Lysmata wurdemanni

Krevety, Kraby a iné

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

palo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 01 Okt 2006 08:41
Bydlisko: Ostrava-Poruba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palo »

maco30 napísal:Skromná otázka:žere Rhynchocinetes durbanensis skelné sasanky :?: :?:
Ne.Mám dvě a jedna už týden žije v refugiu a druhou nějak nemůžu chytit.
Začaly mi totiž ožírat moji zánovní sinulárii brasicu.Před chvílí jsem do akva vypustil dvě wurdemanky.Mají asi dva ceňťáčky tak doufám že vydrží protože vedle mých ročních aboniensiskách vypadají jako koloběžka vedle tatry 148.
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

a já bych řekl že žerou,mně nezůstala ani jedna skelná ,pak se pustily do zoanthusů a teď žerou moje nervy,chytit potvory ani náhodou nejde.... :evil:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

maco30 napísal:a já bych řekl že žerou,mně nezůstala ani jedna skelná ,pak se pustily do zoanthusů a teď žerou moje nervy,chytit potvory ani náhodou nejde.... :evil:
Naprosto tyto samé problémy měl Daniel Dostál, píše o tom v diskuzi, jak přehrabal celé akvárko.A že má pořádné akvárko :-), já mám jednu bestii a zatím mi nic nežere.Dávám jí tak jednou týdně file, takže je asi spokojená a nemá potřebu to žrát.Taky se mi během 14 dní už dvakrát svlékla mrcha.Příšte si jí nekoupím, to už vím,ale tuhle si nechám.Takže do budoucna něco jiného než durbánku.Moři zdar, Franta
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Skelné sasanky požírá více druhů Lysmat. Jsou to mimo L. wurdermanni například i L. rathbunae a dokonce i L. seticaudata (ta je ve Vídni často nabízena jako L. "wurdemanni". O tom jsem se přesvědčil hned po návratu z jejich lovu (tedy z účelné dovolené). Již po hodině aklimatizace v nádrži vyrazily vyhladovělé na lov. Mimo skelné sasanky požírají i malé jedince A. sulcata.

Tady je odkaz pro porovnání, jak zmiňované druhy vypadají: http://users.skynet.be/ThomasD/article/crevette.htm
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Lysmata wurdemanni

Príspevok od používateľa Peter »

Zdarec vsetci, ma niekto skusenost, ze by sa Wurdemanky pustili do LPS ? Dnes som to s zhrozou zistil..nacali Plerogyru a fungiu a po pridani catalaphylie bezchrbtacky pred mojimi ocami...sa do nej pustili tymi skur..nymi pahylmi.. :( :( Ze by ich k tomu dohnal hlad ?
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: Lysmata wurdemanni

Príspevok od používateľa bery60 »

Prosím o odbornou radu,
nedávno jsem si pořídil L.wurdemanni, hned po vypuštění ze sáčku se mi nezdály - barvou. Žádné pruhy, jedlolitá vyblitá načervenalá barva, u některých jdinců přecházející vzadu do modré. Podal jsem v naději ještě v aklimatizaci zdatnou Aiptasii, obešly ji obloukem. Asi stres, říkám si. Po šesti týdnech - vídávám jenom jednu-skelných si nevšímají. Zajímavé je, že umí perfektně plavat ve vodním sloupci, podobně jako Palaemon elegans. Chodí po dně a kamenech, ele i perfektně plave i v silném proudu, což např. L.seticaudata nedovede(nepředvedla mi nikdy ani v moři ani v nádrži). Nejspíše mi tyhle krevety připomínají Lysmata boggessi, viz písmeno D zde:
http://www.casualreef.com/forum/forum/l ... int-shrimp
Bery
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 787
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: Lysmata wurdemanni

Príspevok od používateľa maros002 »

O podobně vypadajících krevetách psal vik ve svém vlákně.
Maroš 480 ka
Gabo S
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 24 Jan 2006 22:04
Bydlisko: Šaľa-Neded

Re: Lysmata wurdemanni

Príspevok od používateľa Gabo S »

Ahoj, ja som mal tiež bogessi a za dva dni mi vypucoval akvarko od aiptasií a po pàr dňoch sa pustil do sps a do qudricolora takže musel isť preč.
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: Lysmata wurdemanni

Príspevok od používateľa bery60 »

