Beh na dlhe mile , ale vraj pomaly dalej zajdes, hehehe

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Beh na dlhe mile , ale vraj pomaly dalej zajdes, hehehe

Príspevok od používateľa Roman »

nie je mi jasne, preco si skratka nedal celosklenene akvarko na betonovy sokel...

vo finale si nic neusetril a este riskujes preplachnutie domu
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
PecoPeco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 18 Nov 2010 18:13
Bydlisko: PB

Re: Beh na dlhe mile , ale vraj pomaly dalej zajdes, hehehe

Príspevok od používateľa PecoPeco »

sedo napísal:Tie bočné steny sú z priečkoviek? Aké je ich ukotvenie o spodnú bet.dosku? Tak na prvý pohľad som z toho trošku nervózny.Takú tehlovú priečku na cementovú maltu posunieš aj rukou.
na platnu je to prichytene na kazdej strane 6 roxormi 12mm na stojaka a kazda DT tvarnica ma na vrchu dookola az na druhu stranu 12mm roxor do tvaru U takze je to cele previazane zelezom navzajom .
Používateľov profilový obrázok
PecoPeco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 18 Nov 2010 18:13
Bydlisko: PB

Re: Beh na dlhe mile , ale vraj pomaly dalej zajdes, hehehe

Príspevok od používateľa PecoPeco »

Roman, jednoducho pre zabavu aby som sa mal scim pohrat a vyskusat nieco nove, moje stare 320l akvarko bude ako filter podtym a ked nahodou poumyvam obyvacku tak si otrieskam hlavu, hehehhe. ked to bude hotove napustim to len vodou a necham otestovat aspom 2 mesiace a uvidim ci to nepovoli :shock:
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Beh na dlhe mile , ale vraj pomaly dalej zajdes, hehehe

Príspevok od používateľa BODLOK »

A co když povolí? Nebude to konečná pro Tvoje "moře"Souhlasím s Romanem,že lepším řešením by bylo celoskleněné AQ na zděném soklu.Pokud to bereš jako pokus o novum tak proč ne.
Co se týče Tvého kontroléru,vypadá to na "jedničku"jsem zvědav na defin.výsledek.I přes odlišný názor na "zděné AQ"držím palce.Někdo musí vždy být první.
Hodně zdraví,úspěchu při stavbě domu pro rodinu a moř.AQ.
Používateľov profilový obrázok
PecoPeco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 18 Nov 2010 18:13
Bydlisko: PB

Re: Beh na dlhe mile , ale vraj pomaly dalej zajdes, hehehe

Príspevok od používateľa PecoPeco »

ked povoli tak to povitieram podlahu a vyskusam nieco ineho, ale verim ze sa to nestane :D
kontroler je vo vyvoji , ale pracuje podla mojich predstav aj ked este nic neriadi. potrebuje este par relatok a bude hotovy. to najtaksie - programovanie mam uz za sebou.Ak sa vyskitnu nejake problemi tak sa lahko preprogramuje.
Na celkovy vysledok porebujem este vela casu a penazi, hehehe
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Beh na dlhe mile , ale vraj pomaly dalej zajdes, hehehe

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Hm ten controler vypada zajimave taky by se mi neco takovyho libilo a kupovat nejaky ridici system pro aquarium se mi nechce to je celkem drahy nemohl by jsi to nejak blize popsat jak moc slozity by bylo to vytvorit a co vsechno by to mohlo umet, treba i mereni PH nebo jinych hodnot?
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Beh na dlhe mile , ale vraj pomaly dalej zajdes, hehehe

Príspevok od používateľa chip »

ja jsem sice prapuvodem strojar, ale o stavarine lecco taky vim. Nenadarmo ma kazda budova okolo kazdeho ukonceneho patra tzv. venec. Je to vlastne takove betonove obkrouuzeni, aby se patro nerozjelodo stran. A kdyz sepodivas na tzv. celodrevene AQ a i jine konstrukce, tak i ty maji vepredu sklo nahore oprene o limec.

Ma to2 pregmaticke duvody:
- roxory ( neboli betonarska ocel se vyrabi z te "nejhorsi kvality" ocely) a pekne pruzi. Zkousel jsi to "U" hnout rukou? Lze to celkem snadno. Takhle se ti presne bude chovat AQ, az ho napustis. Proste se ti ty bocni steny vepredu pekne prohnou ven - a nestesti e hotovo. Nic je totiz nedrzi pohrmade vepredu
- beton, cihly, YTONG maji celkem slusne vlastnosti v tlaku, ale v ohybu, krutu a v tahu ne. Proto se dava limec, jelikoz ten zabezpecuje, ze napeti se bude prenaset tak jak ma a budova se ti nerozjede.

