Změna - z Malawi do moře

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa Jirik »

Hele, napsal si to sám. Projdeš si pár průserů, zjistíš, že takhle to nejde a prachy v tahu slušně řečeno. A začneš znova a za pár let budeš mít hezkou nádrž za 180k. Postavit to jde ne levně, ale levněji, pokud máš know how. Metoda pokus omyl stojí hodně. A když to tady tak sleduju, co prodáváš, ty tam určitě nejsi za 60k. Vždycky si říkam, že nebudu na nic reagovat, ale tohle nedávam :D Tak jako tak, poslední se budou smát obchodníci. Každá sranda totiž něco stojí.
Vladimír Grégr
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08 Aug 2012 11:07
Bydlisko: Říčany, CZ

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa Vladimír Grégr »

Já rozhodně nehodlám jít metodou pokus omyl ani nakupovat bazarovou techniku, nicméně ani nákupem nové a kvalitní techniky se nedostanu na 180k na akvárium bez ryb a ostatních živočichů. Na druhou stranu za cca 60 to v mem případě také nebude. Ten příspěvek jsem tady uvedl jen proto, aby třeba někdo kdo uvažuje o něčem jako já viděl, že za takové akvárium se dá utratit opravdu hodně peněz, na druhou stranu to ale jde i výrazně levněji a ve finále bude výsledek myslím srovnatelný. Uznávám ale, že zatím jsem mořský akvarista teoretik. Ani jeden způsob nezavrhuji ale.

Odesláno z mého Lenovo P770 pomocí Tapatalk
Vladimír Grégr
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08 Aug 2012 11:07
Bydlisko: Říčany, CZ

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa Vladimír Grégr »

Co říkáte na toto osvětlení? Kolik takových by bylo třeba k osvětlení mojí nádrže(140x60x70v, SPS + LPS)?

https://www.morskeakvarium.eu/osvetleni ... tooth.html
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa charloschuanche »

U led cca 0,5W/l jestli to má 80W tak 4ks. Osobně bych to viděl na 3ks radionů, pokud chceš šáhnout na to lepší. Start by se dal udělat se dvouma a až budeš přecházet na sps tak dokoupit. Nebo čínu, případně homemade.
Vladimír Grégr
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08 Aug 2012 11:07
Bydlisko: Říčany, CZ

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa Vladimír Grégr »

Takže 3x Radion XR15W G4 PRO?
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa tragett »

Na podobnou plochu svítím 3x Radion R30W G3 a nemám nejmenší problém. Předtím jsem svítil 3x 140W Pacific sun black python a také bez problému. Dneska bych (pokud Tě neomezují finance), šel do 3x Radion R30W G4 (pro).
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa Spongebob »

3x Radion G4 postaci :wink: ale musi to byt G4 ma sirsi zaber.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
DeuceBigalow
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06 Jan 2017 17:44

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa DeuceBigalow »

...moja skusenost:.....130x65x65, 2xRadion G4, Lps a Sps...na 42% vykonu.... prednastavenie na Lps a stale este niektorym Lps kam je to prilis...
Vladimír Grégr
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08 Aug 2012 11:07
Bydlisko: Říčany, CZ

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa Vladimír Grégr »

Doporučuje se cca 0,5W/l při použití LED, ale Radion XR30W G4 Pro má 190W, což při použití tří kusů už je téměr 1W/l. Já měl spíše na mysli Radion XR15W, který má 95W. Pak je to totiž o jiných penězích úplně. Chápu, že z hlediska životnosti a tepla je asi lepší svítit silnějším světlem na nižší výkon, ale 75t za světla už je fakt dost :-)
Marous
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 02 Feb 2013 12:14
Bydlisko: Pardubice

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa Marous »

Muzes poridit ze zacatku cinu nebo starsi model radionu ktere se daji koupit kolem 10k za svetlo.
Vladimír Grégr
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08 Aug 2012 11:07
Bydlisko: Říčany, CZ

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa Vladimír Grégr »

Už se mi pomalu rýsuje rozpočet, tak nakonec uvidím co za světla pořídím. Každopádně preferuji LED a s tou Čínou si to začínám pomalu rozmýšlet. Zřejmě nakonec dám buď Radion XR30W G4 nebo AI Hydra HD 52. případně kombinace ještě s něčím jiným. Zatím času dost na přemýšlení.
Vladimír Grégr
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08 Aug 2012 11:07
Bydlisko: Říčany, CZ

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa Vladimír Grégr »

Je potřeba používat míchačku vápenné vody při použití CA reaktoru?? Pokud jsem správně pochopil, tak použití CO2 v CA reaktoru klesá pH (což je jasné) a použitím míchačky vápenné vody se opět zvedá. Ale jak jsem tak pročítal vlákna o různých nádržích, tak mám pocit, že jsem na to u nikoho nenarazil. Jak tedy řešíte stabilizaci PH při použití CA reaktoru? Ve sladkovodní nádrži přidávám jedlou sodu ke zvýšení PH a KH, aby moje málo alkalická a málo zásaditá voda (PH=7, KH = 2°dKH) vyhovovala podmínkám v jezeře Malawi (PH=8,5 KH=12°dKH). V moři to bude asi trochu složitější, co?
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa VINTR »

Uvedl bych, že je to vždy od použitého systému..... já třeba tuto potřebu přidávání vápenné vody nemám a jedu Ca reaktor, možná je to právě proto, že používám DSB (hodně vápence)....... No jinak Vápennou vodu bych používal až v případě, když bych měl problém s PH, ale jen v případě, že bych si byl jistý, že mi to PH stahuje právě Ca reaktor a pokud ano tak bych nejdřív použil neutralizační válec s dolomitem 3-5 Kg, ten ti hodí to PH z reaktoru na normál. Na vápennou vodu se pak vy...... musíš to hlídat, ten válec né :wink: A cenově jsi taky jinde.....
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa tragett »

Doplňuji odpar - v nádrži s RO vodou mam nasypane klasické zahradní vapno - zelený Čerťák, nasyceny roztok a to doplňuji do akvaria - jednou za den sepnou hodiny male cerpadlo, které to promicha a je klid. pH kolem 14. Už to tak dělám léta. Pytel vydrží asi na 3 roky a stojí 60,-


Sent from my iPhone using Tapatalk
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Vladimír Grégr
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08 Aug 2012 11:07
Bydlisko: Říčany, CZ

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa Vladimír Grégr »

Tak tohle jsou souvislosti, které mi zatím unikají, to musím dostudovat. Možná blbá otázka, ale jak zajistíte, že se PH nezvedne moc (píšete oba že to je v podstatě bez údržby).

Tragett: Chápu to správně, že doplňuješ vodu z RO s PH 14? To už je přece horní hranice PH stupnice. Navíc, jelikož je logaritimická, tak rozdíl oproti PH = 8 je pokud se nepletu 10na6 co se týká koncentrace. Zřejmě je to v pořádku když to používáš, ale laicky si to nedovedu představit. Např. v létě je určitě odpar větší než v zimě, myslím že 2-3x není problém. To se přece musí projevit, pokud za týden doliješ 2-3x více vody s PH = 14. Nebo jsem to špatně pochopil??
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"