Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa LukasO »

vlčák napísal:... koupis vortech za 10tisic a mas klid na 10let...

...tomu se rika usetrit...
jo a pak ti volá vyděšeně chlap co si nechal nainstalovat vortecha, že mu to málem vypálilo barák...
IMAG0411.jpg
IMAG0412.jpg
inu není nad kvalitního "original" dodavatele...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

tak to je peklo .... jinak taky mam jebao - wp25 ,9 mesicu jede bez poruchy,ani jednou sem ho necistil ...asi koupim jeste jedno misto cinske 3000ky ktere jede pres 4 roky ,taky bez poruchy.
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

Vortech je tiez Cina tak ako aj Radion...chlapci moji vsetko sa uz robi v Cine bohuzial...ale tie nove Jebao streamy aj DC cerpadla(Burian ich pouziva na odpenovace na vytlak by bolo treba upravit hlavu na sani aj vytlaku kvoli vytlaku) su super zatial uvidime, ci sa budu kazit ale v dnesnej dobe sa uz aj mercedes pokazi :evil:
Mne zacal novy rok tiez super...ATB cerpadlo z odpenovaca(laguna) odislo po 13.mesiacoch, Davidovi sa rozpadla oska na Elegance 220, Waveline v odpenovaci vyhadzuje chybu prestane ist(bez pripojenia vzduchu ide), Jeden Orphek V 2.1 prestal svietit takze asi tak.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 787
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa maros002 »

Když se sere tak se sere. Mi přes vánoce odešly dva předřadníky ze tří a do toho kniplík na osmóze .takže skoro čtrnáct dní na doplňování vody z vodovodu a v akva to jde samozřejmě vidět. Začaly se dělat sinice na písku.Ale už jsme si to špatné snad všichni vybrali a už bude jen lépe. To přeju všem bez rozdílu objemu a osazenstva :mrgreen:
Maroš 480 ka
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa vlčák »

1.to co tam ruka ukazuje jako asi pricinu je napajeci konektot na dobijeni. sitovy adapter je velikosti a sily telefoniho,ten to udelat nemohl. jedine zpetny proud z akumulatoru.kdybych videl takovych fotek vic tak reknu vyrobni vada. takhle muzu rict ze bud voda a nebo zkrat montazi minimalne na 80 procent.
2. to ze je vse cina vime vsichni,to asi neni treba sem psat.ale je treba rozlisovat cinu od ciny.
ja mam taky iphone z ciny a kdyz si tam namontuju jiny dysplay z ciny tak se mi chce blejt. a o tom to je.

nedelal jsem chytreho, jen jsem psal jak je to s cenou za kterou se da poridit nadrz. kdyz jsem nekdo prijede na kukacku tak mu tady na miste ukazu 30 a vic cerpadel, vsechny z ciny ale natev zadneho nebude pripominat slovo se sexualnim podtextem. asi tak. jo a vsechny jsou funkcni. nektere dost pres 10 let
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa LukasO »

Moje poznamka byla spis o dokonalosti vortechu...jeto stejnej kram jako ostatni cinsky kramy...
Montaz delal "distributor pro cr"... Teda ma to na strankach...mimochodem Jano a Lada tady ukazovali vic jeho akvarek....inu pro prachy vsechno
Zavada byla jednoducha- doslo k oxidaci kontaktu napajeciho konektoru(kvalitni cinsky pocinovany).tam vznikal prechodovy odpor a rozehral dratky a jakmile se slusly,tak to vzplalo jasnym plamenem...nastesti mel majitel po ruce hasicak a dost odvahy to v tom kyblu vynest ven..

