stojan z ytongu

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

charliebusm108
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 10 Júl 2017 10:15

stojan z ytongu

Príspevok od používateľa charliebusm108 »

Zdravím,
mám prosbičku na názor a zkušenosti na stojan pod akva z ytongu, 170x60x60.Dvě stojny 30 ytong a samonosné dvojité dno.Obložení keramické obklady a hydroizolace.( chtěl bych se vyhnout jakémukoliv kovu).
Zda vršky stojen v místě dotyku akva a ytongu mají být vodorovně, nebo počítat s prohnutím akva (nebo to vykompenzuje gumová podložka? ). Díky moc
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: stojan z ytongu

Príspevok od používateľa Jajo »

Ja by som tam dal asi xps. A nemusíš nič prepočítavať.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
charliebusm108
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 10 Júl 2017 10:15

Re: stojan z ytongu

Príspevok od používateľa charliebusm108 »

Díky, je to dobrý nápad.A máš s tímto stojanem nějaké zkušenosti?
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: stojan z ytongu

Príspevok od používateľa Jajo »

Ja osobne mám stolík z drevotriesky. Ale je veľa ľudí, čo to majú na ytongu. A tiež by som doňho asi teraz šiel. Je to najlacnejšie a Najpraktickejšie riešenie podľa mna.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: stojan z ytongu

Príspevok od používateľa reicho »

ja mam boky z ytongu a na tom dva preklady a akva sa neohne :lol: :lol:
charliebusm108
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 10 Júl 2017 10:15

Re: stojan z ytongu

Príspevok od používateľa charliebusm108 »

A to máš nosné překlady z ytongu? Ty mají šířku cca 25 cm jestli se nepletu a to dost sniží prostor filtrace a není v nich náhodou kovová výztuž,takže bych je musel zahydroizolovat a obložit a to nevím obložit stěny a podlahu zvádnu ale vršek si netroufnu....to by vydrželo tak do podzimu :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: stojan z ytongu

Príspevok od používateľa Jajo »

charliebusm108 napísal:A to máš nosné překlady z ytongu? Ty mají šířku cca 25 cm jestli se nepletu a to dost sniží prostor filtrace a není v nich náhodou kovová výztuž,takže bych je musel zahydroizolovat a obložit a to nevím obložit stěny a podlahu zvádnu ale vršek si netroufnu....to by vydrželo tak do podzimu :lol:
On tam má železné preklady. Mrkni jeho vlákno. :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
charliebusm108
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 10 Júl 2017 10:15

Re: stojan z ytongu

Príspevok od používateľa charliebusm108 »

Máš pravdu "jajo",juknul :shock: jsem na "reicho" vlákno a stojan i akva má prvotřídní, jen já bych měl představu pro jistotu vyhnout se absolutně všemu kovu kolem filtrace. Viděl jsem několik dlouholetých akva s kovovýmy stojany a všechny řešili korozy a jelikož předchozí akva 300l jsem měl cca 20 let, tak se snažím vyšpekulovat co neeeeej řešení pro to nové. Trochu jsem se inspiroval u Pepína a SEAREEF jen boční stěny z ytongu akvárko s dvojitým dnem položený na ně. Jen jsem chtěl vědět jestli to je použitelný i v domácích podmínkách a zkušenosti s tímto řešením. Přece jen to je nějaká váha a nechce se mě věřit že to udrží a nepraskne!!!!!!! :cry: !!! Jinak díky za reakce :roll: :lol: a tvé vlákno a akva je též BOMBA :!:
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: stojan z ytongu

Príspevok od používateľa tragett »

Nadz 160x70x90cm na dvou stojnách 17.5c sirokych, na nich XPS 30mm, bez problemu.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: stojan z ytongu