Doporuceni na zaver:
do kazde ze sten ze shora chemisky ukotvy co cca 20 - 25 cm roxor. Nasledne udelej okolo celeho AQ bedneni a ve predni casti vytvor tzv preklad. Pak to cele velmi dobre vyarmuj rozorama, ktere budou spojene do "hranateho" O. Pozor, musi byt spojene, klidne jen dratem, ale rozhodne se spoj na zadni strane ( tam je nejmensi roztazny tlak) a nasledne zabetonuj venec dobrym betonem.
Nez odbednis, tak nech aspon tyden ( beton zraje 21 dni) vyzrat a pak teprvesundej bedneni. Podlozeni vence bych sundal nejdrive za 14 dni.
VYhnes se znacnemu rozcarovani.
Používateľov profilový obrázok
PecoPeco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 18 Nov 2010 18:13
Bydlisko: PB

Re: Beh na dlhe mile , ale vraj pomaly dalej zajdes, hehehe

Príspevok od používateľa PecoPeco »

Draceksopticek napísal:Hm ten controler vypada zajimave taky by se mi neco takovyho libilo a kupovat nejaky ridici system pro aquarium se mi nechce to je celkem drahy nemohl by jsi to nejak blize popsat jak moc slozity by bylo to vytvorit a co vsechno by to mohlo umet, treba i mereni PH nebo jinych hodnot?
Mas pravdu su zbytocne drahe a su navrhnute tk aby riadili len par veci a nie vsetko co potrebujes, proste je to kseft. Kamos mi hovoril ze by chcel nieco na meranie PH,KH,CO2....... ale problem je vtom ze neexistuju samostatne cidla ako napriklad na meranie teploty. Su akurat sondy a tie su za nekrestanske peniaze a uz maju vlastne vyhodnocovacie jednotky.
Co sa tyka mojho kontroleru tak je na zakladne veci ako , teplota chladenie a nastavovanie zapinania jednotlivych osvetleni a zariadeni v aquarku. je to proste casovy spinac, ktory animuje veci ktore akurat funguju, naprazdno a bez zapojenych cidiel mam video na pokeci :
http://pokec.azet.sk/pecoboss/videoalbu ... ab19aaf926
Programoval som to na Atmege64 v assembleri a trvalo to asi 2 mesiace. uz to chce len dat do krabice a otestovat v reale, ale na to si este chvylku pockam, skontrolovat sa to da aj bez zariadeni a funguje tak ako som chcel. privitam aj nejake navrhy co by to este mohlo riadit, ked s morom len zacinam a vlastne moc o tom neviem, zatial len budujem :shock:
Používateľov profilový obrázok
PecoPeco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 18 Nov 2010 18:13
Bydlisko: PB

Re: Beh na dlhe mile , ale vraj pomaly dalej zajdes, hehehe

Príspevok od používateľa PecoPeco »

Chip, to co pises v tom mas absolutnu pravdu a bude to tak ako si pisal, ja musim naskor urobit ram na sklo a ten bude zaroven drzat aj bocne steny na ktore bude privareny a nakoniec sa to zabedni a uroby ten veniec navrchu. do bocnych stien som tlacil aj rukami a nepovolili, len viem ze voda ma vacsi tlak :D ten zelezny ram na sklo to cele uzavre a verim ze to udrzi. este je to daleko ked to bude v stave ze budem napustat, ale aj pripadny crash sem dam, hehehe
Používateľov profilový obrázok
PecoPeco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 18 Nov 2010 18:13
Bydlisko: PB

Re: Beh na dlhé míle , ale vraj pomaly ďalej zájdeš.

Príspevok od používateľa PecoPeco »

Po dlhej dobe a budovaní, som tu a hneď s 3 mesačným stavom od štaru.

https://youtu.be/Jzg5JnkzknM
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Beh na dlhe mile , ale vraj pomaly dalej zajdes, hehehe

Príspevok od používateľa Spongebob »

Tak to cumim :) betonovy akvarko jsem jeste nevidel.. jako za me palec nahoru za inovaci :) mit to doma asi nemusim ale sel bych se na to urcite podivat!
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
PecoPeco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 18 Nov 2010 18:13
Bydlisko: PB

Re: Beh na dlhe mile , ale vraj pomaly dalej zajdes, hehehe

Príspevok od používateľa PecoPeco »

Troška to upresním , betónové už nieje, dôvod bol prasknutie skla kôli malému neobrúsenému hrboľu po zváraní.

Ostal len obmurovaný základ a vo vnútri je celé sklenené akvarko

Nič nejde na prvý krát ! :D
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Beh na dlhe mile , ale vraj pomaly dalej zajdes, hehehe

Príspevok od používateľa Spongebob »

Aaaaha :D a co potopa?
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
PecoPeco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 18 Nov 2010 18:13
Bydlisko: PB

Re: Beh na dlhe mile , ale vraj pomaly dalej zajdes, hehehe

Príspevok od používateľa PecoPeco »

Potopa nebola, bolo to bezpečnostne sklo 8x1x8 a prasklo vnútorne, takže pohodička :D
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Beh na dlhe mile , ale vraj pomaly dalej zajdes, hehehe

Príspevok od používateľa Lukáš »

Pekne vyskladany utes, asi to nebola dvojhodinova robota :lol: .
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"