Fish Only - mohlo by to fungovat?

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Y2K
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Mar 2008 01:56
Bydlisko: Vrbové
Kontaktovať používateľa:

Fish Only - mohlo by to fungovat?

Príspevok od používateľa Y2K »

Zdravim,
kedze som sa dlho neozval a v minulej ankete sme takmer nic nevyriesili teda samozrejme som ziskal mnozstvo cennych rad ale vo vseobecnosti, tak teraz vam napisem svoju predstavu a vy mi skuste povedat ci by to tak bolo mozne alebo nie, pripadne co zmenit, vylepsit a podobne. Podotykam ze nechcem ziadny profi reef, iba jednoduche FO akva ktore by co to vydrzalo.
Takze:

Nadrz: 170x30x60 (dxsxv) cm, ja viem, troska uzke na "reef" ale ako som vravel to ani nechcem iba FO, tak snad to bude ok

Planujem spravit v nadrzi "prepad" v ramci akva, teda niekde v rohu vybudovat provizornu komoru, v rohu preto, lebo akva bude pristupne len z dvoch stran, takze to nebude snad problem, zatial som sa nerozhodol akeho tvaru a rozmeru.
Do neho by som umiestnil (asi do pancuchy) zeolit a phosex a to zakryl nejakym filtracnym molitanom. Samozrejme este cerpadlo co by hnalo vodu naspat.

Na prudenie vody by som pouzil dalsie cerpadlo (pripadne 2).

Dalej nejaky ten ohrev.

Osvetlenie: Zatial mam jedno svietidlo na polovicu akva a chcel by som take iste este jedno, cize 2x18W ziarivky biele a 2x18W ziarivky fialove.

Na dno asi nejaky jemny strk pripadne piesok plus nejake provizorne ukryty a mrtve skaly.

Neviem ci by bolo vhodne pouzit aj nejake rastliny, nad tym som este prilis neuvazoval.

Osadenstvo by som chcel asi parik klaunov plus dalsie 3-4 nenarocne rybky.

Vodu by som chcel pripravit a zabehnut iba z "kohutika" nakolko RO zatial neplanujem - neviem ci je to dobre, ale snad by to slo.


Tak neviem teda ci som na daco zabudol.
Skuste napisat svoje postrehy a rady na uvedeny konfig pripadne rady na zlepsenie.

Dakujem za kazdu info
Som iba zaciatocnik....budte nezni
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

Aj ked nechceš žiadny profi reef ale iba jednoduché akva, tak aj tak ho musíš urobiť ako profi. inak je to zbytočna namaha.
Filter aspoň 1/3 akva, teda 60x30x50.
na dlžku 170cm potrebuješ určite 2 prudove čerpadlá(ak nie 3).
Ohrev vody 150w.
Osvetlenie 3x80w, alebo prisposobiť. na tvoju výšku 60cm- 18w trubice sú ako sviečky.
Dno-je tu viac možností.ak tam chceš aj rastliny tak aragonit.
A čo sa týka vody z "kohutika" tak na to radšej zabudni.
Používateľov profilový obrázok
Y2K
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Mar 2008 01:56
Bydlisko: Vrbové
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Y2K »

strechar napísal:Aj ked nechceš žiadny profi reef ale iba jednoduché akva, tak aj tak ho musíš urobiť ako profi. inak je to zbytočna namaha.
Filter aspoň 1/3 akva, teda 60x30x50.
na dlžku 170cm potrebuješ určite 2 prudove čerpadlá(ak nie 3).
Ohrev vody 150w.
Osvetlenie 3x80w, alebo prisposobiť. na tvoju výšku 60cm- 18w trubice sú ako sviečky.
Dno-je tu viac možností.ak tam chceš aj rastliny tak aragonit.
A čo sa týka vody z "kohutika" tak na to radšej zabudni.
1/3 akva filter??? tak to je troska vela nie? bolo mi povedane ze takych 20 litrov bude dost....podotykam ze to bude vsetko v ramci nadrze, takze si neviem predstavit ze by som jednu tretinu proste "zahodil".
S cerpadlami suhlasim, aj ked asi treba dodat ze zalezi aj na ich vykone nie?
To osvetlenie mi bolo povedane ako dostacujuce tak teraz ozaj neviem...