Mam dve jebaa 40...jedno jede jen na polovicnivykon,druhy bez zavad
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

Jasne vlcaku ja to chapem ale urcite mi preslo rukama viacej techniky ako tebe(som predsa predajca a robime akvarka :wink: ) sexualni podtext to ma len v cestine a slovencine...a videl som ich stanok v Norinbergu...Pozri si Aqua medic cerpadla,streamy(obal je cerny ale je to Jebao)Pozri si Rlss obal biely ale Waveline (tiez sa kazia) Ja budem len rad ked budu veci zase fungovat ako kedysi(mam stare Tunzaky 9.rokov) a nie ze si zakaznik objedna Tunze riadene zauplne ine prachy a za tri mesiace odide (ze Kolakao) mna tiez nebavi predavat kazove veci a reklamovat...ale bohuzial tak to dneska je ja mam dva Vortechy v pivnici po zaruke v h...y a su mi uz na dve veci :mrgreen: Niekedy bolo tunze top dneska je to shit a ked nebudu nieco robit tak ich konkurencia pochova...Vortech je paradne cerpadlo ale ten hluk by som v obyvacke nezniesol.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa MRysan »

já mám zaměstnavatele z číny a jeho prachy jsou hezky voňavé a hřejou na srdci.
LPS/SOFT 300l
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa kominík »

je pravda,že když jsem kupoval já dva wortechy mp40,tak mi bylo řečeno ber je hned oba, příští várka jde už s číny,už je to nějaký rok a šlapou bez problémů - ohledně hlučnosti ,záleží na módu,ale slyšet určitě jsou,ale pro mne nic tragického
v té době si je bralo pár kolegů a jedou do dnes
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

Palko ano je to aj o stasti trafis blbu varku a je to vybavene...ja si pamätam asi aj niektory z vas tu starsich ked som prvy krat doviezol sol Korallenzucht a cela paleta ktoru sme si rozdelili bola bez magnezia a mala 750mg vapnik...co myslite kolko tejto soli som potom predal? Pohl mi poslal jasne novu sol a omluvil sa ale bohuzial...jedno akvarko sme spustili komplet na tejto soli a potom bola sranda to dat dokopy...odvety beriem sol len od firiem ktory kazdu tonu co namiesaju aj otestuju predtym ako ju sackuju alebo kybluju..ale tak to je morska akvaristika :mrgreen:
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa aquain »

Sraby, mě pípnul na telefonu alarm Water 1. 1 . v 22.00. Byt za 96 mil., filtrace pod akváriem, zákazník na Silvestra Asie. V garáži pod bytem Ferrari, Lambo. a slečny černý BENTLEY. Asistentka nebrala telefon, tak výjezdovku ochranky ( do 15 min. tam byly). Důvod ? El. magnetiské ventily na vodu TUNZE. Pozor! 3 kusy ! za sebou. Jeden napojený na DElTEC 1001. druhý na KNOP, a třetí na TUNZE Water level. VŠECHNY ventily TUNZE selhali takže voda tekla do zásobního tanku. Když jsem přilít k akváriu, tak voda v zásobním tanku měla kopec.
Aby to nebylo vše, tak dnes ráno servis 2,5 litrů. To samé ! Naštěstí zásobní tank na 400 l je navrtaný z boku a napojený na odpad. UF
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa kominík »

to samé bylo před x lety sůl reed sea ,a pak najednou přišli z novou pro coral,ale to byly časy,setkání nadšenců ,výměny korálů,ve všem člověk tápal a vše zkoušel ,jeli jsme na atmanech ,lipových dřívkách a šel čas... :cry: :oops:
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

Lado ja vsetko mam navrtane na odpad aj zasobnik aj filtracku...to by asi mja poistka na 50.tisic nevykryla mozno to Bently ked je to ojazdnene :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
to sa stalo aj mne a tiez davam dva ventily za sebou...je to des :evil:
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa aquain »

Máme pojistku do 5 mil.. Nestačila by
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa kolakao155 »

morskysvet.sk napísal:zakaznik objedna Tunze riadene zauplne ine prachy a za tri mesiace odide (ze Kolakao) mna tiez nebavi predavat kazove veci a reklamovat...
jo jo, cakame na reklamku uz asi 6 m :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tunze sklamalo v tomto, aj ked sa mi v celku pacili
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"