Mořský svět - Praha

Tak kto si myslí že 500l je veľká nádrž hneď zmení názor keď uvidí zopár 5-10.000l alebo aj 20.000l nádrž

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa Josef »

rybka napísal:Asi máme na Valašsku blbé ceny, deseticentimetrové "parroty" má Petr Smejkal (banner vpravo) několikrát ročně z "domácích" odchovů za stovku kus v různých barevných mutacích, mladé ryby opravdu velkých cichlid skoro rozdává a "obyč" arowanu z importu délky 35 cm má aktuálně za patnáct stovek.
Pravda, arowana za statisíce je určitě vítězka soutěže o nejhezčí rybu v pravidelné soutěži, ale určitě to není dnes běžný, i když obchodníky pravidelně neobjednávaný, sortiment importu odkudkoliv z jihovýchodní Asie.
Ať to ostatní nemusí hledat :D http://www.youtube.com/watch?v=OcKpBaj6k7U

A k té zprávě na TV Nova? Jed na krysy? V granulích? Účinná složka určitě funguje u teplokrevných obratlovců, prolustroval jsem klasifikaci nebezpečnosti přes databázi u ECHA (Evropská chemická agentura), ve vodě je ta účinná látka téměř neškodná, teda jako sichr nějaké "ale" tam je. Zcela logicky, pokud voda spláchne nevhodně umístěnou návnadu, ta nemůže vytrávit kanalizaci, čističku a řeku zároveň. A z jiného pohledu? Guramy obrovské sežerou banán, jablko, hlávku zelí nebo květák, ale do granulí nepůjdou. :mrgreen:
DSC00081m.jpg
trošku si to v těch arowanách pleteš , je rozdíl mezi azijskou arowanou která má cites I a mezi silver arowanou za pár korun a je rozdíl mezi cichlidou jako jsou kančíci a nebo africké cichlidy a pd a Herichthys cyanoguttatus a pd . sám jsem byl minulé pondělí pro A. trimaculatus samce s velkou hlavou a cena byla 9000kč + Arowana redchili za 56000kč

Azijské Arowany musejí být čipované a musíš mít vyjímku k jejich chovu kterou dostává každá tato ryba stejně jako lidi občanku , bez těchto dokladů je nesmíš ani prodávat dál

http://web.singnet.com.sg/~lin1629/Types.html tu je odkaz na Arowany a jen ta co je na té mapě uplně nahoře v pravo je ta ceněná na i stovky tisíc
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa vik_33 »

Předpokládaný vývoj se potvrdil:
http://praha.idnes.cz/uhyn-ryb-v-morske ... zpravy_bur
nikdo na nic nepřišel, nikdo nic nezjistil. Amatéři z této firmy budou dále likvidovat kvanta živočichů a ještě se jim sypou nezdaněné penízky do kasičky.
( a už jen na dokreslení - na svých stránkách tvrdí, že do dvou dnů zveřejní každého přispěvatele s částkou vyšší, než 500,-Kč ... buď jim nikdo tolik peněz nedal - což by bylo sice dobře, ale nevěřím tomu - anebo opět lžou, protože na stránkách je tento text již od ledna a uveřejněn nebyl nikdo ( anebo že bych neuměl hledat? :roll: ) )
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa MRysan »

pošli jim 501 a uvidíš :D
LPS/SOFT 300l
PRISERKA007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 27 Sep 2011 20:59
Bydlisko: Soběslav

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa PRISERKA007 »

Jj kolegové to máte pravdu.byl jsem tam v sobotu a docela jsem se tešil ale byl jsem rád ze jsem byl pryč. :( bylo mi líto ryb. Byli jako bez života. A o AQ vůbec nemluvím. Některé ryby mohli rovnou zavřít do rakve. I tam by měli více místa. Nejprve by měli vidět skutečná mořská AQ a pak by se měli něčím chlubit. Ty peníze co to stálo ať si nechají na údržbu. Ale měli by investovat do osvětlení AQ a vůbec do skutečného zařízení nádrzí. Chápu stojí to moc peněz ale proč se do toho vůbec pouštěli když nejde nazvat mořem. :( Bohu zel je to zklamání.
Napísať odpoveď

Návrat na "Verejné akváriá a MEGA nádrže"