Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa triscene »

aquain napísal:Jen zkušenost - obecně slyšíme názory, že většina lidí co mají nana , tak toho litují. Není kam dál-nebaví- nuda. Zatím jsem neslyšel názor ,že by někoho nebavila pětistovka a že ji vymění za 50ti litrové nano. Volá hodně lidí jakou velikost. Radíme - ne nano, myslíme že brzy omrzí.
jj ak koncia tak kvoli tomu ze nemaju cas na to alebo financie ;)
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa švíco »

To, že je nano nuda nemusí být nutně pravda... samozřejmě, pokud si to člověk nechá někým poskládat a servisovat a jen na to čumí, pak to asi nuda může být. Pokud tím člověk aspoň trochu žije, nechá se s tím vyblbnout až až... navíc jak jsem již tisíckrát psal, nano je úplně jiná disciplína a musí se tak k tomu přistupovat. Pokud si někdo narve velké kolonie do malé nádržky a nemá tam druhovou pestrost a zajímavé malé živočichy, tak to je jen výsek z větší nádrže a potom tedy "nuda". když člověk vezme omezený prostor v potaz, může to být naopak bohatá minizahrádka plná detailů a malých živočichů, které člověk v 500l ani nepostřehne... 8)
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
JLC
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 07 Mar 2014 16:55
Bydlisko: Praha 6-Liboc

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa JLC »

Ahoj,nebudete někdo v okolí Prahy 6 dělat větší výměnu vody?
Potřeboval bych na záběh asi 100-200l.
snad to nepíšu do úplně špatné sekce...
Díky, Honza
AQ+filtr=~400 L, měkké koráli, Filtrace: protrhávání měkkých korálů, odpěňovač Deltec SC1455, Fe absorbér, zeolit, světlo LED (PRC 2x110 W,na 50%).[url]viewtopic.php?f=4&t=8772[/url]
elmarquez
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30 Aug 2015 10:31

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa elmarquez »

ahoj můžete poradit jak omezit tvorbu detritu při rozjezdu akva? mám tři měsíce
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa reicho »

vela ryb,vela ... detritu ? , tak si to myslel ?
elmarquez
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30 Aug 2015 10:31

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa elmarquez »

Myslím, že tam nemám moc ryb, 4 zebrasomy, 4 chrisyptery, 3 klauny na 1200l
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa reicho »

4 zebrazomy pri krmeni 2-3x denne toho vedia narobit :)))
skus zvysit prudenie /smer a vykon /, aby sa detritus dostal do prepadu a filt.pancuchy
Používateľov profilový obrázok
kany3
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 02 Jún 2013 15:21
Bydlisko: Moravská Třebová

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa kany3 »

Tak dnes se mi po příchodu z práce naskytl opravdu bizarní pohled krab který už mi sežral nějaké zoa a možná ještě něco měl v klepetech kvadrikolorku přetáhl ji přez celé akva a už ji měl tak z poloviny narvanou ve své skrýši., tahal ji vší silou a šlo mu to náramně..Musel jsem vytáhnout šutr rozlomit ho a sasanku vytáhnout .. kraba jsem odlovil půjde usušit prevít..nejsem moc zkušenej a nevím jestli je to běžné ,ale už ho mám dost...to je on http://www.jpeg.cz/images/2015/11/04/NtYpr.jpg Stalo se to už někomu??
Drahaas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 11 Feb 2013 16:20
Bydlisko: Dubicko
Kontaktovať používateľa:

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa Drahaas »

Že by krab nosil sasanku jsem ještě neviděla a to jich mám v akva několik (i sasanky dvě).Kvadrikolorka dost drží a pochybuju,že by se jen tak pustila a nechala odnyst.No zkus si ho najít na: https://www.meerwasser-lexikon.de/kategorie/58.html
Používateľov profilový obrázok
kany3
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 02 Jún 2013 15:21
Bydlisko: Moravská Třebová

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa kany3 »

ahoj, sasanku mám asi čtrnáct dní a nebyla ještě pevně přichycená..a že ji táhl je jisté, protože jsem to pozoroval asi deset minut ,než jsem zasáhl...dokonce jsem si tu šílenost natočil....mám ho venku a nevím co s ním nechce se mi ho zabíjet...
Drahaas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 11 Feb 2013 16:20
Bydlisko: Dubicko
Kontaktovať používateľa:

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa Drahaas »

To znám, taky to neumím.Hoď ho do filtru,bude tam spokojenej.Nevím jestli by sasu sežral.No zkus ho najít v lexikonu a uvidíš.Já mám krabů (z živých kamenů) několik a zatím žádný takový problém.Video hoď na net.Ráda mrknu
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa venomcz »

Je možné udělat pod akvárium nádrž určenou pro filtrace z plexi skla ? Mám doma plexi sklo a hodilo by se mi víc než sklo protože prostor pod akváriem má nepravidelný povrch a není rovné .
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa ellbunda »

Samozřejmě můžeš, plexi je měkké, takže se brzo poškrábe a jakoby zmatní, nicméně amíci sump z akrylu nebo plexi běžně používají. A jsou to někdy moc pěkné kousky, kdy si díky snazší práci s těmihle materiály si tam dávají různé držáky filtračních ponožek, rezervoár na sladkou vodu a další. Mrkni na Google a nech se inspirovat.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa venomcz »

Díky díky . Nahraju zde dvě fotky jak to chci udělat . Jedna , kde bude zakreslený prostor pro tvorbu filtrační nádrže z plexi skla a druhá fotka jak bych chtěl udělat přepad. Akvárium už mám fyzicky doma ( 95x35x60 ) tak bych chtěl do něj vyvrtat díru . Kdyby náhodou prasklo ať to tak nebolí hned v začátku .

Důvod proč chci plexi na ten sump je ten že ty rozměry jsou prostě špatné a ze skla se mi to dělat nechce . Musím to udělat tak , abych využil každý centimetr ale zase tak , abych tam byl schopný dát to nejvyšší , což by měl být odpěňovač . Celkem bych měl mít 60l nádobu na filtraci , myslíte si že to bude stačit pro 200l akvárium ?

Obrázok

Obrázok


gif upload
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Vlákno pre voľnú diskusiu pred alebo počas štartu

Príspevok od používateľa Madox »

By som ti povedal ze nevymyslaj, sklar ti to pekne nareze a zlepi aj uplne hlupe rozmery. Pevnost je ovela lepsia. Ked chces usetrit tak si vnutorne priecky daj len narezat a lepis ich sam. Neh ti zlepia iba vonkajciu nadobu. Setrit sa moc neoplati, mal som spravene akrylatove akvarium z 8mm. Neveril by si ale pri 30l objeme sa 40cm (najdlhsia) strana vypulila o 1cm. Ak ti to nerobi nejaka profi firma na ktoru sa da spolahnut, plast neriskuj. Sklo je drahsie len o par piv.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"