300L more

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Kalisr

Re: 300L more

Príspevok od používateľa Kalisr »

Obrázok



Nejpodobnejsi je tahle
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: 300L more

Príspevok od používateľa vik_33 »

A ještě další Macrodactyla doreensis - Sasanka pískomilná
Macrodactyla doreensis.jpg
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: 300L more

Príspevok od používateľa cizmik »

Kalisr napísal:Obrázok



Nejpodobnejsi je tahle
Tu nemusíš krmit, ale když budeš, tak rychleji roste. Jen nevím, jak se jí bude líbit v čerstvém AQ
Kalisr

Re: 300L more

Príspevok od používateľa Kalisr »

na to ze tam je uz 2 dny, tak bych rekl, ze se jim celkem dari. vsechny se chytily behem chvile a jedna se pekne nafoukla a je nadherne rozevrena :D
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: 300L more

Príspevok od používateľa Luděk »

Kalisr napísal:na to ze tam je uz 2 dny, tak bych rekl, ze se jim celkem dari. vsechny se chytily behem chvile a jedna se pekne nafoukla a je nadherne rozevrena :D

No, 2 dny obvykle vydrží v akva i ti nejchoulostivější koráli,než si to rozmyslí a odejdou navždy :lol: . Ale u té sasanky asi nebude problém,otázka je ,jaké hodnoty PO4 a NO3 máš v akva a jak se budou dále vyvíjet. :?:
550l reef mix
Kalisr

Re: 300L more

Príspevok od používateľa Kalisr »

Hodnoty sem nemeril, ale nic tam do ty doby nezilo, takze 0+-??? v pondeli se tam dali zivaky a nalil probio, tak to ted pujde asi dost nahoru :)
Kalisr

Re: 300L more

Príspevok od používateľa Kalisr »

Po navratu z dovoleny sasany porad zijou. Dokonce jsem objevil i nejakyho sneka co vylezl z zivaku.

Mam pocit, ze se zacina delat hneda rasa na hornich castech utesu.
Zvysit dobu osvetleni?

asi to jeste necham 2-3 tydny stat at to ma delsi nabeh a potom uvidim
Kalisr

Re: 300L more

Príspevok od používateľa Kalisr »

Tak sem se rozhodl, ze nasadim nejaky mekace.
Kolik a jaky mekace doporucujete na zacatek?
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: 300L more

Príspevok od používateľa vasekg »

capnelly, zoanthusy, ricordey......xenie jsou výborným testerem kvality vody - buďto chcípnou, nebo začnou pumpovat a rychle se množit :-)
Kalisr

Re: 300L more

Príspevok od používateľa Kalisr »

Tak jsem pokoupil Sarcophyton, Sinularia, Pachyclavularia a nejaka drobotina co mi pan prihodil darem.

Pachyclavularia prvnich 5 dnu nevystrcila ani chloupek, ale uz se ma cile k svetu. Ostatni mekace taky parada.

Starosti mi dela Sarkac, porad se mu nejak nechce, kdyz se vytahne, tak jen tak na pul a vzdycky jen na par hodin.
Fakt nevim, co se mu nezda. Nejaka rada? Uz je to vetsi kousek, nekde jsem tu cetl, ze si tecko zvykaj :?
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: 300L more

Príspevok od používateľa švíco »

Taky jsem byl ze začátku vyplašenej, že se mi můj první sarkáč neotvírá... ale sarkáče jsou opravdu náladové korály.. chce to čas a klid. Můj si zvykal těžko i na přechod na LED osvětlení... než vylezl, uběhlo 10dní. A teď se vytahuje jak blázen. Ale někdy zůstane taky zataženej, třeba když ho přehobluje poustevník... prostě chce to čas a on se ukáže, neboj :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: 300L more

Príspevok od používateľa vik_33 »

Sarcophyton moc netouží po větším proudu. Kromě toho se občas zatáhne a potom svlékne - zpravidla když se změní jeho životní podmínky. Ostatně to dělá více druhů měkkých korálů.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: 300L more

Príspevok od používateľa amsi »

Kalisr napísal:na to ze tam je uz 2 dny, tak bych rekl, ze se jim celkem dari. vsechny se chytily behem chvile a jedna se pekne nafoukla a je nadherne rozevrena :D
k této sasance .... mám ji od začátku co jsem začal s mořem v r. 2005 přežila komplet vše, skoky PH, KH, Ca,Mg, PO4, otravu akva ........ vysoké teploty :wink: fajny živočich :!: :!: :!:
Kalisr

Re: 300L more

Príspevok od používateľa Kalisr »

Dneska sem si vsiml, ze mi na jednom kameni roste skelna sasana, ma cca 2mm. Da se nejak zneskodnit dokud je v takovym stadiu? Je k ni docela blbej pristup :(
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: 300L more

Príspevok od používateľa matej »

Mozem potvrdit, mam tiez jednu sasanku tohto druhu a je to moj najstarsi obyvatel akva. Prezila tusim vsetko - dokonca asi 3x vliezla do tunze Nano streemu - trochu ju to osekalo ale stale prosperuje. Dokonca raz zozrala jezka Globulus - teda nemozem to tvrdit na 100% ale trcalo z nej kusok a od vtedy uz v avka nebol ...... :shock:
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"