Mořský svět - Praha

Tak kto si myslí že 500l je veľká nádrž hneď zmení názor keď uvidí zopár 5-10.000l alebo aj 20.000l nádrž

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Mořský svět v Praze

Príspevok od používateľa kačer »

vlčák napísal:Copak asi dělají orgány co mají něco společného s ochranou zvirat, celni sprava a další. Vím to naprosto přesně. Čekají na letišti jako minuly týden až chytnou nějakého nadšence co ma v batohu kousek skeletu korálů a napri mu sto litru pokuty.nekdy se mi zastavuje rozum nad tím v jakem světe to žijeme.
Tohle jsem si vyfotil jen pro zajimavost a jak je vidět, tak se to hodí na tvojí otázku.:-)

Dostává me ta poslední veta, myslim, že oni se na ničení a trapení zvířat také docela podílejí ... a to akvarium pod kterým byl ten nápis bylo asi to nejhorsí co tam meli. Bylo v nem pár lastur, nejaké skelety mrtvých korálu, mušle a jinak v nem meli asi 5 obyč. krabů.
Prílohy
IMG_6880.JPG
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa vik_33 »

Přesunuto do správné sekce a sloučeno s již existujícím tématem.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa Zdenda »

Mnoho lidí mne upozorňovalo, abych na MS nechodil. Já jsem neodolal a dnes jsem se tam vypravil. Byl jsem skutečně v šoku - souhlasím s tím co tady bylo napsáno, těch 280,-Kč by mi tak nevadilo, ale za pohled do zařasených akvárií to určitě nestálo.
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa Josef »

podle fotografií dám raději peníze do nafty až pojedu k někomu na kafe,je to bohužel stejně hnusný jako když někdo strká umělohmotný kytky do terárek a nebo potápěče a pd do akvárek
lepší náladu má člověk po návštěvě i zverimexu.
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa Josef »

na youtube je možnost prohlédnout si severokorejskou zoo a její vodní svět , myslím si že je to něco podobného

omlouvám se pokud jsem někoho urazil je to jen můj názor
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa kominík »

http://www.novinky.cz/krimi/325609-vzac ... ravil.html

že by tam někdo něco hodil?To asi ne ,tomu snad nikdo neuvěří. :roll: :roll:
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa tragett »

Byla to časovaná bomba no ... :roll: :twisted:
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa vik_33 »

Myslím si, že je zázrak, že k tomu nedošlo již daleko dříve ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa ellbunda »

Co já vím, tak až na jednu nádrž jsou tam všechny zastavěný, takže pokud to nebyla ta jedna, tak bych to tipoval na Harryho Pottera.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa MRysan »

tak aspoň že to rozchodila ta silikonová sasanka :o)
LPS/SOFT 300l
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa kominík »

po tom,co jsem viděl tak zkáza,škoda všech krásných exemplářů co uhynuli :cry:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa vik_33 »

Koho to zajímá, tak zde je nějaké čtení o této firmě. Velmi mne zaujaly některé počty živočichů. Zejména pak Aiptasia sp. :roll: ( Z originálu jsem vymazal pouze dvě fotografie na konci zprávy, aby velikost odpovídala možnostem tohoto webu. Kompletní zprávu i s těmi dvěma obrázky je možné stáhnout ze stránek Mořského světa )
Výroční-zpráva-2012.doc
(1.79 MiB) 709 stiahnutí
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa rybka »

Tož jestli ty ryby měly 30 let, to ať vykládají pojišťovně. Plodožravé pirani dorostou na půl metru za dva roky v kubíkovém akváriu, vrubozubci umí 30 cm za rok (vysokonásobní kříženci za 3 roky), neprodanou arapainu už má náš dvorní meziříčský obchodník ve 250 litrové nádrži rok a téměř skoro stejně velkou. Sumci okolo 70 cm - v ZOO Dvůr Králové asi mají kalorickou vodu, v časopise AT je několik článků chovatelů k této problematice.
Mořský svět je jeden velký švindl, to co už tam chcíplo a bylo nahrazeno za vstupné z plných autobusů platících důchodců, to nemá v celém světě obdoby. Znalosti a moudra p. Balvína a jemu podobných expertů jsou do nebe volající. Jeho naučný leták o nitrifikačních procesech mám doma už asi 12 let díky štědrosti Hynka Dařbujana (daroval mi jednu kopii úplně zadara), za pobavení to stojí. Myslím tím pobavení orgánů činných v trestním řízení...
Kdyby pravidelně měnili vodu a ne jednou za čas, tak by dusičnany obsažené ve vodě v předmětné nádrži nevyredukovali pouhým zvýšením pH vody v nádrži přes dusitany až na čpavek (pražská vodovodní voda je dost alkalická, pH přes 7,5 je standard díky převápnění vod z povrchových zdrojů) a ryby by se nemotaly ve "vrtulích" a nádherně vybarvené by nehynuly. Dnešní obrazová reportáž na TN Nova v hlavních zprávách to doložila. Otrava čpavkem vlastním lajdáctvím; ale to je taky reklama. Za týden tam budou mít nekontrolovanou příspěvkovou kasičku na obnovu prezentace ryb z řeky Amazonky.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa tragett »

Ted rikali ve zpravach, ze s nejvetsi pravdepodobnosti otrava, jejich veterinar rikal cosi o jedu na krysy? Pry zpusobuje redeni krve a krev tech ryb udajne i po 12 hodinach po umrti tece. Pry to setri PČR, tak jsem zvedavy, cim nas nakrmi ... Ty ryby byly obrovsky, skoda ...
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa Josef »

tragett napísal:Ted rikali ve zpravach, ze s nejvetsi pravdepodobnosti otrava, jejich veterinar rikal cosi o jedu na krysy? Pry zpusobuje redeni krve a krev tech ryb udajne i po 12 hodinach po umrti tece. Pry to setri PČR, tak jsem zvedavy, cim nas nakrmi ... Ty ryby byly obrovsky, skoda ...
to ale říkal jejich veterinář , počkejte až to bude došetřené do té doby to jsou a budou jen spekulace , ten jed na krysy má určité složení a stopové prvky , nebude tedy problém přesně prokázat zda to byl ten jed nebo ne a navíc by se to poznalo na játrech ryb a nebo případně i v jejich žaludcích nebo stěrem na stěnách

podle mě zatím jen spekulace a říci že je to jasné jen proto že po 12h teče rybě krev je přinejmenším mimo

i zabité návnadní rybce teče po 12h krev není to teplokrevný savec a sráženlivost může být uplně jiná
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Napísať odpoveď

Návrat na "Verejné akváriá a MEGA nádrže"