malé nebo velké AQ - pro a proti

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

wiki133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12 Jún 2014 00:59
Bydlisko: Topoľčany

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa wiki133 »

V prvom rade si prečítaj si rôzne témy v aqua nano alebo velké to je jedno, Naj. celé fórum. Urob si obraz o DBS a pod... potom sa rozhodneš či chceš niečo alebo nie. Možností je niekoľko. Skoro každý ti doporuči to čo má. Takže rozhodnutie je na tebe či nano (30-60l) bez filtracie alebo s ňou, alebo na no 100-150l. s vlepenou alebo pod akva, alebo 200 a viac s filtračkou na boku pod .................. xy možností.
Ale ako tu bolo písané akva neriešiš na pol roka ani rok.... treba rozmýšlať na roky dopredu pokiaľ to chceš a bude ťa to baviť. Miesta je vždy málo :D . Iba toľko :wink:
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa kominík »

co tak datum :?: :roll:
JLC
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 07 Mar 2014 16:55
Bydlisko: Praha 6-Liboc

Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

Príspevok od používateľa JLC »

Datum je celkem nedávné :) , a tema porad aktuální.
Dsb je asi jediná biologická filtrace přicházející do úvahy. Ovšem asi nejméně blbuvzdorna.
Líbí se mi jak reef provozuje Drahaas http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=64&t=6132&start=45.
Pokus o filtraci v malem jako u velkého.
Asi obtížnější (než výměnnou vody) je analogické doplňování prvku, to jsem zatím nenašel nikoho, kdo by to v nano reefu řešil Ballingovou metodou.
    AQ+filtr=~400 L, měkké koráli, Filtrace: protrhávání měkkých korálů, odpěňovač Deltec SC1455, Fe absorbér, zeolit, světlo LED (PRC 2x110 W,na 50%).[url]viewtopic.php?f=4&t=8772[/url]
    Drahaas
    Na REEFe len začínam
    Na REEFe len začínam
    Príspevky: 96
    Dátum registrácie: 11 Feb 2013 16:20
    Bydlisko: Dubicko
    Kontaktovať používateľa:

    Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

    Príspevok od používateľa Drahaas »

    JLC: Moje akva jsem postupem času přemístila do o něco většího.Filtrace nyní není za zadní stěnou,ale ve spodním akvárku.Tvoří ji odpěňovač,biaokvacit,ponožky s ecophosem a silicarbonem. Nic víc. Vodu měním cca 2x do měsíce (8-12l),někdy jednou. Vše prosperuje i NFS gorgonky. Prvky nedoplňuju,testy jednou za čas na no3 a po4.V akva je 6ryb, 4 kraby, 4 krevety.
    Havýšek bohužel zachutnal sasance :cry:
    Prvky nedoplňuju,asi by to šlo,ale proč se v tom pořád hrabat?Jednou za čas udělám větší výměnu vody (16-25l) a nemusím si dělat starosti s nějakým počítáním prvků v 0,5ml a podobně.Raději se kochám,než abych riskovala, že to něčím předávkuju. Když to funguje, tak se v tom hrabat nebudu.
    JLC
    Zapájam sa do diskusie
    Zapájam sa do diskusie
    Príspevky: 117
    Dátum registrácie: 07 Mar 2014 16:55
    Bydlisko: Praha 6-Liboc

    Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

    Príspevok od používateľa JLC »

    Jo, jo, to jsem si všiml, že máš spodní filtraci, právě proto jsem si Tě vybral jako referenci, taky pro používání odpěňovače. Líbí se mi ten komínek bioakvacitů.
    NA tom doplnovaní prvků je asi víc než babrání s doléváním to babrání s měřením
    AQ+filtr=~400 L, měkké koráli, Filtrace: protrhávání měkkých korálů, odpěňovač Deltec SC1455, Fe absorbér, zeolit, světlo LED (PRC 2x110 W,na 50%).[url]viewtopic.php?f=4&t=8772[/url]
    Drahaas
    Na REEFe len začínam
    Na REEFe len začínam
    Príspevky: 96
    Dátum registrácie: 11 Feb 2013 16:20
    Bydlisko: Dubicko
    Kontaktovať používateľa:

    Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

    Príspevok od používateľa Drahaas »

    JLC:Ale pochop,proč se babrat,když na to stačí výměna vody?Pokud teda nechceš chovat extra náročný koráli..
    wiki133
    Na REEFe len začínam
    Na REEFe len začínam
    Príspevky: 81
    Dátum registrácie: 12 Jún 2014 00:59
    Bydlisko: Topoľčany

    Re: malé nebo velké AQ - pro a proti

    Príspevok od používateľa wiki133 »

    JLC: ak by si mal aj ničo kolo 90-150l. tak doplnenie CA, MG, KH a pod... je často mierkované na cca. 5ml na 40l. Takže neni problém doplňať...
    Moja skúsenosť je asi taká, že po dolnení mám skoro mesiac pokoj pri mojej 100l. čistého objemu. :D
    Napísať odpoveď

    Návrat na "Štart novej nádrže"