Moře 130litru

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
lary
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 12 Mar 2008 23:59
Bydlisko: ČR. Město: Kadaň okr. Chomutov

Re: Moře 130litru

Príspevok od používateľa lary »

Tak nakonec jsem vzal dva mladé A.frenatus asi 3cm velké, vypustil jsem je do 130l akva. Jsou tam jen tyto klauni a i po 4 hodinách se k sobě nemají. Větší jedinec občas prožene toho menšího a pak si zase každý plave sám. Nemám z tímto druhem zkušenosti ale asi už to spolu nedají dohromady a ten větší toho menšího časem uhoní že nebo se pletu.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Moře 130litru

Príspevok od používateľa VINTR »

Mám párek černých klaunů očkatých, byly zabydlení v sasance, hlídali ji. Protože byla velká a ztráceli se v ní, tak jsem přidal další čtyři další - byli to opravdu prcci. Hned vlítli do sasanky a nebyli vidět, nicméně dva dny je původní obyvatelé vyháněly, až se postupem času dostaly do přepadu (přepadly přes hřebínek) a tři to nepřežily. Přijali po cca 14 dnech jen jednoho. Kdybych to měl líp zabezpečený tak by byl úspěch asi vyšší.

Mám čtyři bodloky. Jeden byl v nádrži cca rok, po roce jsem přidal další tři malé. Den byla mela a po jednom dni ten největší rváč "štengr" byl vytlačen, tři měsíce měl vytyčen ostatníma prostor na jedné straně nádrže 4 cm dál ho nepustili, už jsem ho chtěl dát pryč a včil jezdí všichni spolu :D a i teď jim někdy hrkne v bedně, ale už je to jen poměřování s nějakým šrámem.

Můžeš dopadnout jakkoli, ale po čtyřech hodinách bych nedělal závěr - pokud není před smrtí.
Naposledy upravil/-a VINTR v 16 Aug 2014 12:00, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lary
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 12 Mar 2008 23:59
Bydlisko: ČR. Město: Kadaň okr. Chomutov

Re: Moře 130litru

Príspevok od používateľa lary »

Díky moc za rady, když je akva zhasnuté tak plavou spolu ale jak se rozsvítí tak si ten menší udržuje od většího odstup. Přijde mi že ten větší k němu připlave v dobrém a chce se dvořit ale ten malý se hned dá na ůtěk. A to většího donutí že toho menšího trochu prožene a potom je zase klid a plavou kousek od sebe. Při krmení ho ten větší ale trochu odhání, určitě to zatím nejsou ůtoky na smrt tak uvidíme.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Moře 130litru

Príspevok od používateľa VINTR »

A žadný jiný tam již nedávej - dopadl bys špatně.
Používateľov profilový obrázok
lary
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 12 Mar 2008 23:59
Bydlisko: ČR. Město: Kadaň okr. Chomutov

Re: Moře 130litru

Príspevok od používateľa lary »

Do tak malého akva už nic dávat asi nebudu možná nějakého malého hlaváče ale nejspíš to bude akva jen pro klauny.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"