AbeSEA2 - 160L

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

AbeSkOo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Jan 2013 21:21
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: AbeSEA2 - 160L

Príspevok od používateľa AbeSkOo »

tak akvarko konecne doma :)
Prílohy
IMG_2088.JPG
kral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08 Nov 2011 06:37
Bydlisko: Jihlava

Re: AbeSEA2 - 160L

Príspevok od používateľa kral »

je to slepeny pruhlednym lepidlem?
jansimek7
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 02 Okt 2012 09:11
Bydlisko: Bohumil-Jevany, kousek od Prahy

Re: AbeSEA2 - 160L

Príspevok od používateľa jansimek7 »

Obávám se, že jsi jim neřekl že to máš na moře, tohle ti brzy proroste řasou a bude netěsný, pokud to není nějaká novinka v lepidlech...
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: AbeSEA2 - 160L

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tohle bych chtěl vysvětlit. Čím se liší od černýho krom barvy?
AbeSkOo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Jan 2013 21:21
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: AbeSEA2 - 160L

Príspevok od používateľa AbeSkOo »

Hm, tak to ma vobec nenapadlo s tym lepidlom :shock:
Tak mam vsetky vnutorne spoje prebehnut ciernym silikonom??
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: AbeSEA2 - 160L

Príspevok od používateľa rybka »

K těm silikonům asi tolik.
Prorůstají jimi některé rozsivky (křemičité řasy) a je jedno, jakou má silikon barvu. U černého silikonu to jako bonus není vidět. My tyto řasy v mořské vodě cíleně odstraňujeme nejen kvůli lepidlům, ale hlavně kvůli korálnatcům.
Druhým problémem je, že silikonové lepidlo zvulkanizuje do určitého procenta a stárnutím lepeného spoje toto procento vulkanizace (síťování) pomalu narůstá. Mořská voda je trošku prevít a ono stárnutí silikonu (pokračující vulkanizace) urychluje. Jako stabilizátor vulkanizace se používají gumárenské saze a těmi jsou černé silikony naplněny. Proto jsou lepší než ostatní, transparentní nebo barevné.
První moje nádrž lepená východoněmeckým transparentním Cenusilem se doslova rozpadla po 10-ti letech používání, nádrže lepené americkým transparentním Perenatorem byly po 8-mi letech zralé na odpis (lepený spoj připomínal spíše keramiku než gumu) a nádrže lepené černým Perenatorem měly lepené spoje beze změn. Tolik zkušenosti s lepidly na nádržích, které jsem měl v předsíni, cirkulovala jimi stejná voda, svítilo se zářivkami, a nakonec skončily v kontejneru.
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: AbeSEA2 - 160L

Príspevok od používateľa moře v Praze »

No tomu říkám informace a ještě se zkušeností :)
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: AbeSEA2 - 160L

Príspevok od používateľa chip »

ja kdyz si nechaval lepit AQ, ktera se tim mnoho let zivi, tak prvni otazka byla, na co to AQ chci. Na muj dotaz proc, bylo vysvetleni, ze pokud chci, aby mi na AQ dali prislusnou zaruku, tak se podle toho musi pouzit i prislusny silikon. Ze na more zasadne davaji cerny, jinak nedaji zaruku... to asi hovori za vse....
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: AbeSEA2 - 160L

Príspevok od používateľa rybka »

Všechno naštěstí nevím, ale spoustu marketingových novinek naštěstí obcházím s otevřenou hubou. Od doby popsání 3 základních způsobů filtrace vody v mořských akváriích starých 40 až 60 let se naštěstí nic výrazně nezměnilo.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: AbeSEA2 - 160L

Príspevok od používateľa tragett »

Taky sem řešil otázku použitého silikonu u nádrže, nechával sem si lepit jednu nádrž a mám stejnou zkušenost jako Chip - ptali se mě co v nádrži bude a podle toho použili silikon - taktéž černý. Drtivá většiná nádrží, které jsem viděl byly lepené černým silikonem, tak jako moje současná, 4 roky stará nádrž atp. Sladkovodní akvária u známého ve sklepě mají aj 20 let a stále v pohodě (silikon, sklo je zničené, ale to v odchovně nevadí), u moře bych se ale docela bál, v jedné pražské restauraci nedávno došlo k povolení spojů (černého silikonu), právě z důvodu "únavy" materiálu, bál bych se osobně asi toho transparentního silikonu :-) ale dá se to vyřešit podobně jako uživatel "blackchicken", ten si nechal nařezat pásky ze skla zbroušená na 45° a v vlepil je do rohů akvária, které následně vyplnil černým silikonem, stejně tak to opravili v tě restauraci - to si myslím, že je "na furt" ... :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: AbeSEA2 - 160L

Príspevok od používateľa rybka »

Měl jsem dodatečně vlepené spoje ve 240-ti litrové nádrži (pásky 4 cm, tl. skla 10 mm) u dna a po stranách a ruplo to, naštěstí při stěhování prázdné nádrže. Jestli to bylo rukama nebo opakovanou únavou materiálu lze dnes těžko soudit. Stalo se.
AbeSkOo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Jan 2013 21:21
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

AbeSEA2 - 160L

Príspevok od používateľa AbeSkOo »

Riesim osvetlenie nad nove akva - chcel by som pouzit multichipy 2x 50W a k tomu rozoberiem moje stavajuce svetlo, z ktoreho si k multichipom doplnim este 2 druhy modrej, ktoru budem pouzivat aj ako nocne svietenie. Celkovo bude mat svetlo cca 140W.
Bude to kompletne na riadenie, takze nad hlbsou castou budem svietit viac, nad plytsou menej..
Abes
AbeSkOo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Jan 2013 21:21
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: AbeSEA2 - 160L

Príspevok od používateľa AbeSkOo »

Vyplati sa to do 160L nadrze na 1m dlzku?
http://www.ebay.com/itm/Jebao-WP-25-WP2 ... 1075220321
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: AbeSEA2 - 160L

Príspevok od používateľa shock »

Ja mam priblizne tolko vody a to mam DSB, 80cm dlzka, na najnizsej intenzite to slape vpohode. Ale keby beriem teraz tak z fishstreet.com aj s tym regulatorom voltov nech sa to da lepsie doladit(a asi znizit intenzitu aj pri ostatnych modoch, nielen zakladny wave)
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: AbeSEA2 - 160L

Príspevok od používateľa planescape »

Není pro ten wavemaker důležitá i výška akva? Aby ti to pak moc nešplouchalo ven :).
A když dáš zase míň vody, tak bude míň pro korály zvláště, když v té nižší části máš jen 25cm :(.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"