pomoc pri založení akvária

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

julius
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27 Jún 2017 21:38

pomoc pri založení akvária

Príspevok od používateľa julius »

Pekný deň vám prajem, prosím Vás potreboval by som vaše rady, ktoré mi pomôžu pri vzniku môjho prvého morského akvária, chcem založiť akvárium o objeme 120L (väčšie mi prostredie nedovolí) . Chcem sa spýtať aké príslušenstvo je potrebné, kúpil som spolu s akváriom externý filter od JBL CristalProfi e700 je vhodný pre toto akvárium? Čo sa týka osvetlenia sú tam trubice T5 viem, že ich musím zameniť, aké osvetlenie mi poradíte? Ešte by som poprosil aký odpeňovač mi odporučíte? Plus treba aj prúdové čerpadlo? Ešte niečo do výbavy treba? Alebo je to všetko čo sa týka vybavenia? Viem, že takýchto otázok tu bolo zodpovedných milión. A ďakujem za každí jeden komentár a za každú pomoc ktorá mi pomôže. V prílohe posielam foto akvária.
Prílohy
Screenshot_2017-05-24-09-05-50~2.jpg
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: pomoc pri založení akvária

Príspevok od používateľa Madox »

Drahy Julius,

odporucam precitat cele forum a az potom sa pytat. Ked ti este nikto nenapisal je to dobre znamenie ze si vsetci strazia vysku svojho krneho tlaku. Zjednodusene povedane, to co tam mas nachystane je na par gupiek :)
julius
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27 Jún 2017 21:38

Re: pomoc pri založení akvária

Príspevok od používateľa julius »

bude dobre neboj sa ;)
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: pomoc pri založení akvária

Príspevok od používateľa Jajo »

On sa nebojí. Ty by si sa mal. Sú to tvoje peniaze.
Inak skús pozrieť sem: viewtopic.php?f=64&t=2395
Tu sa používa kanistrák.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
julius
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27 Jún 2017 21:38

Re: pomoc pri založení akvária

Príspevok od používateľa julius »

ja sa nemám čoho báť, peniaze sú a idem do toho, len som chcel info čo všetko potrebujem, akú výkonnú techniku na toľko litrové akvárium koľko mám. Dík za link idem si to pozrieť.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: pomoc pri založení akvária

Príspevok od používateľa axelson »

Tak to je dobre budes ich potrebovat :D uz na zaciatok si kupil dost nevhodne akvarium ale budis precitaj bude mudrejsi :D
julius
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27 Jún 2017 21:38

Re: pomoc pri založení akvária

Príspevok od používateľa julius »

akvárium pri kúpe, určite nebolo plánované na morské akvárium :)

Väčšiu nádrž si momentálne čo týka priestoru nemôžem dovoliť, takže tak, more chcem a idem nato, snáď keď už budem skúsenejší pustím sa aj do 5krát väčšieho akvárka :)

Myslíš, že pre začiatočníka by bolo lepšie si hneď buchnúť veľkú nádrž a potom pri komplikáciách prísť k oveľa väčším stratám ako u nano akvárka? Nemyslím si, takže netreba sem písať, že nevhodné akvárko atď. ZAČIATOK ;)
Naposledy upravil/-a julius v 04 Júl 2017 09:02, upravené celkom 1 krát.
julius
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27 Jún 2017 21:38

Re: pomoc pri založení akvária

Príspevok od používateľa julius »

Madox napísal:Drahy Julius,

odporucam precitat cele forum a az potom sa pytat. Ked ti este nikto nenapisal je to dobre znamenie ze si vsetci strazia vysku svojho krneho tlaku. Zjednodusene povedane, to co tam mas nachystane je na par gupiek :)

Ľudia mi odpísali do správy, inteligentné odpovede, ty si ďaleko od toho ;) ale dík za komentár od teba, posúva ma to vpred :D
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: pomoc pri založení akvária

Príspevok od používateľa axelson »

Ok tak nech sa ti dari :lol:
julius
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27 Jún 2017 21:38

