Setkání v Bělé pod Bezdězem

Kde? Kedy? ako? a prečo, všetko v tomto threade.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Setkání v Bělé pod Bezdězem

Príspevok od používateľa BODLOK »

Dnes jsem navštívil reefaře a dovolím se říci i přítele Vaška v Bělé p./B. Proti dřívějšímu,malému AQ má skutečně "slané Máchovo jezero. Musí říci,že "moře"pulzuje životem naplno.Koráli,především měkcí /pro ně jsem měl vžycky slabost/rostou opravdu všude.Tvrdí kor.nezůstavají pozadu.Hejno ryb je skutečně slušné.
Vašek pracuje na"moři"intenzivně,hodně řeší kutilsky,ale viděl jsem že nechybí odbornost a především ví co chce a jaký očekává výsledek.Jo a snaží se respektovat zákonitosti moř.akvaristiky.
Vašku doufám,že tento příspěvek nebudeš číst celý,abys nazpychnul!
Ještě dodám,že AQ je ve výstavbě a bude pěkné si za čas prohlédnout nějaké fotky.
Děkuji za popovídání a to ostatní.
Ať se daří i nadále.
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Setkání v Bělé pod Bezdězem

Príspevok od používateľa vasekg »

hehe děkuji za návštěvu i pochvalu :oops:

je stále co dělat a protože už jede skoro celý systém, doufám, že se tvrďasi rozrostou co nejrychleji a začne to být trochu barevnější :D

Na řadě je automatické doplňování odparu (za cenu malého čerpadélka) a v plánu je plný přechod na LED, protože kolega reefař a čtenář tohoto fóra Kukulín vyrobil skvělá led světla (snad to sem někdy celé napíše). LED jsou velmi levná a po měsíci zkušebního provozu konstatuji, že korálnatcům nic nechybí, pocitově je to hezčí světlo.

Jinak na tomto místě patří poděkování především JardoviH - Turnovská Metoda, kterou on propaguje a snad jako první v republice dlouhodobě provozuje, již v dnešní době jede na několika dalších nádržích a aspoň za mě mohu prohlásit, že funguje na jedničku (samozřejmě má také slabiny, jako každý jiný systém).

Bez Jardových znalostí, odbornosti a veliké pomoci bych dnes akvárium neměl.

V.
Napísať odpoveď

Návrat na "Stretnutia nadšencov morskej akvaristiky"