malé nebo velké AQ - pro a proti

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Ryboň
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27 Jan 2013 21:52
Bydlisko: Pezinok

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa Ryboň »

Uvedomuješ si že to je baba a všetko si robí sama a aj 3D čko
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa tragett »

Tuhle prezentaci sleduju a obdivuju dlouhodobe - udelala sice par chyb, ale hluboce se sklanim pred tema znalostma. Jestli se jednou pusti do more, tak sem zvedavy, jak to naladí. :-) ta ženská je blázen, ještě k tomu hezkej blázen :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Ryboň
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27 Jan 2013 21:52
Bydlisko: Pezinok

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa Ryboň »

tragett :wink: penký "blázon"
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa aquain »

Rybko -10 ks S.d. Heckel z vody 30 000,-?
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa rybka »

Máš SZ. Já je bral v roce 1981 za 700,-Kčs za kus.
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa aquain »

Taky SZ
Nobody
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09 Máj 2012 14:19
Bydlisko: Rožnov pod Radhoštěm

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa Nobody »

Taky mi to nedá, abych nepřidal pár postřehů.
Sladkou vodu jsem dělal už od svých 17ti.let(už jsem slavil 50ku :( ), ale k mořské akvaristice mě "přesvědčil" Rybka, kterého znám již dlouho. Bylo to na podzim 2011. Řekl mi o 300l moři vč.filtrace a skříňky pod akvárium, které za symbolickou cenu prodával jeho kamarád, který si pořídil do bytu "malý bazén" a na balkoně to zabíralo místo.
Uvěřil jsem jeho slibům, že mi v tom pomůže. Půjčil mi knížky, dal odkaz na REEF a doporučil samostudium :shock: . Navštívil jsem několik zkušených mořáků a nesetkal jsem se s tím, že by mě někdo neporadil. Je pravda, že řeči kterou mezi sebou hovořili zkušenější jsem nerozuměl a když někdo řekl "sarkáč", tak jsem to tehdy měl za nadávku :lol: .
V dubnu 2012 jsme to rozjeli a dávám za pravdu těm, kteří tvrdí, že se věci dají pořídit levněji, z druhé ruky, nebo si je člověk pořídí svépomoci, tak jak jsem to udělal i já.( např.otevřený reaktor, doplňovač odparu, k T5kám modré a bílé ledky aj.)
Věřím, že spoustu začínajících, odrazují počáteční náklady, znalosti chemie a obavy z neúspěchu.
Proto i já chci poděkovat touto cestou těm, kteří mají hodnotné příspěvky, jsou v pohodě a připravení poradit a podpořit každého v začátcích :D .
Taky chci apelovat na ty, kteří mají dotazy, které byly zodpovězeny už mnohokrát, aby si dali tu trochu práce a nejdříve se přesvědčili, jestli již někdo nekoumal. Věřím, že zkušené pardály to již musí tak trochu otravovat.
Každý nějak začínal a jestli má malé, nebo větší akvárko, tak je to jen na něm, na jeho odvaze, motivaci, výdrži, podpoře známých a možná i peněžence.
Proto všem držím palce :D .
Používateľov profilový obrázok
Vydra Luboch
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 26 Jan 2012 16:34
Bydlisko: Havířov

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa Vydra Luboch »

chtěl bych taky reagovat na vaše příspěvky v tomto vlákně i když má osoba nekamarádí s pc že jsem někdy moc zklamán když staré mazáky unavuje nějaká rada pro nováčky všichni nějak zapomínáme na doby kdy jsme všichni jeli na t8 dělané odpěnovače na dřevěný kamínek a byli jsme vděčni za jakoukoliv radu :roll: :roll: :roll: a to ani nevzpominám když jsme byli u ivoše v předsíni u jeho akvárií a s otevřenou hubou jsme sledovali množení "rozřezání"!sarkáče nebo discozomy :shock: :shock: a mohl bych dále pokračovat jak naši přátele ze SL vozili "burinu!¨"pro nováčky xenie a byli jsme všichni rádi za každý kousek pak za nějakou dobu už to nikdo nechtěl ale pánové ta doba je pryč rád bych sehnal tu "burinu!"za pakatel........vím že mnohé z nás ty otravné otázky otravují ale zavzpomínejme na naše začátky :mrgreen: :mrgreen: je to jen muj názorř :P
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa vik_33 »

