zelený. Červený je v pohodě, zelený mi začal přes noc mizet, nejdřív jsem to přisuzoval kvalitě vody, ale jednou v noci jsem si všiml jak se poustevník snaží oždibovat vápenitou řasu z kamene a přitom drtil hlava nehlava i ubohý zoanthus.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Moje R. d. se chovali následovně:

1. a 2. den byly zalezlé a nebylo po nich anividu, ani slechu.
3. den a dál to začalo. Nejprve mi zlikvidovali Zoanthus se svítivě zeleným středem (kterej jsem velmi namáhavě a otravně vyškemral od Pepina). Poté co zbyl jeden jediný polyp, jsem jej vyndal z nádrže ještě netuše čím to.
Následně se vrhly na další šutr se Zoanthusem. Na tom byly celkem tři druhy. Za jednu noc zlikvidovaly jeden druh (asi 6 polypů). Další noc zpustošily další dva druhy. Šutr jsem odnesl do práce kde mám pokusný 60 litrový AQ k prvnímu. Tam se vzpamatoval. Další obětí byl tedy (poslední) šutr v AQ se Zoanthusam. Ten je světle modrý s oranžovým středem a zelenými okraji. Takže - zase do práce. (To se mi to v práci začalo hezky plnit). Z toho vyplývá že nepohrdnou žádným druhem/poddruhem.
Když neměly své oblíbené Zoanthusy, stáhly se na Anthelii (se zeleným středem polypů).
Nakone začali uždibovat Sarcophytony (u paty nohy). Tehdy jsem je v podvečer načapal. Po týdnu neuspěšných pokusů o odchyt jsem byl nucen uchýlit se k té nehvětší úchylce! V obýváku jsem rozprostřel igelit, vaničky a lavory a reef vybagroval. (první/samce jsem chytil po odstranění dvou šutrů, tu druhou/samici po vyndání POSLEDNÍHO šutru!)
Potom již dení pozorné sledování ukázalo že tak činily vždy při soumraku. Nikdi jsem je neviděl přes den (denně jsem i čtyřikrát odjel z práce na číhanou), ani v noci (budil jsem se hrůzou co zase bude).

Jinak pro zajímavost - vodu v AQ jsem musel více než dvě hodiny filtrovat, aby byla tak čirá, že jsem mohl zase reef narovnat zpět. Po tu dobu byla většina korálů na suchu s tím, že jsem je každých 5-10 minut polil. SPS byly v refugiu. Přežili bez újmy všechny. Z koberce jsem po vyschnutí vysál několik deka soli. Koráli pak šest týdnů stagnovali v růstu. Poté jsem začal dávkovat většinu přípravků od Coral-shopu a jejich růst se znatelně zlepšil. Myslím, že zastavení růstu nemělo souvislost s pobytem na suchu.

Závěr: JSOU TO SVINĚ NAPROSTO NEVHODNÉ DO AQ (ani do FO).
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...slušné, dík za info :lol:
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Ještě jedno malé uvedení údajů na pravou míru. Krevety mi nedodával Pepin :!: O vhodnosti jejich nákupu do reefového AQ mě (díky mé blbosti) přesvědčil zcela jiný prodejce.... :evil:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Daniel Dostál napísal:Ještě jedno malé uvedení údajů na pravou míru. Krevety mi nedodával Pepin :!: O vhodnosti jejich nákupu do reefového AQ mě (díky mé blbosti) přesvědčil zcela jiný prodejce.... :evil:
Ahoj Daniele, no já jsem si také koupil jednu durbánku.Mám tam jednu Xenii a jakoby byla ožraná, je to možný, že ta bestie ji žere?
Jinak jsem dnes ráno našel skelet na dně aqua od durbánky.Už jsem si říkal, že mi chcípla.Naštěstí to byl jenom starý šat a ona jej odhodila.Jinak ti zavolám v pátek, jak jsme si již psali.Měj se,Franta
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Tak asi možné to je. Můj názor je, že tento druh není vhodný do rifové nádrže...
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ludva
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29 Jan 2007 15:20
Bydlisko: Kyjov

Príspevok od používateľa Ludva »

Danieli, naprosto s tebou souhlasím. Já jsem si pořídil neznalý poměrů 2, natěšen jak budou tancovat. Přes den nejsou vůbec vidět, v noci lozí po celém reefu. Sežrali nejprve xenii, pak jeden zoantus, pak druhý, uždibovali i heteroxenii. Pak to jakoby ustalo. Jednu jsem našel mrtvou v přepadu, asi tam vlezla, bohužel jen jedna... druhá žije, ale destrukční chování přestalo. Dokonce se mě znovu rozrůstá jeden ze zničených zoantusů, xenie se začala znovu objevovat nevím z čeho a ta jedna dařbujánka tam pořád je. Tak nevím, že by pohlaví mělo vliv na žravost těchto krevet vůči korálnatcům???
ludva
Napísať odpoveď

Návrat na "Kôrovce"