Moje první moře 250l

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kincmar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2012 17:35
Bydlisko: Brno

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa kincmar »

Pomalu jsem se dal na napouštění akvária a při tom jsem zjistil nemilou věc. Podlaha pod akváriem je docela křivá :( Na délce akvária to je cca 5 mm rozdíl. Teď řeším otázku, zda to řešit a jak. Má někdo zkušenost?
IMAG0056.jpg
IMAG0065.jpg
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa tragett »

Já mám podlahu taky křivou, v délce akva 170cm to dělalo cca 7mm, vypodložil jsem stojan polystyrenem, sedlo si to po napuštění a teď jsou tam jen cca 2mm, na této délce nepoznatelný rozdíl... :)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
kincmar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2012 17:35
Bydlisko: Brno

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa kincmar »

Na 170 cm se to celkem ztratí a ještě jsi na to přišel včas :) Teď jsem to měřil přesněji podle hladiny vody a je to na metru 7,5 mm :( To už je celkem hodně a ještě tam mám už takových 180 litrů. Napadlo mě nechat zfrézovat desku, která by ten rozdíl dorovnala. Myslíte že je to dobrý nápad? Nebo to neřešit?
vlastomenn

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa vlastomenn »

Ja som moje vypodložil plastovými podložkami pre montáž na plastové okná. Mal som rozdiel až 10mm na 160cm dĺžky.
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa shifti powers »

Ja ako stolar môžem poradiť vypodložiť plastovy klzak alebo hruby filc po celej hlbke skrinky ten filc je lepši lebo sa prispôsobi toš plastový klzak alebo podložka bude držať celu vahu akvaria na malych bodoch kde dôjde potom prehnutiu drevotrieskoveho dna
kincmar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2012 17:35
Bydlisko: Brno

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa kincmar »

Právě mam obavy, kdybych to podložil něčím na pár místech z jedné strany, že se spodní deska zkroutí. I když je to 2x18mm slepená a prošroubována, tak přece jen na ní leží další 100 litrové akvarko.
shifti powers: S tím hrubým filcem po celé délce jsi to myslel jak? Pokud bych ho dal přes celé tak by se přece okopírovala ta křivá podlaha ne?
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa chip »

nejlepsi je extrudovany polystiren, dobre tim podlozis cele aq a bez problemu si ho nozem, raspli a smirglem to stovnas dle potreby
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa rybka »

Mám akva do prostoru (v paneláku). K tomu statický výpočet od majitele bytu (učí to na vysoké škole). Za normálního provozu mám hladinu vody uprostřed místnosti +2 mm, při 10-ti "čumilech" (účastníci setkání) se to výpočtově srovná na nulu :D U 20-ti jsem se k měření nedostal, co už...
5 mm rozdíl u nosné stěny na délku 1 metru, pokud je akva na ocelovém svařenci bych neřešil. Kapotáž to srovná a nikdo si toho ani nevšimne. Při dnešních vymoženostech různých příbojů bych se spíše obával trefení růstové dynamické amplitudy než rozdílu stacionárního zatížení...
kincmar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2012 17:35
Bydlisko: Brno

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa kincmar »

chip : Ten mě nenapadl, díky za tip.
kincmar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2012 17:35
Bydlisko: Brno

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa kincmar »

rybka : Akvárium mi stojí také dá se říct v prostoru (za akváriem je stěna dodělaná ze sádrokartonu). A skříň pod akváriem je pouze ze dřeva, žádná ocel. Tuto váhu by to mělo bez problému unést. Ale akváriu by ten náklon asi vadit neměl ne? Jde jen o estetickou stránku.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa rybka »

Rozdíl půl centimetru zamaskuje horní "klapačka" kapotáže. Na jedné straně bude k hladině 1 cm a na druhé straně půl centimetru. Pokud bude v akva na co koukat, nikdo si toho nevšimne.
Takže se snaž! :wink:
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa shifti powers »

nemyslel som po celej dlžke ale po celej hlbke a asi tak 20 až 30 cm od kraja padnutej strany to bude uplne stačiť a neni sa čoho bať
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa amsi »

Když to máš tak, že je více vody na straně přepadu .... a nebo jestli se bude konat nějaké aspoň malé vlnění na hladině ..... nic nebude poznat .... a kryt shora ??? Schová úplně vše. :wink:
kincmar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2012 17:35
Bydlisko: Brno

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa kincmar »

rybka: V plánu je, že akvárium bude otevřené. Teď jsem tam obrátil ještě jeden barel, abych viděl jak to bude vypadat při plném napuštění a není to zase tak moc poznat. Hold se budu muset snažit aby v tom akváriu bylo opravdu co sledovat a oči nesklouzávali k hledání nerovnosti :D

Takže to vypadá, že to zatím nechám tak. Pohroma v podobě vylití snad nehrozí :)
kincmar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2012 17:35
Bydlisko: Brno

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa kincmar »

amsi : Jo, vody je více na straně přepadu a nějaké to vlnění se určitě taky bude konat. Jen ten kryt nebude, aspoň pro začátek. Ale jak říkám není to zase tak okatý. Po pravdě jsem rád když mi více lidí napsalo, že to nepůjde poznat protože se mi do toho vypouštění moc nechce. Barelů mám jen na 60 litrů a přefiltrování vody trvá hrozně dlouho :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"