Moje more - 150l

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

chybama se člověk učí,asi jsi měl hodně naspěch,ale pokud do toho nebudeš teď vůbec zasahovat tak se to vyhrabe samo.JE TŘEBA vydržet tímhle jsme si prošli asi všichni.ŹENU uklidni,příjde doba,kdy bude sama příspívat k tomu za reef krásnější :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Príspevok od používateľa tomáš »

to kominík: musím vydržať :!: ,ved ked budem mat pred očami nadrž ako máš ty 8) , tak vydržím :wink: . A nič proti ženam :roll: , ale oni majú jeden nedostatok, slabá predstavivosť a nedočkavosť. Tak vlastne dva :oops:
....každý život si zaslúži respekt....
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

to je staré foto, teď už to není hezké,už to leze z vody ven :shock: :lol:
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Príspevok od používateľa tomáš »

.... takto vizerame dnes. NO2 - vysoké :? Tak som len trochu upratal skaly, dorobil odsávanie, bez ohrievača som mal teplotu 28°C :!: teraz 26°C a nastavil čerpadlá, doteraz mi vždy odfukli čast dna až na holé sklo :( ale teraz už fukaju OK. Je tam všetko Atman - 2x800l/hod na jednom je hydroflo a 1x1800l/hod. Odpeňovač (lipove drevko) beží stále, ale nič z neho nejde. Svietim od 6:30 do 21:30. Večer ešte zmeram aktuálne hodnoty a dam ich sem.

http://www.reef.sk/album_mod/upload/478 ... 587683.jpg
....každý život si zaslúži respekt....
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

odpěnovač nemá co šlehat,světlo - rovnodenost takže max světlo při plném rozsvícení 12hod -aspon ušetříš el. :)
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Príspevok od používateľa tomáš »

tak tu su tie hodnoty:

KH - 11
PH - 8
T - 25°C
NO2- 2mg/l :evil:
NO3 - 40
PO4 - 0,1
MG - 1350
CA - 650

Nic by ma tak nestvalo, len ta NO2 :!: :!: Uz je to takto vyse tyzdna :?

Ma zmysel pridat teraz este nejake zivaky? :?:
....každý život si zaslúži respekt....
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

No na to, aby som Ti radil ako na to mam malo skusenosti. Ja mam nasolene 2 tyzdne a NO2 mi neprekrocili 0,8, teraz uz klesaju, cca 0,4. Tak ze niekde si musel chybovat. A kedze tam nic nemas, tak asi priprava kamenov. Ako si ich cistil? A inac ich mas dost nestastne rozlozene, neopieraj ich o sklo, za nimi nemas prudenie a do buducnosti by Ti to robilo velke problemi. O fundovane rady cakaj na skusenych, vela stastia.

Hups, teraz som si vsimol, ze si daval zive kamene. Potom su len dve moznosti, bud mas na prd testy, alebo Ti ten zivot v kamenoch akosi vymrel. Skus si zrekapitulovat, ako si aq zabiehal.
Dano
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Nejjednodušší řešení - výměna vody. 30 litrů týdně by mělo stačit, do ostatních parametrů nezasahuj. Novou vodu připrav hned po výměně,
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

CA - 650 ???

Aku to mas sol ? Alebo sol alebo test na Ca je nanic...
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Príspevok od používateľa tomáš »

dakujem za rady. To s výmenou vody ma napadlo ako prve, len som nevedel kolko. Aj v sladkomm akva som to riešil takto.
TO PETER: Assi bude problem v teste. Je od JBL a vyrobený 10/2007 :( to som si všimol az doma po kupe. Sol mam Red Sea Coral Pro.
....každý život si zaslúži respekt....
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

tomáš napísal:dakujem za rady. To s výmenou vody ma napadlo ako prve, len som nevedel kolko. Aj v sladkomm akva som to riešil takto.
TO PETER: Assi bude problem v teste. Je od JBL a vyrobený 10/2007 :( to som si všimol az doma po kupe. Sol mam Red Sea Coral Pro.
Zahod ho kupit novy a skladovat v chladnicke , pred testovanim vybrat z chladnicky a nechat vytemperovat na teplotu prostredia v ktorom meras
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

ako ti to vyzera?

podla mna zbytocne minas niektore testy , momentalne by som meral hlavne NO2 ci uz klesa, neskor NO3 a PO4 .
ked bude vsetko OK tak by som zacal prikladat nejaky zivot, pri makkych koraloch ti nebude rapidne ubudat CA a pravidelnou vymenou vody,zo soli ktoru pouzivas ho v pohode doplnis.podobne aj Mg.

s koralmi ako si mi pisal nebude problem hlavne sa zabehni.

ked som zacinal tak som nakupil taktiezt testov ako chem.tovaren a zbytocne som ich minal pri makkacoch.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Na jakékoliv kolorimetrické (barvičkové) testy při nájezdu akva se vykašli. Raději se do toho akva dívej, co se děje. Vše je popsáno v jiných sekcích.
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Len pre info

Príspevok od používateľa dement »

Len pre upresnenie, telefonoval som s Tomasom a vypadlo z neho (ak som to spravne pochopil), ze tie kamene az tak zive neboli.
Oni boli zive kedysi a medzitym boli ususene a zase vlozene do nadrze bez nejakeho dalsieho namacania :( . Takze je pravdepodobne, ze to vysoke NO2 je naozaj realne, pretoze tam vyhniva vsetok ten predchadzajuci zivot. Ak sa mylim, Tomas, uved tuto informaciu na pravu mieru...

Najviac ti momentalne pomoze vymena vody ako pisal rybka.
Kludne vymen 20-30 l kazdy tyzden. A samozrejme odpenovac nechaj bezat, sviet normalne a cakaj ako by sa nic nestalo...
Martin
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Príspevok od používateľa tomáš »

tak som späť. Bol som na cestach. 8)
To Martin: asi sme sa nerozumeli, tak ešte raz. Do akva som dal aj žive skaly od p.Majera z B.B a spolu s nimi aj suche od Bajana zo ZA. Tie suche boli v pivnici nejaký cas a priznam sa tie som len vyrajbal v sladkej vode a oplachol v RO ale nejak specialne som ich neupravoval.

Dobra sprava NO2 - 1mg/l :? (viem, ako pre koho, ale pre mna urcite) su to veci co nevidno, ale funguju 8) Pre manželku tazký príklad, ze akva žije :wink: okrem tých sinic...

Tak teraz dufam, ze to už pojde dole. Tie skoro 2 týzdne boli o "hubu"
....každý život si zaslúži respekt....
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"