Znojemská 360ka

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojemská 360ka

Príspevok od používateľa pepahr »

Tak záhada hlavolamu vyřešena sotva jsem dopsal volal kolega, kterého jsem vydešil sms a že v té nádobě míchá vodu a trošku mu tam zůstalo :D :D
Takže RO mam ko jenom já...koupil jsem si totiž pomocné čerpadlo jenže trošku silnější a asi to membrána nedala.. takze musim koupit novou a hlavne tlakoměr na RO čím jsem měl začít asi chjo :(
Fotky dodám.... :)
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojemská 360ka

Príspevok od používateľa pepahr »

Tak nějaké foto....
Príloha IMG_20180325_172808_HDR.jpg už nie je dosupná
Príloha IMG_20180404_182021.jpg už nie je dosupná
IMG_20180325_172808_HDR.jpg
foceno jen mobilem tak kvalita nic moc...
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojemská 360ka

Príspevok od používateľa pepahr »

Tak víc naráz nejde přidat zkusím po jedné....
Prílohy
IMG_20180404_182021.jpg
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojemská 360ka

Príspevok od používateľa pepahr »

Králík se rád válí v sarkáči - bohužel na noc se mu úplně zavře tak musí pak jinam chudák.. :)
Prílohy
IMG_20180318_204053.jpg
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojemská 360ka

Príspevok od používateľa pepahr »

FTS
Prílohy
IMG_20180325_172546.jpg
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojemská 360ka

Príspevok od používateľa pepahr »

Musel jsem přidat další proudové čerpadlo tentokrát Jebao OW-25.. ale stejne nemůžu proudění vyladit jak bych si představoval.. buď to fouká moc a dělá mi to duny z písku a nebo zase málo a zůstává mi tam bordel.. Mlátím se do hlavy že jsem pořídil jemný písek :(
Navíc se mi v něm přemnožily takový ty potvory Spionid Worm co si udělaj rourky z písku a vylejzaj z toho bílý chapadýlka - na Hitchaker id guide se sice píše že jsou good, ale mě pěkně serou :) Není nějaký živočich co je zlikviduje??

Další problém je, že se mi zatáhla ta cataphylia - vím asi jsem měl počkat, ale nešlo odolat :) mimo to jsem ještě přidal seriatoporu a pavonu a ty jsou v poho - měřením jsem zjistil že mi spadlo Kh bylo kolem 4 :(
Tak jsem zprovoznil ca reaktor - ale zatím to nějak nemůžu doladit - KH teda stouplo na 6 během 5ti dní, ale v návodu se píše že ph z reaktoru má být kolem 6,4 i níže pro optimální fungování - jak to mám změřit salifertem když stupnice je do 7,4?? :)
Čtu že někeří ph neřeší a ladí jen KH ale to asi není úplně ideální? Je to Schuran Pico a momentálně to mám na 30 bublinek/min a průtok 17ml/min = cca 0,9 l/hod.. mám někde sehnat jiný ph metr a nebo jen měřit KH a průběžně to doladit? Ca a Mg jsem zatím neměřil ale mám jen Salifert na KH Hanna.. KH z reaktoru je vyšší než 16 momentálně - nechat a nebo začít ubírat?

Ještě k té cataphylii mám ji pro jistotu přesunout jinam? Mám tu kolegy s velkým akva a nerad bych aby odešla než to doladím, ale předtím cca 3 týdny byla parádně roztáhlá viz foto nebo to je normální? Chvíli totiž se nafoukne, ale vůbec se mi to nelíbí je spíš jako balón a pak se zase zatáhne nebo to je normální a trucuje jenom? :)

Dík za rady :)
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojemská 360ka

Príspevok od používateľa pepahr »

No koukám nikdo neodpoví odpovím si sám...

Na písek prý požere ty rourky kněžík tak zkusím nějakého sehnat..

