dnes se vyklubaly i krevetky

Krevety, Kraby a iné

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
jfi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 10 Aug 2012 19:34
Bydlisko: Poděbrady
Kontaktovať používateľa:

dnes se vyklubaly i krevetky

Príspevok od používateľa jfi »

to, co lítá fofrem kolem zévy jsou malinké krevetky. je jich tam aspoň 10. škoda, že to je tak špatně vidět

http://youtu.be/Yf5XsFU26ww
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: dnes se vyklubaly i krevetky

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Nechci tě děsit, ale jsou to krillové krevety určitě ne žádná lysmata či podobně. Každopádně dobré krmení. V noci mi jich běhá po nádrži víc než blešivců.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: dnes se vyklubaly i krevetky

Príspevok od používateľa Lukáš »

nevidim krill ani krevetky, iba mysis
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: dnes se vyklubaly i krevetky

Príspevok od používateľa aquain »

Ono by to chtělo lépe prozkoumat.Myslím, že mysis se takto nechová.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: dnes se vyklubaly i krevetky

Príspevok od používateľa Lukáš »

Prozkoumano, chova! :D Dokonca aj ich sladkovodna varianta z povodia Dunaja.
Používateľov profilový obrázok
jfi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 10 Aug 2012 19:34
Bydlisko: Poděbrady
Kontaktovať používateľa:

Re: dnes se vyklubaly i krevetky

Príspevok od používateľa jfi »

mysis to není. nemám to natočené detailně, ale, to co tam lítalo byly skutečně prťavé krevetky. viděl jsem jednu nebo dvě u skla a nepochybně to byly krevetky. v noci jimi bylo akva zamořené.
Používateľov profilový obrázok
jfi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 10 Aug 2012 19:34
Bydlisko: Poděbrady
Kontaktovať používateľa:

Re: dnes se vyklubaly i krevetky

Príspevok od používateľa jfi »

vzpomněl jsem si, že mám fotku z prvního výskytu těchto krevetek pár měsíců dozadu. to jsem našel ale jen 4, včera jich byly desítky.
Prílohy
krevetka.jpg
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: dnes se vyklubaly i krevetky

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Omlouvám se Lukášovi, má pravdu (už jsem to dříve hledal) je to mysis a lítá jako šílenej. http://www.meerwasser-lexikon.de/tiere/ ... eae_sp.htm
Je jich slušné množství. Já mám v nádrži s nádechem do rezava a se skvrnou na těle.

Larvy lysmat mají v prvních stádiích na končetinách brvy nebo plošky a unáší je proud - většinou tak rychle skončí jako potrava, nebo ve filtru.
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: dnes se vyklubaly i krevetky

Príspevok od používateľa aquain »

Je hezké Lukáši, že i z těchto záběrů určíš přesně o jakého živočicha se jedná. Nechci se s tebou přít o druhu ani původu.Chtěl jsem upozornit na to,že neznámí korýši nám začali devastovat zévy rodu Tridacna. Jednalo se o měkýše s masového dovozu od známé německé firmy,která vlastní svou farmu.Po přidání těchto zév do různých systémů, začali tito noví jedinci vykazovat známky neklidu,měli neustále stažené "pláště" a po několika dnech až týdnech se plášť jakoby odříznut oddělil od schránky.Pokoušeli jsme se zjistit příčinu(jednalo se řádově o desítky jedinců v různých systémech) a po separování zévy jsme objevily na bílém dně nádoby desítky pobíhajících korýšků.Když jsme ze zévou zatřepali,objevili jsme jich stovky. Nedokázali jsme je z různých důvodů(mikroskop a velká lupa zůstaly v Kunraticích) přesněji určit.Mám slabý zrak(jsem ročník 56 :? ) ale s jistotou mohu říci, že to nebyl žádný zástupce polemizovaných druhů.Původní letité kusy tento parazit nenapadal. Jako predátor byl nejaktivnější Pomec(rod Pygoplites) ale zévy okusovávali i zástupci rodu Zebrasoma(schránky nebyli zařasené).Ani to zévam neprospívalo
Pobíhající korýšci na videozáběrech mi tohoto parazita silně připomínají(ale možná že to je jen sladkovodná varianta z povodí Dunaja
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: dnes se vyklubaly i krevetky

Príspevok od používateľa Lukáš »

Hod sem fotku, ak mas. Mozme sa pokusit to urcit. Je mozne,ze zevy boli napadnute inym patogenom a tieto korovce vykonavali iba upratovacie sluzby. Existuju vsak aj paraziticke korovce makkysov. U zev som sa s tym este nestretol.

Ad vyssie vyobrazeny zivocich - necitim potrebu tu nic dokazovat, napisal som co to je, je na vas ako s informaciou nalozite. Ak niekto cakal, ze napisem, ze sa jedna o mladeho jedinca trojhlaveho draka a treba si dat bacha, aby vam nepodpalil barak, je mi to fuk. :)
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: dnes se vyklubaly i krevetky

Príspevok od používateľa aquain »

Fotku nemám, ale s to tím drakem je dobré
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: dnes se vyklubaly i krevetky

Príspevok od používateľa reicho »

skoda,ze nemas fotku....zrejme si bral tie zevy od Tropical-live-import,co viem oni maju vlastnu farmu v indonezii.Mne sa podobna vec stala so zevami od deJonga /povod Cook Island,vsetky mi postupne uhynuli,a napadlo to aj nase zevy/u mna a Lukasa/stale boli otvorene a na druhy den uplne stiahnuty plast a z casti oddeleny.Skumal som to aj pod mikroskopom a nasiel som tam vela jednobunkovcov-zrejme parazitickych,lebo,co to som o tom studoval a na prednaske v Badine aj prezentoval,tak prave jednobunkove parazity su pre zevy pliagou a su doslova neliecitelne....
Teraz po 3/4 roku som sa odhodlal dat do akva novu zevu,tiez kupena u dejonga a zatial sa drzi.
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: dnes se vyklubaly i krevetky

Príspevok od používateľa aquain »

Ne,zévy byli z jiného zdroje
Napísať odpoveď

Návrat na "Kôrovce"