Změna - z Malawi do moře

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa VINTR »

No, odpar bude pořád +- stený :wink: . Když tak mě opravte, 1) jak to dělá Tragéd je to nejjednodušší. Musíš to, ale ze začátku vychytat - měřit, aby jsi věděl zda ti to nezvedá PH moc při doplnění odparu, řekl bych, že do 8,4 -5 je ještě OK výš KO!!!... Zádrhel je v tom, že někomu to zvedá Ph moc, někomu vůbec a někomu to zvedá Ph tak akorát :roll:, viz tragéd. Vápenná voda se dávkuje i přes míchačku - originální způsob (znatelně dražší pořizovací náklady - míchačky, PH metru atd..), která je napojená na PH metr (ovládá míchačku) a pokud ti stoupne v nádrži PH nad nastavenou hodnotu míchačku ti vypne atd... Při této metodě ti může stoupat i Ca (Mg zřejmě né) a něco ti zasírá teplejší věci "motor, topítko..." (jak kdy). A pokud si vzpomínám, když jsem používal vápennou vodu z vápna čerťák tak bych to nemíchal v nádržce pro doplnění odparu, ono se vše nerozpustí a dělá to i krustu na hladině - vypadá to hnusně (když tak bych namíchal vedle a nechal ustát, pak odsát čistou průzračnou vodu a tu teprve dal do nádržky na odpar). 2) Pokus dáš !!!dostatečnou!!! náplň korálovky, vápence atd. do válce, nemusíš nic měřit, míchat atd.. (viz použití vápenné vody) a ona ti zvýší PH z Ca reaktoru na cca 8+. Já nepoužívám ani to, protože mám zřejmě na obsah mé nádrže dostatečně velké DSB (samý vápenec) a to proto mám Ph v normálu i tak bez ničeho, za což jsem rád :mrgreen:.
Vladimír Grégr
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08 Aug 2012 11:07
Bydlisko: Říčany, CZ

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa Vladimír Grégr »

No a když už jsme u toho, tak kameny které jsou v nádrži jsou v podstatě vápenec, ne? To same koralovy pisek. A ty nestačí ke stabilizaci PH?

Odesláno z mého Lenovo P770 pomocí Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa VINTR »

No zeptej se tragéda proč tam dává vápennou vodu. Ca reaktorem okyseluješ vodu a potřebuješ to nějak pak v nádrži srovnat a na to ti nemusí stačit dno a kameny....., ale pokud tam je masa tak ti to může srovnat (U mě DSB a pak třeba válec s vápencem, korálovkuu, náplní do reaktoru...... ten napojíš na vývod s Ca reaktoru, když ani toto nefunguje, vápenná voda, prostě to co ti vyhovuje když ti jde Ph moc dole a potřebuješ jít hore.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa tragett »

Když budeš mít nízké pH tak se Ti budou rozpouštět dekorace, respektive uvolňovat se z nich PO4. Já dávám vápennou vodu, protože sem měl dlouhodobě nízké pH - respektive pod 8, kolem 7.8 a tak sem si řekl, že to problém vyřeší. Ale to bylo u staré nádrže, u té současné sem to udělal automaticky. A vyřešilo (u staré), držel sem pH kolem 8. A víc to neřeším. Zkoušel sem i různé neutralizátory - válce s korálovkou, s různými jinými náplněmi a v podstatě se to nijak extra neprojevilo, Takhle mám nasycený roztok, jednou za půl roku dosypu pár lžic vápna a je klid. Je fakt, že sem to v téhle nádrži co mám, měril fakt párkrát. Nechávám tomu volný průběh.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa Jajo »

PH by som zatiaľ neriešil. Stačí kvalitný odpenovač a dostatočne vetraná miestnosť a malo by to fungovať. Keď je dosť veľký reaktor, tak pH z neho nieje až tak nízke, aby to ovlivnilo nádrž. 80% ľudí pH ani nerieši. A fungujú. Inak tu na fóre je o pH napísané viac než dosť.
Ďalšia vec je meranie pH. Nieje to také jednoduché. Treba kvalitnú sondu a časté kalibrovanie.
Na začiatok postačí elektromagnetický ventil na flaši a na noc nastaviť vypínanie. Takto to má väčšina členov fóra.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Vladimír Grégr
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08 Aug 2012 11:07
Bydlisko: Říčany, CZ

Re: Změna - z Malawi do moře

Príspevok od používateľa Vladimír Grégr »

Díky za objasnění, zatím to nebudu řešit a až to poběží někdy tak se uvidí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"