Majov reef

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Moj nový reef-start

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Trochu mimo temu, vlastnil som 2 SCWD staru original verziu aj novu rozoberaciu, myslim si zi su to vyhodene peniaze, je to absolutne nepouzitelne na navratovej pumpe pretoze pocas prepinania je kolisanie hladiny v sumpe a akvariu take velke ze bud sa zavzdusni pumpa alebo ked je v systeme dost vody pretecie akvarium, s osobitnou pumpu ktora len precerpava vodu z akvaria cez SCWD som tiez neuspel, nakolko stacilo jedno zrniecko piesku ktore sa dostalo dnu a SCWD ostal zaseknuty a casom prestal fungovat celkom......
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: Moj nový reef-start

Príspevok od používateľa VF »

Mám SCWD 1/2" nerozebiratelné v akváriu nad Deltecem 5040 puštěným na II rychlost. Teď jsem koukal do záznamů - jede od 8.2.2009 nepřetržitě bez čištění a nehlučně. A to jsem kupoval už mírně použitý kus.
Zkušenost je nesdělitelná!!
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Moj nový reef-start

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

VF napísal:Mám SCWD 1/2" nerozebiratelné v akváriu nad Deltecem 5040 puštěným na II rychlost. Teď jsem koukal do záznamů - jede od 8.2.2009 nepřetržitě bez čištění a nehlučně. A to jsem kupoval už mírně použitý kus.
tazko povedat v com je pes zakopany, v mojom okoli SCWD pouziva uz len jeden kolega, ostatny dopadli podobne ako ja, neviem ci to je nejaka skryta vada vyrobku alebo co, http://www.3iqventures.com/ nam vychadzali velmi v ustrety, ked prestal SCWD fungovat a bol stale v zaruke bezplatne bol vymeneny, pripadne poslali cele nove diely do vnutra, ale akonahle zaruka skoncila po roku nikto od nich nic nepocul, moja 1" verzia fungovala 9 mesiacov bez problemov na len vnutornom obehu ale potom nepomahalo nic, nove creva, cistenie atd. prepinala par dni a potom vzdy ostala zaseknuta v otvorenej polohe na obe diery. Vzhladom na to ze tu stoji 1" verzia takmer $100.00 myslim ze je to nie dobra investicia.....
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Moj nový reef-start

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

a teraz pozeram ze http://www.3iqventures.com/ dava uz len 90 dnovu zaruku na vyrobok, to tiez nieco hovory o kvalite......
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Moj nový reef-start

Príspevok od používateľa Roman »

no ja mam tu staru 3/4" verziu, doteraz som ju mal zapojenu len vnutri akva priamo na vystupe AM Ocean Runner 2500 a kym bola pustena nonstop, slapala bez problemov. Ked som ju nechal chvilku stat , zaliezol do nej nejaky slimak a bolo ju treba vycistit. Kedze sa to neda rozobrat, tak octom. Babracka ale da sa
dam ju tam, na pripojenie pouzijem srobenie GF, takze ak sa rozhodnem ju vyhodit, staci nadstavit kusok trubky a bude
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Moj nový reef-start

Príspevok od používateľa Lukáš »

Mam staru verziu uz vyse 4 roky a prezila aj vytlacne cerpadlo. Jedine cistenie bolo 1x vyluhovanie v octe. Stale tvrdim, ze je to sikovna hracka pre mensie AQ. Novsiu verziu nepoznam, takze neviem posudit.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Moj nový reef-start

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

tak urcite je lepsia nejaka mechanicka hracka na zmenu prudenia za par dukatov ako drahe kontrolerom ovladane cerpadla, o tom sa neda diskutovat ;)
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Moj nový reef-start

Príspevok od používateľa Marian Gross »

posledná úprava filtra, zväčšil som DSB o jednu komoru.Výsledná plocha 0,1 m2
IMG_0064.JPG
IMG_0063.JPG
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Moj nový reef-start

Príspevok od používateľa Dano »

Vyzera to jednoducho a preto dobre :lol: dolezite je, aby si tam narval co potrebujes a vedel s tym potom manipulovat. Na prepad od zaciatku zacni pouzivat filtracnu pancuchu. Nad to dsb si sprav nejake krycie sklo a seriozne ho tam pripevni, mozes ho tak pouzit ako ,,odkladaciu,, plochu pre nejake somariny, napr zdroje pre cerpadla.
Dano
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Moj nový reef-start

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Krycie sklo je planované nad celým filtrom okrem prvej komory, kde bude skimer a valec pre peletky.
Keďže skimer aj valec už mám, tak som si urobil aj maketu, aby som mal istotu, že s to tam zmestí, a ako tak sa tým bude dať aj manipulovať
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Moj nový reef-start

Príspevok od používateľa Marian Gross »

z iného vlákna čo píšeš:
Dano: Pri planovani vykonu vytlacneho cerpadla ma zmysel mysliet na velkost a tvar prepadoveho komina. Sudim to podla seba, mam atipicky komin s trojuholnikovou zakladnou, mam tam kratku prepadovu hranu a silne cerpadlo by mi spravilo z prepadu niagaru

Môj prepad je tiež trojuholníkového tvaru. prepadová hrana bude 220 mm. Plánujem použiť výtlakové čerpadlo 3000l.h.
Čo myslíte ,nebude to prisilné na takú prepadovú hranu?
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Moj nový reef-start

Príspevok od používateľa Dano »

Ano bude, ja mam 2500l a musim to skrtit. Mozno by bolo fajn skusit dat spravit ten komin trosku inak. Rohove aq mavaju taky tvar 5uholnika. Ide o to, ze do toho prepadu sa strasne zle pchaju ruky. Ked som zatahoval prechodky, spomenul som si na vsetky nadavky sveta :twisted:
Inak akurat nedavno som nad tym mojim nestastnym prepadom spekuloval. Ono je to fajn, vnutorne aq je tak vacsie, ale napadlo ma, o kolko je zvacseny tlak na spoj bocneho a zadneho skla...
Dano
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Moj nový reef-start

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Tak prepadová hraná bude až 400mm, tak to už bude hádam stačiť
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Moj nový reef-start

Príspevok od používateľa Roman »

v najhorsom tam budes mat trosku niagaru...

ale zasa to vies doladit vyskou trubiek vnutri prepadu aby to tam nepadalo z velkej vysky
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
klaun22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 30 Sep 2010 14:09
Bydlisko: F-M

Re: Moj nový reef-start

Príspevok od používateľa klaun22 »

Marian Gross napísal:z iného vlákna čo píšeš:
Dano: Pri planovani vykonu vytlacneho cerpadla ma zmysel mysliet na velkost a tvar prepadoveho komina. Sudim to podla seba, mam atipicky komin s trojuholnikovou zakladnou, mam tam kratku prepadovu hranu a silne cerpadlo by mi spravilo z prepadu niagaru

Môj prepad je tiež trojuholníkového tvaru. prepadová hrana bude 220 mm. Plánujem použiť výtlakové čerpadlo 3000l.h.
Čo myslíte ,nebude to prisilné na takú prepadovú hranu?
Moje přepadová hrana je stejně velká a přepad mám taky trojúhelníkový. Měl jsem tam čerpadlo, které tlačilo asi 3500l/h a odešlo mi,tak jsem potřeboval honem náhradu a strčil jsem tam 6000l/h .Trubku mám nahoru až po hranu, s tím, že na konci je nasunuta ještě jedna trubka, kvůli regulace výšky hladiny a je to OK.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"