Príspevok od používateľa Jajo »

charliebusm108 napísal:Máš pravdu "jajo",juknul :shock: jsem na "reicho" vlákno a stojan i akva má prvotřídní, jen já bych měl představu pro jistotu vyhnout se absolutně všemu kovu kolem filtrace. Viděl jsem několik dlouholetých akva s kovovýmy stojany a všechny řešili korozy a jelikož předchozí akva 300l jsem měl cca 20 let, tak se snažím vyšpekulovat co neeeeej řešení pro to nové. Trochu jsem se inspiroval u Pepína a SEAREEF jen boční stěny z ytongu akvárko s dvojitým dnem položený na ně. Jen jsem chtěl vědět jestli to je použitelný i v domácích podmínkách a zkušenosti s tímto řešením. Přece jen to je nějaká váha a nechce se mě věřit že to udrží a nepraskne!!!!!!! :cry: !!! Jinak díky za reakce :roll: :lol: a tvé vlákno a akva je též BOMBA :!:
Dík, so rád, že salto niekomu páči.
Ja mám ten základný stojan z klasického lamina a na ňom je mdf doska ktorá je jednoliato potiahnutá dekorom. Malo by to byť úplne vodotesné. Stolár to objednával z ČR. Tvrdil, že by to malo vydržať aj pod vodou bez napučnenia.
Ak budeš mať nádrž s dvojitým dnom a dostatočne hrubým sklom, tak sa nemôže nič stať. Ale ak sa bojíš, tak je ešte riešenie urobiť stojan zo smrekových hranolov. Len tam už musí byť vzpera v strede. Pozri amsiho vlákno, on to má pekne ukázané.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
charliebusm108
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 10 Júl 2017 10:15

Re: stojan z ytongu

Príspevok od používateľa charliebusm108 »

tragett napísal: 03 Sep 2017 19:25 Nadz 160x70x90cm na dvou stojnách 17.5c sirokych, na nich XPS 30mm, bez problemu.
Ahoj, z jakého materiálu máš stojny ( to nebude asi ytong) ? Na fotce a v tvém vlákně a na FB mám dojem že máš kovové výztuže, nebo to tak alespoň vypadá ( nebo mám vlčí mlhu ) :) Jinak tvá vlákna jsou inspirativní.
charliebusm108
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 10 Júl 2017 10:15

Re: stojan z ytongu

Príspevok od používateľa charliebusm108 »

Dík, so rád, že salto niekomu páči.
Ja mám ten základný stojan z klasického lamina a na ňom je mdf doska ktorá je jednoliato potiahnutá dekorom. Malo by to byť úplne vodotesné. Stolár to objednával z ČR. Tvrdil, že by to malo vydržať aj pod vodou bez napučnenia.
Ak budeš mať nádrž s dvojitým dnom a dostatočne hrubým sklom, tak sa nemôže nič stať. Ale ak sa bojíš, tak je ešte riešenie urobiť stojan zo smrekových hranolov. Len tam už musí byť vzpera v strede. Pozri amsiho vlákno, on to má pekne ukázané.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
[/quote]

Díky ale mé schopnosti stačí jen na zedničinu, truhlařina v mém podání dopadá jak od Piccassa :lol: a jelikož se tím bavím a má drahá polovička říká chlap co si hraje nezlobí :wink: tak si to chci udělat své pomocí tak připadá v úvahu jen ytong.
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: stojan z ytongu

Príspevok od používateľa Jajo »

Tak potom ten ytong a naň xps. :) a dvojité dno samozrejme.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: stojan z ytongu

Príspevok od používateľa tragett »

charliebusm108 napísal: 04 Sep 2017 16:57
tragett napísal: 03 Sep 2017 19:25 Nadz 160x70x90cm na dvou stojnách 17.5c sirokych, na nich XPS 30mm, bez problemu.
Ahoj, z jakého materiálu máš stojny ( to nebude asi ytong) ? Na fotce a v tvém vlákně a na FB mám dojem že máš kovové výztuže, nebo to tak alespoň vypadá ( nebo mám vlčí mlhu ) :) Jinak tvá vlákna jsou inspirativní.

Stojan je 17.5cm porfix, na něm je 30mm XPS jak sem psal. Výztuhy nejsou, je tam "L" profil, na kterém je nalepený XPS a celé je to v lepidle - přijde na to lamino obklad. Profil nemá nosnou fci. Jinak dno je 2x 15mm sklo :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
charliebusm108
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 10 Júl 2017 10:15

Re: stojan z ytongu

Príspevok od používateľa charliebusm108 »

Dík za info. Jaký máte názor na to jestli lepit akva silikonem černým nebo transparentním? :?:
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"