Sleduji, že téma malé vs. velké AQ se postupně čím dál tím více mění v debatu nováčci vs. zkušenější mořáci ... vraťte se k původnímu tématu.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa rybka »

Viku, zase chceš bezhlavě mazat :?: Myslím si, že toto je velice volné téma, nikoliv řešení konkrétní problematiky. Před několika měsíci bych napsal: To raději vymaž bannery sponzorů tohoto fóra, kteří hustí do začátečníků kraviny nejsilnějšího kalibru :!: Naštěstí chcípli sami... :wink:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa vik_33 »

Nechci nic mazat - jen už je to hodně OT a tak by možná nebylo od věci založit na tohle téma nové vlákno, protože až se někdo bude chtít dočíst něco o malých a velkých AQ, tak tady se to nedočte ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa tragett »

My "nováčci" buďme rádi, že si máme kam přijít pro radu ... bez reefu by spoustu akvárií vůbec nevzniklo. Trošku pokory, úcty ke zkušeným uživatelům, po nichž často žádáme radu a bude na fóru pohoda ... 8) velké nebo malé, všichni máme společného koníčka :)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa rybka »

Velké nebo malé akva. Přátelé, dnes po letitých zkušenostech bych si na funkční NANO mořské akvárium už i troufl. Jen čekám, kdy mne nejmladší syn vyprovodí do Domova důchodců, abych na to měl chovatelský "prostor" :wink:
Ale začátečníkovi, který se třese v koupelně nad kýblem vody z vodovodu s pytlíkem soli v ruce to vůbec nepřeju. A strkat pak do toho kýble hustoměr opačným koncem musí být traumatický zážitek do konce života. Ne, nesmějte se, toto je dnes bohužel nejčastější případ mořského akvaristy - začátečníka. Jeden z deseti je celkem v pohodě, aspoň rok má doma sladkovodní akvárko se skalárem, tetrazonou, neonkou, bojovnicí a nezbytným ancistrusem, A že takový začátečník vypochoduje z chovatelské "smíšenky" s kanystrovým filtrem a UV lampou jakožto nejdůležitějšími věcmi pro moře? Nedivte se, stačí prolustrovat multichovatelské E-shopy pěkně v klidu z křesílka u kompu.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa rybka »

vik_33 napísal:Nechci nic mazat - jen už je to hodně OT a tak by možná nebylo od věci založit na tohle téma nové vlákno, protože až se někdo bude chtít dočíst něco o malých a velkých AQ, tak tady se to nedočte ...
Co je Off Topic? :!: Kidy některých obchodníků o super kompletu za 25 táců k ničemu nebo rady "starších", že za stejné finance lze pořídit funkční skládačku :?:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa rybka »

Ryby do nana nebo "dospěláckého" akva :?:
Paracanthurus hepatus se tu vyskloňoval ve všech pádech.
Mrkněte na toto aktuální akva měsíce http://reefkeeping.com/joomla/index.php ... -the-month
proč je tam i velký Naso?
Můj chovatelský zážitek posledních dní: Navarchusovi (12 cm) nějak zachutnala sasanka E. quatricolor, toto se nelíbí páru klaunů A. clarkii (12 a 7 cm). Vznikly drobné šarvátky, které P. hepatus (15 cm) začal řešit po svém. Aspoň je nějaké vzrůšo. Nádrž je jak po tsunami, polámané Montipory a Acropory, vypatlaná patrona rychlotmelu od Grotech; oblohlav bez ocasní ploutve, navarchus zaplísněný , že vypadá jak ježík, zebrasoma samý šrám, pyskouni raději mimo vodu. A P. hepatus v klidu proplouvá nádrží jako vítěz. Ideální rybička do malé nádrže.

PS: možná i Jaroslav přispěje do mlýna svými zkušenostmi s chovem a nakonec snahou zlikvidovat pár těchto ryb v nádrži o objemu 1500 litrů :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"