Gabo S-Isť preč - ke mě možná :) dovezl je nejmenvaný prodejce. Bylo mi divné, že jsou v dospělé velikosti.
bogessi - nojo, všecko se nějak pěkně jmenuje, když to kupujem a co to doopravdy je? Ty jsi je koupil jako bogessi?
Dovede někdo potvrdit, že L.wurdemanni pěkně plave? Nebo, která Lysmata to tak umí.
Všecky? Seticaudaty jsem nikdy plavat neviděl, je to obyvatel škvír, jeskyní a doupat.
Vyfotit tje neumím, ve dne bych to pěkně nesved a potmě už vůbec. Ale ta fotka v katalogu je dost přesná-špinavá barva bez pruhů, jako by se uvnitř zakalila, světlé pole v hlavohrudi(?)kde se hromadí potrava a ocas na konci do jedovaté tmavé modři.
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: Lysmata wurdemanni

Príspevok od používateľa bery60 »

Po nějaké době to v nádrži vypadá takto – takzvané řečené L. wurdemanni zmizely, několikrát jsem v různou noční dobu s baterkou prohlížel akvárko-nic. Zato Aiptasie si stále vedou dobře. Včera na mě z ničeno nic vykoukla krásně červené seticaudata za denního osvětlení. Je sama v nádrži asi třičtvrtě roku a tak se neprojevuje, potřebují být ve skupině. Je možné, že ty ostatní čtyři krevety snědla? Velkost byla stejná.
Nenašel by se nikdo, kdo by mi potvrdil, zda L.wurdemanni umí plavat volně ve vodě? Tady je muselo mít za dobu existence fóra spousta chovatelů.
Bery
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Lysmata wurdemanni

Príspevok od používateľa vik_33 »

A proč by neuměla? Krevety to zvládají, otázkou je spíše to, jestli se jim do plavání chce :)
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: Lysmata wurdemanni

Príspevok od používateľa babajaga »

moja L. amboinensis si plave niekedy po akvarku akoby nic. a ked krmim tak to dava slusne fofry...
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: Lysmata wurdemanni

Príspevok od používateľa bery60 »

Výborně, už to začíná, děkuji za první příspěvky, třeba se najde někdo, komu wurdemanni občas plavala, když se jí chtělo, nebo někdo, kdo naopak potvrdí, že to nikdy nedělá, asi se jí prostě obvykle nechce :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Lysmata wurdemanni

Príspevok od používateľa kačer »

Já mám jednu wurdemannku, je to už pořádnej kus. A žádný schovávání v kamenech u ni nehrozí, je vylezla skoro víc než L. amboinensis.:-) Pohybuje se po celem AQ jak se ji chce, spíse se tedy pohybuje pod dne a po kamenech, ale neni problém ji obcas videt i ve volne vode jak plave z jedne strany AQ na druhou ...
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: Lysmata wurdemanni

Príspevok od používateľa bery60 »

Děkuji za potvrzení Kačerovi, ještě bych chtěl poprosit, používejte prosím k určení druhu můj odkaz na katalog ze 6.3.2015. http://www.casualreef.com/forum/forum/l ... int-shrimp
Celým svým urputným vstupem se chci dobrat toho, co mi to bylo vlastně prodáno. Jde mi jen o to. Věřím, že zkušenosti a znalosti uživatelů fóra hravě tuhle hádanku zvládnou, jen se nechcou zapojit. Možná to později poslouží i ostatním čtenářům.
Chápu, že každý živočich, stejně jako lidi, se v daném prostoru chová přiměřeně svému psychickému vyladění, které je dáno jeho postavením v rámci skupiny vlastního druhu a i ostatních spolubydlících, sebevědomí nabývá a ztrácí podle zdánlivých i skutečných šancí se v prostředí prosadit. Asertivně se chovající jedinec malé krevety nebo ryby má brzy od všech drzounů pokoj, zato bázlivý jedinec, hlídající si poslední koutek bezpečí se ani nenají a bodrá poučka o smrti z vystrašení, je při doplnění osádky nádrže opakovaně potvrzována.
Ale jednotlivé druhy, které vypadají na pohled stejně, mají různou výbavu, danou miliony let evoluce.
Když položíte L.,seticaudata na sucho na dlaň, nebo kamkoliv, tak se moc nehne, zemská tíže ji dá zabrat.
Kdežto Paleomon elegans-průsvitná krevetka, která většinu času tráví ve vodním sloupci plaváním, tak umí krásně skákat z vody, zkuste si ji položit na dlaň, soužití s agresivním klaunem nebylo možné, po vypuštění z nádrže do rána všechny vyskákaly, je to jejich přirozený způsob existence v příbojové zóně.
Tedy se vrátím znovu na svůj začátek, může Lysmata wurdemanni někdy vypadat přesně jako živočich na obrázku D) v tomto katalogu? Zakalená matná barva, modrý konec ocasu. A je solidní ji takto zákazníkovi v obchodě prodat?
http://www.casualreef.com/forum/forum/l ... int-shrimp
díky, za další příspěvky.
Bery
Napísať odpoveď

Návrat na "Kôrovce"