Reef 500l

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Reef 500l

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Ahojte vsetci
neodolal som a odvazil som sa zacat snivat aj ja o morskom akvariu, ano, zaciatocnik. Skusenosti s akvaristikou, niekolko rokov sladkovodnej, ako asi vacsina skusenejsich moriakov. Uz dobry rocik si citam toto forum bez aktivnejsieho prispievania, spociatku sanka dole, potom nechapacka, postupne royjasnievanie a teraz aka taka predstava. Start do uvahy prichadza niekedy v jeseni, ale preco to poriadne nerozplanovat, vsak? :)

takze zostava, s ktorou koketujem:
- akva cca 130x65x65 cm ..... 550l cela nadrz celne a jedno bocne sklo optiwhite, idealne aj dvojite dno
- stojan z joklu a drevenym oblozenim, zatial nemam sajn, komu by som to mohol dat spravit
- filtracna nadrz - cca 90x50x40 (rozmery tak od oka:)
- filtracia - hmm tu je to fuska, ale paci sa mi filtracna ponozka + odpenovac + Calc reaktor + par zivakov + DSB + vytlacna komora s cerpadlom
- prudove cerpadla (zatial nemam vybrane, nemam este ujasnene ani prietoky, Roman kedysi pri svojej EKO nadrzi spominal Wavebox ako ekonomicke riesenie???)
- osvetlenie - chcem ist do LED. kedze nie som dost zrucny a skuseny na DYI, budem musiet kupit riadne. Pripadne, myslim Jrx dokaze take nieco vyrobit? neviem aka sila by na taketo akva stacilo, 300w? alebo staci aj 200? samozrejme, ze myslienka je, ze ked uz sa nakupuje, tak aj pre tvrde koraly. Mate niekto skusenosti s brandovanymi LED svetlami?
- vzdy ide o co najmensie naklady, ako zaciatocnik nie som dost skuseny v tom, z coho sa zosekavat financie oplati a do coho sa oplati zainvestovat.
- naklady na prevadzku, taktiez nemam celkom jasnu predstavu, kolko moze takyto system spapat na elektrine a vode mesacne.

niekde som cital, ze pre zaciatok je more 500l nerealne. Je to naozaj tak? sam neviem, ci po spocitani vsetkych nakladov to unosne bude, pocital som, ze bez zivota by to malo byt vstupne do 3000 E. cim menej tym lepsie, uz teraz sa mi pri tom hlava kruti:)

vsetko je este len v hlave....prosim o rady a pripomienky....ked si predstavim, ze som sa o mori kedysi neodvazil ani snivat a dnes nad nim realne uvazujem...:)
Používateľov profilový obrázok
JiriLucius
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 22 Nov 2010 13:47
Bydlisko: Cesky Dub
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa JiriLucius »

Jen malej postreh, mam doma nadrz s vyskou 60 cm a je tak akorat kdyz mam sahnou rukou do AQ a neco lovit na dne. A to merim skoro 2m.
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Jasne,myslel.som aj na to,dva metre sice nemam,mam 180,ale myslel som, ze to este bude v pohode. Vodu som rozmyslal naplnit do 50cm aby tam bola vola,pripafne aj pre wavebox. Ale mozem to znizit este o 5cm, konecna verzia je otvorena.
Používateľov profilový obrázok
JiriLucius
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 22 Nov 2010 13:47
Bydlisko: Cesky Dub
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa JiriLucius »

Tak to jo, ja uz wave box dat nemuzu kvuli prepadu, nejak jsem na to na zacatku zapomel ze ho mam dat niz nebo udelat vysku 165. Jo chybama se clovek uci.
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa kolakao155 »

aka je vyhoda waveboxu oproti standardnym prudovym cerpadlam? okrem efektu vln samozrejme
JA
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 04 Okt 2007 10:36

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa JA »

kolakao155 napísal:aka je vyhoda waveboxu oproti standardnym prudovym cerpadlam? okrem efektu vln samozrejme

a co by si okrem vln este cakal ???

ono to vlnenie je pre koraly prijemnejsie ako priame prudenie...
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa kolakao155 »

naozaj neviem, preto sa pytam :) ako je to so spotrebou...kedze tam vkastne ide o pulzaciu, mala by byt nizsia?
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa Aragornus »

proč dávat Wavebox, když se dá použít VorTech.
Wavebox má příkon 10W a VorTech 9-25

Jukni na rozdíl

http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-t ... -6206.html

http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-e ... 0w-es.html

Zato s VorTech má i více možností.
Je to zase otázkou peněz, ale především toho jak bude nádrž vypadat po estetické stránce.
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa kolakao155 »

ako sa tak divam, na ten Vortech ludia vravia, ze je dost hlucny, ta vonkajsia jednotka. Spominany vortech robi ten isty efekt ako wavebox, chapem tomu spravne?
neviem aka je hlucnost tunze, no celkom sympaticka mi pride kombinacia Tunze nano wavebox 6206 + 2 cerpadla tunze turbelle stream 6085

hoci vraj newave 2000 je vraj uplne nehlucne a za podstatne nizsiu cenu...
JA
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 04 Okt 2007 10:36

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa JA »

alebo sa vykasli na vsetky vortechy a waveboxy a kup si toto: http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-0 ... r-flo.html
:)
dr.dratek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 26 Feb 2008 21:50
Bydlisko: Vizovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa dr.dratek »

totok je super, alespon pro zacatek, kdy pocitas kacaky. mel jsem jej taky, akorate me tam pak vlezl snek a jak jsem ho pacil, tak jsem si znicil zoubky a uz se netocilo :(
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa kolakao155 »

to znamena, ze mi staci jedno -dve cerpadielka, napr. tunze 6085 alebo newave 2000 alebo podobny analog, tieto vecicky nasadit na vystup a je vystarane? :)
dr.dratek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 26 Feb 2008 21:50
Bydlisko: Vizovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa dr.dratek »

no nejsem si jist ze na takoveto cerpadla dostanes. ja to mel na atmanovi.
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa kolakao155 »

no stoji to za zvazenie, vyzera to byt uzitocna hracka.
o tych newave ma niekto informacie? alebo inych kvalitnych, tichych a lacnych cerpadlach:) viem viem, poziadavka nehorazna:)
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa cizmik »

Ten Hydor FLO je málo, je dobré ho dát někam kde vzniká "hluché místo" třeba u přepadu nebo za útesem. Měl jsem ho v AQ taky plus tři proudové čerpadla. Nyní mám wavebox a jedno čerpadlo http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-g ... s5000.html Zatím mi to stačí, ale do budoucna místo toho čerpadla chci dát silnější, nejlépe řiditelný Tunze :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"