No a este by som prijal ked napisete (nielen ty) ze toto ano toto nie tak dopisat aj preco, aby som mal jasnesie....
Muito obrigado :)
Som iba zaciatocnik....budte nezni
Používateľov profilový obrázok
Y2K
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Mar 2008 01:56
Bydlisko: Vrbové
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Y2K »

Este dodam ze sa pohravam aj s myslienkou odpenovaca.
Ale keby sa dalo aj bez neho nebranil by som sa.
Ak mate nejake typy co do toho dat, napiste linky....
Najlepsie by bol asi externy ale na stenu akva, napriklad zozadu by sa mi vosiel....alebo potom pripadne do planovaneho prepadu...

Prosim poradte...
Som iba zaciatocnik....budte nezni
Používateľov profilový obrázok
Jodi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 23:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jodi »

-Ak tam budes mat tych 5 malych ryb tak ti mozno postaci aj ta vnutorna filtracia... Ale aby mala aspon tych 20L.

-Dalej si myslim ze svetlo nieje az tak podstatne mat extra silne len vo FO kedze tam neplanujes koraly (skusenejsi nech ma opravia ak sa mylim)...

-na dno sa dava koralova drt. Kupis v lepsie vybavenej akvaristike(alebo ti ju objednaju).

-vodu jednoznacne nedavaj z vodovodu. Ak nechces hned kupovat RO tak chod do niakej akvaristiky a kup si vodu z RO tam. Alebo k niekomu kto ma more alebo chovnu. (myslim ze ked som kupoval naposledy tak to bolo 3Sk/L)

-neviem ake mas na mysli "rastliny" ale na to by som sa vykaslal. Daj tam len sem tam niaku skalu a mas pokoj (samozrejme nie niaku z potoka vedla baraku ale mrtve alebo zive skaly z mora :D )

//edit:

-ten odpenovac by som tam rozhodne dal kedze budes mat nie moc idealnu filtraciu.
Používateľov profilový obrázok
Y2K
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Mar 2008 01:56
Bydlisko: Vrbové
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Y2K »

Jodi napísal: -ten odpenovac by som tam rozhodne dal kedze budes mat nie moc idealnu filtraciu.
Dakujem za hodnotenie....v podstate so vsetkym suhlasim takze v pohode.
Co sa tyka odpenovaca, som za to ho tam dat....Ale poradte aky typ, kde ho dostat ako ho a kam umiestnit?
Diky moc
Som iba zaciatocnik....budte nezni
Používateľov profilový obrázok
Y2K
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Mar 2008 01:56
Bydlisko: Vrbové
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Y2K »

Noo...takze stojan na akva namontovany na stene, trvalo to sice dlhsie ako som predpokladal a skoro spadla stena, zostala po nas mensia diera v nej :lol: ale akva napustene, podotykam ze len za ucelom "zatazkavajucej" skusky co znesie stojan...ale vyzera pekne.
Je to sice len maly krok na zaciatok ale brzdilo to, teraz sa uz mozem pustit do samotneho akva.

Este mam otazocku: Kde by som mohol zohnat samolepiacu modru tapetu na zadnu stranu akva? Pripadne aku cenu mozem za to ocakavat...
Thankx
Som iba zaciatocnik....budte nezni
Používateľov profilový obrázok
Y2K
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Mar 2008 01:56
Bydlisko: Vrbové
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Y2K »

Y2K napísal:
Jodi napísal: -ten odpenovac by som tam rozhodne dal kedze budes mat nie moc idealnu filtraciu.
Co sa tyka odpenovaca, som za to ho tam dat....Ale poradte aky typ, kde ho dostat ako ho a kam umiestnit?
Diky moc
Tak som tak pozeral a bral by som tento odpenovac Skimmer Beast 400P.
Kedze planujem v rohu akva prelepit sklo a tym vytvorit trojuholnikovu komoru o rozmere 30x30 cm tak by som ho chcel umiestnit do nej.
Myslite ze by to tak slo?
Tato komora by mala sluzit ako prepad-filter so zeolitom a phosexom + nejaky molitan.
Povodne tam malo ist cerpadlo co by hnalo vodu naspat do akva.
Tak sa chcem spytat ci odpenovac nahradi toto cerpadlo a bude vhanat vodu naspat on alebo musi zostat aj cerpadlo aj odpenovac?
Poradte...
No a to by bola asi finalna verzia co sa tyka filtracie,moze byt?
:?: :?: :?:
Som iba zaciatocnik....budte nezni
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

skimmer best 400 mam aj ja a som spokojny. nie odpenovač ti nenahradí spätné čerpadlo(žiadny. a za dalšie by ti šli bublinky do akvaria).
to ostatne bez "komentara".
ale neda mi to:kam chceš všetko natrepať ak chceš filter 30x30 a aj to v rohu a daš tam odpeňovač, zeolit, phosex, molitan a výtlačne čerpadlo.
ak to maš hotové radšej daj foto.
nechceš si to ešte premyslieť s tým filtrom.
Používateľov profilový obrázok
Jodi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 23:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jodi »

1. pouzivaj EDIT aby tato tema neskoncila ako ta predtym co si zalozil.

