Odpeňovač

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Tono40
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13 Jan 2009 01:56

Odpeňovač

Príspevok od používateľa Tono40 »

http://levnaakvaristika.cz/index.php?p= ... odpenovace

Páni prepáčte mi prosím,ale čo si myslíte o tomto odpeňovači pre tak 250 - 300 l akvárko ?
Stačí to aspon na nábeh ?Ťažko povedať však ? Ale aspon všeobecne.Štartovali by ste s ním ?Bez skúseností s morom ?

Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

to bude prditko ktore by mozno slo pouzit v nejakom 40l akvarku aj to by som velmi dlho rozmyslal a skoncil z niecim inym.....
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Citujem z ich popisu:
Absorbuje a odstraňuje keloidy, buničinu, albumin, zbytky krmiva a také exkrementy.
Doplnam:
keloidy = nadmerne zmnozene vazivo v jazve ("dive maso") - uz len odkupit tak 1000 ks a ponukat to do kozmetickych salonov - to by bol kseft :shock:
bunicina - predpokladam, ze aj v cestine to znamena celulozu (vatu)
Radsej som to ani nedocital do konca, este by som si od rehotu cvrkol.

No kto by nechcel taku masinku, uz aj to objednavam. :lol:
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Kup si neco normalniho protoze nakonec si to koupis stejne jen to budes mit o 305 Kc drazsi.


Tenhle je udajne do 60l-75l.
Tono40
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13 Jan 2009 01:56

Príspevok od používateľa Tono40 »

Predpokladal som takéto odpovede.Tá cena bola moc podozrivá.Preto som sa radšej opýtal.Super odpeňovač - super cena a praktické použitie na dve veci :D
Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
marian69
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 31 Júl 2008 15:41
Bydlisko: ZVOLEN

resun

Príspevok od používateľa marian69 »

Ja som ho na druhy den vratil ,je to smejd
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Měl jsem asi před půl rokem ten odpěňovač týden doma na zkoušení. Snažil se odpěňovat, ale problém byl s jeho nastavením na výšku hladiny, nebyl vůbec stabilní. Takže jsem jej ohodnotil jako špatný.
Zaujala mne ale jedna věc a to je jeho cena. Jestliže jej rozeberete, zjistíte, že je složen téměř ze stejného počtu dílů, jako odpěňovače "dospělé" a jeho součástí je také miniaturní čerpadlo na 220 V. Přitom z jiných souvislostí vím, že cenu výrobků z plastů z velké části tvoří náklady na zhotovení lisovacích matric. Na výrobu toho prťavého odpěňovače je potřeba mít stejný počet matric jako na výrobu odpěňovače velkého, přitom cenový rozdíl je desetinásobek až třicetinásobek. V žádném případě se takto nemůže projevit spotřeba surového plastu. Z toho vyplýva, jak velký asi tak může rabat výrobců a prodejců.
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Hm to je zajimavá úvaha a ty marže by mě taky zajímaly. :?
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa dement »

Nechcem velmi filozofovat, ale najdolezitejsie veci na odpenovaci su jeho design (tvar), velkost reakcnej komory a vykon cerpadla, ktory zabezpeci mnozstvo a kvalitu ( rozumej velkost bublin) vhananeho vzduchu. Z uvedeneho tento odpenovac nema asi nic.
Inak aj komentar svedci o tom, ze predajca zjavne teme rozumie, iste je to morsky akvarista s rokmi ak nie desatrociami skusenosti :)
Co sa tyka vyrobnych nakladov, iste sa da povedat, ze to co u nas stoji 150 EUR stoji na Taiwane 50 USD. Je to dane cenou prace (porovnaj si hodinovu sadzbu v Cine a v Nemecku) a cenou dopravy (doprava z Ciny do EU) a este pripadne take neprijemnosti ako clo a DPH ( ale to len tak triafam, chcelo by to preverit). Takisto by bola cena ina, ak by si zobral tych odpenovacov za dva-tri lodne (zeleznicne) kontajnery. Ale to by ich v Cechach a na Slovensku predavali este aj tvoje pra-pra-vnucata a druhy kontajner by bol este stale neotvoreny :(

Takze, netvrdim, ze vsetko co si kupis musi byt znackove (nepoznam asi nikoho kto ma Bubble King-a), ale treba sa orientovat na nieco, co je mozno drahsie, ale uz oskusane.
Martin
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Ono nemusíme ani na Taiwan, stačí 70km za hranici do Pl a to co koupím kdekoliv v ČR za 5000kč, mě tam vyjde na 3500. UPLNĚ STEJNÁ VĚC !!! :roll: PROČ? :(
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa dement »

Odpovedou na tvoju otazku (aspon ciastocnou) moze byt velkost objednavky dovozcu resp. predajcu. Ak ma krajina 30 mil obyvatelov, je velmi pravdepodobne, ze aj akvaristov bude niekolkonasobne viac. Vacsia objednavka znamena vacsie rabaty ( a tie sa mozu hybat v desiatkach percent ) Takze vysledny zisk polskeho obchodnika moze byt pri podstatne nizsej cene rovnaky ako zisk obchodnika v Cechach ci na Slovensku.
No a potom to mozu byt dalsie veci ako odvodova a danova zatazenost, prenajmy, cena prace (cierna praca)...
Bohuzial, alebo v tomto pripade by som povedal chvalabohu, nie vzdy je za vysokou cenou len "nenazranost" obchodnika...
Martin
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

amsi napísal:Ono nemusíme ani na Taiwan, stačí 70km za hranici do Pl a to co koupím kdekoliv v ČR za 5000kč, mě tam vyjde na 3500. UPLNĚ STEJNÁ VĚC !!! :roll: PROČ? :(
Kam jezdíš do toho Polska? :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

to by me take zajimalo kam jezdi do toho polska :-) mam to kousek za barakem :-)
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Je to v prodejcích zahraničních :) Jastrzebie a hlavně Zabrze.
:lol:
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

Diky amsi :-) hned jdu mrknou jak daleko to mam od baraku :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"