Lysmata amboinensis

Krevety, Kraby a iné

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Lysmata amboinensis

Príspevok od používateľa gut »

Teda jestli umřel hlady tectus tak to už je megadietní nádrž:-D L.A.mi nejdou ani po malých stomatella varia.a že by to měli lehčí ho chrupnout než tectuse


Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Kalisr

Re: Lysmata amboinensis

Príspevok od používateľa Kalisr »

Hadici sem tak 3 mesice zpet nasel ve filtru, mela velikost asi 5 koruny, tak sem ji hodil do AQ. Od ty doby sem ji nezpozoroval.

Nemyslim, ze by tectus nemel co zrat, na jedne stene aq se drzi jakasi zelena rasa, salarius se vali prezraty na utesu. A na jednom mrtvym sutru a za nim na stene aq se drzi sinica, nic strasnyho. Proto jsem prave chtel zvysit jejich pocet aby ji zlikvidovali.

Hold asi budu muset pravidelne ty dva zabijaky krmit :lol:
Luky69
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 15 Mar 2014 11:21
Bydlisko: ZA

Re: Lysmata amboinensis

Príspevok od používateľa Luky69 »

Ahoj, zaciatocnicka otazka pre skusenejsich kolegov. Mam 1ks L.amboinensis asi 1 mesiac. Ako casto je "normalne" zvliekanie? Mne sa uz zvliekla 2x tak sa bojim, ci sa prilis nevysiluje. Vlocky, krill, artemia,... vsetko prijma OK. Nepridavam jod - je to pre nu nutne? dakujem
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Lysmata amboinensis

Príspevok od používateľa shock »

Mne sa pri kazdej aklimatizacii zvlieka - napriklad ked ti rychlejsie skoci salinita/KH.
A potom je nejaky ten zvlek potrebny aj na rast.
Pre jednu malu krevetku by som pridavanie jodu nejak neriesil, tazko povedat presnejsie kedze nic ine o nadrzi nevieme.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Luky69
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 15 Mar 2014 11:21
Bydlisko: ZA

Re: Lysmata amboinensis

Príspevok od používateľa Luky69 »

Dakujem za rychlu reakciu. Ano, 1.x som to bral ako reakciu na skok vody (aj ked som ju samozrejme pomaly aklimatizoval) ale ten 2.x ma zaskocil - zdalo sa mi to pomerne rychlo. Ale je pravda, ze AQ je nove (2,5 mes), je to sera 130 so standartnou vybavou + hydor 900 + vo filtry pridany k pancuhce a keramike phosex. 2x a.ocellaris, 1x krevetka, 1x Valenciennea, 5x discosoma. Rychle orientacne testy opakovane ukazuju 0 no2 a no3, kh 15, ph 8. Toto overujem salifertamy a mam dohodnuty presny rozbor v lab. Ale chapem, ze AQ je cesrtve a hodnoty maju vykyvy - ona bude na kazdu prudsiu zmenu reagovat zvliekanim? Je to pre nu prilis vysilujuce?
Baco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 06 Apr 2012 18:44
Bydlisko: Banovce n. Bebravou ; Slovensko

Re: Lysmata amboinensis

Príspevok od používateľa Baco »

No neviem ci je to zmenou , ale napr. mne sa zvliekla asi 2 tyzdne po zakupeni...nepridavam nic :-) okrem pravidelnej tyzdennej vymeny vody v mojom nane.
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Lysmata amboinensis

Príspevok od používateľa shock »

to 15 KH je v akych jednotkach????
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Lysmata amboinensis

Príspevok od používateľa kolakao155 »

krevety su citlive na vykyvy kH, najlepsie je ich tam dat az po akej takej stabilizacii systemu.
Luky69
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 15 Mar 2014 11:21
Bydlisko: ZA

Re: Lysmata amboinensis

Príspevok od používateľa Luky69 »

Nekamenujte ma,rychlo som tam dal len parametre orientacnym testom :oops:
Takze salifert no2 a no3 - 0 (mam na mysli len zakladne testy, nesiel som do vacsej presnosti inym riedenim). Salifert KH v dKH mam 12,5.
Zrejme to zvliekanie je dane mojou nedockavostou - dal som ju do AQ ked este nie je stabilne. Moja otazka bola aku mate skusenost - kedy uz je "pricaste" zvliekanie - kedy si mam zacat davat pozor. DAKUJEM
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Lysmata amboinensis

Príspevok od používateľa kolakao155 »

nekamenujeme :) len komentujeme. moja amoinensiska sa zvlieka cca 1 x za 2 mesiace. caste zvliekanie byva znamkou nedostatku jodu.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Lysmata amboinensis

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

ja mam treba iodu dostatek a lysmaty se mi svlekaji zpravidla do 24 h po vymene vody :-)) ,delaji to u me i sladkovodni krevetky...
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Lysmata amboinensis

Príspevok od používateľa kubko82 »

Zdravim Vsimol som si ze moja kreveta ma asi o polovicu kratsie tykadla.Zrejme jej to chyba lebo sedi v jednom rohu a nepohybuje sa ako inokedy po celom akva.Kto alebo co to mohlpo sposobit??Osadka akva 2x klaun, acreichtis tomentosus, Valenciennea puellaris,Pterapogon kauderni,tectus,babylona spirata,a pieskova hviezdica.Dakujem.
Reef 500 litrov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kôrovce"