2. samolepiacu foliu zozenies myslim v kazdej reklamke alebo lepsom papiernictve
Používateľov profilový obrázok
Y2K
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Mar 2008 01:56
Bydlisko: Vrbové
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Y2K »

strechar napísal:....
nechceš si to ešte premyslieť s tým filtrom.

Foto jasne ze nemam, zatial je vsetko vo faze planovania.
Foto mozem poskytnut tak akurat nadrze ako vyzera, zatial bez uprav.
Nemohol by si ty poskytnut foto toho odpenovaca pripadne jeho rozmery nech viem s cim mam ratat.
OK, dalsi dobra info, takze filter zostava s cerpadlom + odpenovac.
No a chcem ho tam dat len preto aby bol schovany, proste mu hladam miesto to je cele, tak som sa spytal ci by nemohol ist tam teda.
Ak nie...najdeme ine teda riesenie.
A jasne ze si to rad premyslim, nic nie je zatial definitivne.
Som iba zaciatocnik....budte nezni
Používateľov profilový obrázok
Y2K
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Mar 2008 01:56
Bydlisko: Vrbové
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Y2K »

Jodi napísal:1. pouzivaj EDIT aby tato tema neskoncila ako ta predtym co si zalozil.

2. samolepiacu foliu zozenies myslim v kazdej reklamke alebo lepsom papiernictve
JJ...pouzivam EDIT ale som myslel ze kazdy moj prispevok je o inom, tak snad to nevadi.

Na samolepiacu foliu som sa uz pytal u nas v akvaristike ale bohuzial.
Pozeral som v Biotope tam by to mali mat, ale kedy ja pojdem do BA ze.
No uvidime, ved to az tak neponahla zatial.
Som iba zaciatocnik....budte nezni
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Filtraci výrazně pomůže poskládat reef z živých kamenů, je to sice velká investice ale s dostatečným prouděním kolem nich se dá tím částečně nahradit "normální" filtr, ale stejně je filtrace podle mého názoru poddimenzovaná. Odpěňovač určitě ano, odbourává odpadní látky před jejich rozkladem. Zkus ještě zvážit umístění větší filtrační nádrže nad, pod, vedle akvária, nebo třeba za zdí. Používání vody z vodovodu je časovaná bomba, po pár měsících se mohou naakumulovat látky které jsou schopné zlikvidovat život v akváriu. Ryby sice často vydrží hodně, ale fungující ekosystém akvária se skládá také z různých malých potvor, blešivců, červů, bakterií atd. kteří se starají o rozklad odpadních produktů a chod ekosystému. Jsem ale také amatér, ber to s rezervou.
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
Y2K
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Mar 2008 01:56
Bydlisko: Vrbové
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Y2K »

Josef Nosek napísal:Filtraci výrazně pomůže poskládat reef z živých kamenů, je to sice velká investice... Zkus ještě zvážit umístění větší filtrační nádrže nad, pod, vedle akvária... Používání vody z vodovodu je časovaná bomba, po pár měsících se mohou naakumulovat látky ....

Dakujem za nazor.
Beriem na vedomie, ale ta nadoba bohuzial nie je mozne je umiestnit uz nikde takze preto taketo riesenie. Mozno ked sem dam foto uvidite ze nie je miesta nikde.
Nad vodou este uvazujem,bohuzial RO zatial nechcem,uvidim ako to dopadne s vodou.
No a zivym kamenom sa tiez nebranim.....mozno sa dam ukecat aj na to.
Kolko asi tak stoja?
Som iba zaciatocnik....budte nezni
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

PRO Y2K
Čtu diskusi k vašemu tematu a marně se snažím pochopit, jak vlastně chcete "poradit". Něco udělat nemůžete, něco nechcete a o čem pak má být vlastně ta rada ? Chcete aby vám poradili to, co chcete a můžete ??? To pak ani radit nemusí.
Zamknuté

Návrat na "Štart novej nádrže"