Aký druh a čo s ním?

Krevety, Kraby a iné

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kukku
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05 Aug 2013 11:26
Bydlisko: Trnovec nad Váhom

Aký druh a čo s ním?

Príspevok od používateľa kukku »

Ahojte ľudia :-) Potrebujem poradiť. Mama priniesla z Chorvátska ulitu a v nej maličkého kraba, o ktorom si myslela, že je mŕtvy, no nie je a ja teraz mám problém :shock: Neviem, presne aký je to druh, ale myslím si, že krab pustovník. Pochodila som všetky chovateľské obchody v našom meste (4) a všade mi odporučili iné. V jednom mi ukázali kraba, ktorému dávajú našu vodovodnú vodu, má v akvárku štrk a minimum vody a vraj mu dávajú kúsky pomaranča a majú aj nejaké mrazené žrádlo pre kraby. V druhom mi povedali, že mám pomiešať našu vodu s morskou soľou a nemal by byť problém, v treťom mi nevedeli poradiť nič a v štvrtom mi povedali, že o týždeň aj tak zdochne. Tak teraz som bezradná :? Ďakujem za hociakú radu, ktorá pomôže maličkému :)
Prílohy
mms_img-781955830.jpg
mms_img-344605192.jpg
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký druh a čo s ním?

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Pokial bola ulita vylovena z mora alebo je z pláže a chces sa o pustovnika starat,neostáva iné len kúpiť trochumorskej soli pre akvarijne potreby zarobiť ju v požadovanej hustote a skúsiť mu urobiť male akvarko...a aspon riadne prekyslicovat...alebo ho daj niekomu kto sa on vie postarať.chce to aspon základne vedomosti o mori
Naposledy upravil/-a kolakao155 v 05 Aug 2013 12:58, upravené celkom 1 krát.
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký druh a čo s ním?

Príspevok od používateľa shock »

Vyzera ako pustovnik.
Najlepsie by bolo keby sa o neho vedia postarat tam kde ti radili tu morsku sol s vodou.
Keby sa o neho chces postarat ty dlhodobejsie, bolo by treba nejake male akvarko, morsku sol, hustomer minimalne, plus nejaky zakladny filter vody, cim dokrmovat neviem poradit. A vodu z reverznej osmozy/destilku na zarobenie tej soli, nech mas sancu do toho akvarka aj vidiet.

@Kolakao155: co si zapijal novy zdroj k streamu? :D
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký druh a čo s ním?

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Nie telefón mi píše somariny:)
kukku
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05 Aug 2013 11:26
Bydlisko: Trnovec nad Váhom

Re: Aký druh a čo s ním?

Príspevok od používateľa kukku »

Ja by som ho rada darovala niekomu, kto má s krabmi skúsenosti, ale bohužiaľ nikoho nepoznám. Kde mi poradili tú morskú soľ, tak tam sa o neho určite nepostarajú, to bola len reakcia na moju otázku, či by to bolo možné :?
Budem hľadať ďalej, možno natrafím na niekoho, kto má doma morské akvárko. Zatiaľ ho dám do väčšej misky so štrkom a skúsim zohnať aj tú soľ. Ďakujem za rady :wink:
skromny
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 02 Sep 2010 14:13
Bydlisko: Levoča

Re: Aký druh a čo s ním?

Príspevok od používateľa skromny »

Je to Clibanarius erythropus, jeden z najrozšírenejších pustovníčkov Jadranu, doma mi bez problémov žijú už viac ako tri roky. Chutia im bežné mrazené veci do mor. akva, artémia, kreveta, slávka, kúsok mor. ryby, v núdzi môžeš dať aj obyčajné vločky pre sladkovodné rybičky. Samozrejme iba kúsok (tak vo veľkosti šošovice). Je horúco, neuvar ho.
Ja by som ho prijal, ibaže do Levoče ho nedopravíš.
Držím palce.
kukku
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05 Aug 2013 11:26
Bydlisko: Trnovec nad Váhom

Re: Aký druh a čo s ním?

Príspevok od používateľa kukku »

Ďakujem za každú radu, ale krabík druhú noc nevydržal. Už som našla aj človeka, ktorý by ho zobral naspäť do mora, ale už je neskoro.
redora
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 28 Okt 2013 22:42
Bydlisko: Praha 4

Re: Aký druh a čo s ním?

Príspevok od používateľa redora »

škoda toho krabíka. vždy když mi něco umře tak jsem z toho chvíli vedle.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kôrovce"