PH z ca reaktoru koupím test na sladkou vodu..

no a cataphylia bohužel asi odejde.. je už jen zatažená víc a víc :( ještě zkusím poslední záchranu přesunout ji ke kolegovi ale holt budu muset teď počkat asi jsem tam toho narval moc naráz...
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Znojemská 360ka

Príspevok od používateľa Jajo »

PH sa dá merať sondou. Kvapkový test je hodne nepresný. Každopádne treba meriat hlavne kh,CA,mg v akváriu. Výstup z reaktora nieje až tak podstatný.
Podstatnejšia je stabilita. Treba to dvíhať pomaly.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojemská 360ka

Príspevok od používateľa pepahr »

Nojo ale ja sondu nemám... A kvůli ca reaktoru se mi kupovat nechce.. :)
KH mám teď momentálně 7 ještě změřím zbytek...
Nejvíc mě ale trápí ta cataphylka :(
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Znojemská 360ka

Príspevok od používateľa Jajo »

Catalaphyllia nieje moc korál do nezabehnutej nádrže. No. Ale nemá rada silný prúd. Ak sa ešte neodlepuje od skeletu, tak sa možno dá ešte zachrániť.
To pH nemá zmysel merať, pokiaľ sa to nemerá nakalibrovanou sondou. Zbytočne sa potom riešia veci, čo netreba a potom to ešte viac rozhádžes. Ak máš kh nad 7, tak pH by nejak nemalo rapídne kolísať.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Znojemská 360ka

Príspevok od používateľa axelson »

Cataphylia dost casto trpi na cervov co ma v skelete poziera ju zvnutra. Mne takto odisla neda sa to liecit. Ak neprijama potravu nie je to uz dobre.Ph z reaktoru je dolezite z dovodu ze pri optimalnom ph dochadza k idealnemi taveniu drte. Tavit sa moze aj nizsiom ph ale su potom male ciastocky a upchava sa prip usadza v reaktore.pri vysokom.nedoatatocne tavenie.kvapockove testy su na nic na meranie ph.skalibrovana sonda je ok.
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojemská 360ka

Príspevok od používateľa pepahr »

Tak asi zkusím poslední pokus a přesunu ke kolegovi..zkousel jsem i různé místa a nic červy nevidím ale pokud jsou uvnitř... :( Prvních 14 dní byla krásně roztáhlá dokonce se začala dělit - přibyla další ústa..tak o to víc me to štve :(
Další život v poho..euphylka, stylophora, seriatopora, acanstrea montipora všechno roste tak to akva myslím celkem funguje....
Dík za postřehy...
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Znojemská 360ka

Príspevok od používateľa VINTR »

Mě pomáhá měnit vodu, měním tak dlouho dokud to není OK (během jednoho dne 2x 30 litrů jak dodělám vodu z RO). PH neřeš, jen kontroluj aby jsi neměl v reaktoru mléčnou vodu. Spíš bych se zajímal o PH v nádrži. Ca reaktor ho snižuje, u mě do 7,7-8 Ok pak catalaphilka dělá uraženou. Dal jsem na výstup z reaktoru válec s vápencem a PH drží 8,1 ...... Zjistil jsem, že je důležitá náplň tohoto válce, calciumcarbonát 99% čistý vápenec s tím moc nedělá, ale vápenec od gortechu i v množství cca 3 dc dělá divy. Zřejmě bude polo vypálený a to bude ten fígl.... na srovnání PH z reaktoru na normál....
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojemská 360ka

Príspevok od používateľa pepahr »

Ahoj vymenil jsem během 10 dní 100l vody ph je 8... Kh de nahoru takže tam to moc neřeším nějak ten ca reaktor jede..
Trošku mi vyskočily fosfaty jsou teď 0.06 byla 0 měřeno Hannou... Dusičnany cca2 dávám teď 2ml vodky můžu přidat.. alejak říkám vše ostatní je v poho jen ta cataphylia...
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Znojemská 360ka

Príspevok od používateľa VINTR »

Já mám taky vždy vše ostatní v poho a catalaphilia se scvrkává, prostě vyměním vodu. Zatím jsem nepřišel na to čím toje. Takle mi to dělá několik let.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"