Moje první moře 250l

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kincmar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2012 17:35
Bydlisko: Brno

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa kincmar »

DSC_3806.JPG
DSC_3808.JPG
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Náhodou bych řekl, snad až na barvy u té seriatopory(pokud ovšem taková ve skutečnosti není), že se ti fotky docela dost povedly. Zoanthusy krásně svítí, stejně tak ta euphilka. A fotka kauderňáka super. Jen tak dál. Docela by mě zajímal FTS(fotka celého akva). :wink:
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa LukasO »

Dobrý fotky... až budeš mít čas a chuť a cestu kolem, můžeš nafotit i tu mojí kaluž
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
kincmar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2012 17:35
Bydlisko: Brno

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa kincmar »

Díky, ta seriatopora má barvu přesně jako je na fotce. Sice není barevně moc zajímavá, ale zato moc pěkně roste a dělá mi radost :) Škoda, že jsem si ji nevyfotil, jak jsem si ji donesl od Lukáše. FTS bude, ještě stále sem tam fotím a vybírám na co se dá koukat. A celkově tam ještě pořád nemám dost korálu :)

LukasO : OK můžeme to spáchat, jak budeš mít nějakou polámanou nějakou tu větev :))
kincmar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2012 17:35
Bydlisko: Brno

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa kincmar »

Dneska jsem konečně předělal světlo ze sadrokartonářského profilu na vylaserované "stojky" z nerezu. Problém je v tom, že se mi to stále moc nepozdává. Hodně světla jde mimo akva a tak nějak to ruší okolí. Ještě nevím, jestli jsem to světlo nedal zbytečně moc vysoko od hladiny ( 20 cm). Nevím jestli to mám zadělat třeba černým plexisklem ? Líbí se mi otevřené akvárium, ale u televize to teď docela oslňuje..Za každý názor a radu bych byl velice rád, nejsem zrovna zdatný návrhář
Prílohy
Foto před předěláním
Foto před předěláním
Foto po předělání
Foto po předělání
visage777
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10 Nov 2013 01:21
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa visage777 »

chcem sa spytat ci je pravda co mi napisal pan hynek darbujan - autor knihy morska akvaristika ze 250litrov reef ma vyjde tak 150 000 kč ? :/ to ma dost zmiatlo ..lebo soms a pytal tu an fore a bolo mi povedane ze tak 1 000 eur + zivot v nom
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa LukasO »

Nevím proč to píšeš zrovna tady Martinovi, ale myslím, že 250l akvárium tě může přijít jak na těch 150k, tak taky na deset....vše je o tom, co a jak si zařídíš....a hlavně - co od toho chceš...ale jestli chceš 250l mořský akva za 150 tisíc, tak mi napiš... udělám ti ho z 149 999? platí?
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
visage777
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10 Nov 2013 01:21
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa visage777 »

Zrovna jemu lebo ma napisane ze ma 250 litrov tak ma zaimalo kolko zato dal on hehe... a tak ja som dufal ze sa do toho litru zmestim ...hmm :-/
kincmar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2012 17:35
Bydlisko: Brno

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa kincmar »

Každý to zařídí podle vlastních možností :) Já jsem teď na ceně kolem 40 tisíc (možná víc, pak jsem to přestal počítat a víc se díval do akvárka raději ) A co jsem mohl, tak jsem si dělal sám (stojan,světlo a drobnosti). Takže si myslím, že techniku seženeš kolem 1000 eur. Jen asi nemůžeš čekat, že přijdeš do akvaristiky a oni ti to zařídí za tuto cenu.
Používateľov profilový obrázok
mirda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26 Feb 2011 19:20
Bydlisko: Dubňany

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa mirda »

Za 150 tisíc mužeš mít i 1000 litrové akva včetně komletní techniky . Ale je fakt že jsem viděl akva u známeho kteremu dělal pan Dařbujan taky 250 litru a stálo ho to taky nehorazné penize filtrace bahno a po 5 letech nic moc . Myslim že 250 l akva zvladneš do začátku do 50 tisic, samozřejmě záleží na technice .
ponik68
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 05 Júl 2012 23:42
Bydlisko: Týniště nad Orlicí

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa ponik68 »

Já byl kdysi když jsem začínal taky u p. Dařbujána a proběhlo ta zřejmě podobně. Mám 200l AQ a mě tvrdil že se pod 100tis nedostanu. Hrozně machroval. Když jsem od něj odjížděl tak jsem zvažoval že to vzdávám a dál se budu věnovat jen sladkovodní akvaristice. Naštěstí jsem se stavil za Pepinem a ten mě uklidnil. Nakonec mě AQ stálo v četně skříňky od truhláře akvarium odpěňovač , peletky ,RO, čerpadla , světlo 4 x zařivky jsem si dělal sám , živáky, živý písek , nějaké korály do začátku + 2 klauni a 6 sapínků asi 40tis. Postupně mě provoz stál další tisice to nepopírám ale není to tak strašné. Kolega v práci má psa a kočku a měsíčně ho to stojí víc než mě.
kincmar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2012 17:35
Bydlisko: Brno

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa kincmar »

Tak vyzařování světla mimo akvárko jsem vyřešil "obkrytováním" :) Jak bude čas tak to vyfotím a dám sem, kdyby to náhodou někoho zajímalo :)
Teď bych potřeboval poradit, čím nejlíp měřit KH (přesně, spolehlivě) Mám test od Salifertu. Něco ukazuje, ale přijde mi že to není moc přesné. Hlavně se mi zdá, že ta testovací stříkačka má vůli a natahuje se do ni více činidla než dříve (porovnával jsem to i s novým testem na Ca, kde je stříkačka totožná). Tím pádem je přesnost v čudu..
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa LukasO »

obyčejná inzulínka z lékárny...jen použiješ tu originál plastovou špičku
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
kincmar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2012 17:35
Bydlisko: Brno

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa kincmar »

Vyzkouším. A kolik se ti nasaje toho činidla, když nasaješ po vrchní část pístku? Mě ta "jetá" natáhne po devítku a ta novější z Ca natáhne osum a půl
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje první moře 250l

Príspevok od používateľa shock »

tuto uvahu o starej a novej fakt nechapem ako merias. sak keby je ta stara zla tak natiahne menej ako nova.... ale naopak
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"