Re: pomoc pri založení akvária

Príspevok od používateľa julius »

axelson napísal:Tak to je dobre budes ich potrebovat :D uz na zaciatok si kupil dost nevhodne akvarium ale budis precitaj bude mudrejsi :D

Akvárium pri kúpe, určite nebolo plánované na morské akvárium :)

Väčšiu nádrž si momentálne čo týka priestoru nemôžem dovoliť, takže tak, more chcem a idem nato, snáď keď už budem skúsenejší pustím sa aj do 5 krát väčšieho akvárka :)

Myslíš, že pre začiatočníka by bolo lepšie si hneď buchnúť veľkú nádrž a potom pri komplikáciách prísť k oveľa väčším stratám ako u nano akvárka? Nemyslím si, takže netreba sem písať, že nevhodné akvárko atď. ZAČIATOK ;)
Naposledy upravil/-a julius v 04 Júl 2017 09:02, upravené celkom 1 krát.
julius
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27 Jún 2017 21:38

Re: pomoc pri založení akvária

Príspevok od používateľa julius »

axelson napísal:Ok tak nech sa ti dari :lol:

Toto si už mal napísať vtedy ako prvé, nie tú hlúposť čo si mi napísal :D

Toto potrebujem čítať :D ďakujem :D
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: pomoc pri založení akvária

Príspevok od používateľa axelson »

Nechcel som reagovat, ale predsa mi to nedalo. Ze moje slova neboli hlupost na to prides sam neskor. :roll:
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: pomoc pri založení akvária

Príspevok od používateľa lubo54 »

Ak plánuješ do budúcna väčšie a nejedná sa ti o peniaze choď do väčšieho.
Ja som začal zo 375l+250 vcelku sa mi darilo. Po presťahovaní som si spravil pre radosť 120l :( nešlo to.
Teraz mám 250l keď že sme to trošku prehnali z rybami idem ešte do jednej 250l only fish.
Ak chceš ísť ako začiatočník do 120l väčšie už nespravíš. Lebo 120l s kanistrom :( nebude sa ti dariť a prestane ta to baviť. Poradím ti len to čo poradili mne a bola to dobrá rada, predaj to ako sladkovodný set a za lóva si kúp použitú nádrž s filtrom dosť je ich tu za rozumné ceny. A ešte jedna rada navštív nejakého reefaka aby si videl čo to všetko obnáša.
bahňák miloš

Re: pomoc pri založení akvária

Príspevok od používateľa bahňák miloš »

Lubo to trafil,presne som urobil to čo máš v pláne po troch rokoch trápenia a strát som prešiel na nádrž s prepadom a je to obrovský rozdiel,menej starostí.Fakt navštív skúseného mor. akvaristu aby si videl ako to funguje je to krása a predídeš tak k sklamaniu.Ja som začal s30timi litrami a teraz mám 375l :D a konečne vidím že to má zmysel a poučil som sa na vlastných chybách,vela šťastia :!:
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: pomoc pri založení akvária

Príspevok od používateľa Madox »

julius napísal:
Madox napísal:Drahy Julius,

odporucam precitat cele forum a az potom sa pytat. Ked ti este nikto nenapisal je to dobre znamenie ze si vsetci strazia vysku svojho krneho tlaku. Zjednodusene povedane, to co tam mas nachystane je na par gupiek :)

Ľudia mi odpísali do správy, inteligentné odpovede, ty si ďaleko od toho ;) ale dík za komentár od teba, posúva ma to vpred :D
Mal som napisanu uz asi 2 stranovu odpoved, ale vies co ? Nestoji to za to. Mudry ludia maju v hlave oci,kdezto hlupak chodi v tme. Zacni citat, potom dostanes odpovede na chybajuce informacie. Nikto ti nikdy neda dokonaly navod.

Ale hej boli tu experti co si zobrali zo vsetkeho troska, chvilu to frcalo, a potom bum jeden problem bum druhy a tak dalej a tak dalej.

Radsej chod snorcholovat k moru za tie prachy ked nechces citat. Bez vzdelania este nikto nic nespravil dobre....
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"