Tropikarium - Budapest

Tak kto si myslí že 500l je veľká nádrž hneď zmení názor keď uvidí zopár 5-10.000l alebo aj 20.000l nádrž

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Tropikarium - Budapest

Príspevok od používateľa laomedon »

Boli ste niekto nedavno v Tropikariu? ja som tam bol 3 razy v priebehu 2 rokov ale musim povedat že to s ním išlo len dole vodou. Tak ako som pred rokom obdivoval krásne koraly v tom akváriu na rohu s priesvitnou polgulou prečnievajúcou do vnútra tak teraz tam horko ťažko nejaký koral nájdete. Asi 2x Sarcophyton 1x sinularia - skoro odídená a toť vsjo. Teraz tam totálne okupujú celú nádrž bouble tip sasanky. Aj keď krásne všetkého veľa škodí. Tiež všetky koraly v tej väčšej nádrži oproti tomu hore spomínanému mrú jeden po druhom. Vizerá to tak že sa snažia dokupovať lacné mäkké koraly a pravidelne ich dopĺňať ale dlhú životnosť asi nemajú. Len tak že či niekto nevie čo sa tam stalo?

spomínané akvárium č.1 e3te v novembri 2005 minulý piatok som nefotil :-(

Obrázok
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no tropikarium mi pripadalo dost biedne, a to som tam bol v casoch najvacsej slavy , vtedy boli akvarka plne koralov (vacsinou sice plastovych)
co ma vsak vyslovene iritovalo boli tie otrasne polkruhove celne skla , take deformovane pohlady vo mne vyvolavali asociaciu "rybie oko"

tunel so zralokmi OK, bazen s rajami bol cute , ale ostatne dost bieda, uz tam nepojdem
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Galéria

Príspevok od používateľa laomedon »

Tak mal som chvilu čas tak som popridával fotografie Tropicaria 2004 a 2005 je to všetko v galérii tu: http://www.reef.sk/forum/album_cat.php?cat_id=2

pre príklad zlyhania systému pripájam fotografie tej istej nádrže pred rokom a teraz. pripomínam že od Novembra 2005 sa do minulého týždňa stav ešte rapídne zhoršil. čiže foto z Nov. 2005 je ešte v lepšom stave ako v súčasnosti.

Nádrž Sasanky 2004

Obrázok

Nádrž Sasanky 2005

Obrázok

Reefová nádrž 2004 - všimnite si tú nádhernú veľkú Sinularie sp.

Obrázok

Reefová nádrž 2005 - Dominujú bouble tip anemones

Obrázok
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

No priznám sa že v tropicariu som bol asi pred štyrmi rokmi a celkom to ušlo , akurát akvárium so živými koralmi bolo v tedy len jedno , bolo ich tam síce dosť mäkkých aj tvrdých , ale neboli v dobrom stave. Tak isto sa mi nepáčili tie oblé sklá.
Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

No včera som znovu s rodinou absolvoval výlet do Tropoicária . Pre mňa hrozné ba až príšerné. Všetky nádrže až na dve / nádrž s Pteroismi a nádrž s Amphiprionmi / boli strašné. Vzadu okrúhla nádrž s rajami v ktorej pred štyri a pol rokmi bolo asi 40 rají včera plávalo asi 10 kusov. Po krásnych pomcoch , bodlokoch a klipkách ani chýru ani slichu. V zadu v menších akváriách všade to isté dascyllus trimaculatus asi v štyroch nádržiach. Aj iné živočíchy sa my zdali byť v horšom stave. Zhrnul by som to že v Tropicáriu asi dochádzajú peniaze , napočudovanie , ale ľudí tam bolo plno.
Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Ahojte chalani,
nevite kud se do Tropikaria v Budapesti dostat? Zitra vyrazima do Madarska a chteli bychom se tam stavit. Nemaji nejakou oficialni stranku s mapou, nebo tak neco? Diky!
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Ja som siel smerom od Sturova (Ostrihom z HU strany). Treba sa navigovat smerom na nakupne centrum "CAMPONA".

http://www.tropicarium.hu/_lang/eng/flash_eng.htm
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
janoss
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 21 Júl 2007 06:40
Bydlisko: Levice

cesta na tropicarium

Príspevok od používateľa janoss »

my sme isli cez sahy az do stredu budapesti a odtial smetom na PECS /cesta c.6/
madari to maju vynikajuco znacene (staci sledovat cislo cesty/
a na konci pesti sleduj CAMPONA ( je tam TESCO)
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Tropikarium - Budapest

Príspevok od používateľa švíco »

Nemáte prosím někdo zprávy, jak to v současné době v Budapešti vypadá? Nezměnilo se něco k lepšímu? Zvažoval jsem tam výlet, ale po přečtení zdejší diskuze značně váhám... už jednou mi stačilo spálení v podobě mořského světa v Praze... :wink:
Díky všem!
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Tropikarium - Budapest

Príspevok od používateľa kačer »

Dnes jedeme na 5 dni do Budapesti, tak jsem se chtel zeptat, jestli nekdo nema nejake info jak to vypada, jestli stoji navsteva za to ... diky.

Odesláno z mého Honor 8 pomocí Tapatalk

axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Tropikarium - Budapest

Príspevok od používateľa axelson »

ja som tam bol pred rokom. Aspon pozriet sa oplati 8)
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Tropikarium - Budapest

Príspevok od používateľa kačer »

Trouchu tedy oživím téma a přikládám pár fotek z Tropicaria https://cernyjakub.rajce.idnes.cz/Tropi ... _Budapest/

Čekal jsem od toho podle zdejších info a info na netu celkem málo, ale nakonec mě to mile překvapilo. Myslel jsem, že to bude rychlá akce tak na půl hodiny, ale nakonec jsme tam byli skoro 3.:-) Je fajn, že to neni jenom o moři, ale je to různorodé (moře, sladká voda, bezobratlí, plazi, atd.) ...
Mořská část se mi líbila tak na 65% .... bylo tam pár relativně hezkých akvárií, vypadalo to, že se korálům i dařilo, ale pak tam taky bylo spoustu nádrží kde to byla samá skelná sasanka, zatáhlej sarkáč a pár rybek ... ale jinak to tam mají udělané hezky a ten tunel je super ... :-)
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Tropikarium - Budapest

Príspevok od používateľa axelson »

V tom tunely som sttavil najviac casu. :D
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Tropikarium - Budapest

Príspevok od používateľa fatcat »

Tiez som tam bol pozriet minuly tyzden, na moj vkus malinke, tunel je ale fajn. Daleko viac som si uz v Haus des Meeres vo Viedni - je pravda ze to ale stoji aj raz tolko.
Napísať odpoveď

Návrat na "Verejné akváriá a MEGA nádrže"