moje 182L more.

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: moje 182L more.

Príspevok od používateľa Dyksn »

Myscho151: Neber to Zle, ale psat kazdymu, ze rasa roste kvuli slunku od okna, to uz je proste komicky....
At to roste a zije.
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: moje 182L more.

Príspevok od používateľa Smityl »

Taky sem si toho povsiml :) Ze vs vyresi zavesy v oknech. Mam pruhledovy akvarium proti oknu dopoledne mi tam jede slunica cely den svetlo od ok a a ze by se darilo rase vice ze slunecne strany nez na te co je ve stinu sem si nevsiml. Mozna to nejakou myslenku ma ale nebude to zase tak lehke reseni problemu se rasou. Vytrhat popripade sehnat nejakeho stravnika:)
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: moje 182L more.

Príspevok od používateľa Dyksn »

Nejsu odbornik v rasach, ale makro rasy rostou ve filtrech pod obycejnyma zarivnkama, to proste nevznikne jen tak z niceho jak vlaknita rasa. Proste si ju nekdo donese na zivaku, tak nezbyva nic jineho, ze to mechanicky odstranit.... Podle Myscha by asi meli vsichni mit akva ve sklepe... Nejsu vysiraci typ, ale uz jsem to proste nevydrzel, aby si behem par minut asi trem lidme psal, ze rasa roste kvuli slunku... sorry.
At to roste a zije.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: moje 182L more.

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Včade kde som kedy čo čítal aj na zahraničných fórach každy odporúča umiestneni akvária tak aby na neho nesvietilo slnko... ano je to komické ale keď to vidím na fotke tak napíšem... niekedy následok nemusí mať zložitú príčinu... ale dobre som ticho.... ale keď vidím fotku akva v kráse slnečných lúčov tak sa opýtam... ktosí tuším čižmík si spravil na záchode na okne mini chovateľnu na živú potravu a mal tam aj makroriasy... a svetlo tam nemal tak s pravdepodobnosťou rovnajpcou sa istote je môj výrok pravdivý..., že slnko vplýva na rast (nie vznik) riasy...

viewtopic.php?f=2&t=4470&start=1020 - úplne dole sú fotky...

Jasné, že riasu priniesol na kameni...
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: moje 182L more.

Príspevok od používateľa axelson »

Ano to je pravda, ze by nemalo byt na priamom slnku ,ale skor z dovodu prehriatia akvaria v lete a nie z dovodu ze porastu riasy :D :D kazda rastlina potrebuje svetlo aby rastla :D ale makroriasa sa uz nachadza v zivakoch a aj tam bude pokial bude mat svetko na rast. je uplne jedno ci svietis svetlom alebo slnkom :D Nasadit konzumenta riasy aleno mechanicky odstranit(ide to tazko vzdy ostane kusok a rastie dalej)
Ja doporucujem vypnut svetlo :D :D :D a zatiahnut rolety :D :D :D
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: moje 182L more.

Príspevok od používateľa Myscho151 »

ale nie hocaké svetlo... proste každý ma na niečo iné iný pohľad a názor... tak ako je fakt, že každé akva je iné a na každé funguje niečo iné a každý z nás to rieši po svojom tak to proste je. A čo viete mopžno to je od toho, že týpkovi sviet slnko do akva a darí sa riasam možno by stačilo zatiahnuť roletu a počkať 2 dni a možno nie možno problém je zložitejši... sa všetci tvárite ako keby som mu kázal vypustiť nádrž... PS ak ju budeš trhať veľa úspechov a urob to poriadne... lebo ideš odstraňovať následok a nie príčinu tým pádom ak tam trochu necháš tak začne rásť znovu :D :D :D
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: moje 182L more.

Príspevok od používateľa axelson »

Mischo prepac, ale fakt jediny problem je, ze mal v zivakoch riasu, ktora tam bola uz predtým len nerastla. Zatiahnut roletu na 2 dni moze, ale bude sa mu mozno len lepsie spat :D :D :D :D a riasa tam ostane. Vsetky akvaria funguju dost podobne a su aj osvedcene metody na riesenie problemov. Niekedy sa niekto najde a skusa samozrejme aj nove veci, ale je to na jeho zodpovednosti. Radit aby dal prec ATI trubicu (purple) a nebude rast riasa je nezmysel ako aj zatiahnut roletu. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: moje 182L more.

Príspevok od používateľa Smityl »

Kazdy se snazi co nejvice napodobit slunecni svit svetla fullspektrum, hd opravdu zatahnout roletu bude k nicemu tim ze oddela purple docili toho ze se mu strati barevnost a rasa pojede dal staci ji ta bila barva ze ktere si stejne vytahne co potrebuje kdyz ji protrha je to docasny reseni stejne tam zustane stejne jako trhame rasu v nasich refugiich. Kazdy muze mit svuj nazor na vec ale podle me to ze zatahne nepomuze a uz vubec se to neprojevi za dva dny :)
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: moje 182L more.

Príspevok od používateľa Dyksn »

Uz jsem to psal jednou, nepletes si to s vlaknitou rasou? Makrorasa neni nasledem spatne vody, spatneho akva. To by pak nedavalo smysl ji davat do filtru. A na zacatku jsem psal, at to neberes spatne, ale uz jsem proste nemohl z toho, ze pises bludy asi ve ctvrtem vlakne.
At to roste a zije.
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: moje 182L more.

Príspevok od používateľa Madox »

Len k tomu svetlu, mne prezila dragonbreath (taka ta cervena makroriasa) 2 mesiace v tme vo filtry na kamnoch, a je tam tma ako v prdeli, alebo lepsie povedane ako v tom "sklepe". Uz si len zober ze zivaky sa nevozia vo vode, ale v novinach zabalene, a predsa ti tam preziju kraby, makroriasy a vsetko mozne. 2 dni tmy su blbost a slnko este vacsia ....
Josh
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 05 Mar 2015 13:46
Bydlisko: Lok

Re: moje 182L more.

Príspevok od používateľa Josh »

Ďakujem za postrehy a diskusiu. Skúšal som aj nesvieti aj vymeniť trubice. Teraz svietim s 2x blue plus a ničím iným. Nasadil som aj rybu na riasy, začala ich konzumovať ale ostatné ryby ju nepriali medzi seba a po troch dňoch bola mŕtva. Teraz to skúšam riešiť s wondermilk od aqualight. Skúšam všetko čo má napadne alebo prečítam. :-)
AQ - 182L, filtracia 40L.
viewtopic.php?f=2&t=8067
Josh
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 05 Mar 2015 13:46
Bydlisko: Lok

Re: moje 182L more.

Príspevok od používateľa Josh »

IMG_20161221_142105.jpg
AQ - 182L, filtracia 40L.
viewtopic.php?f=2&t=8067
Josh
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 05 Mar 2015 13:46
Bydlisko: Lok

Re: moje 182L more.

Príspevok od používateľa Josh »

Má niekto skúsenosti s tým wondermilk?
AQ - 182L, filtracia 40L.
viewtopic.php?f=2&t=8067
Josh
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 05 Mar 2015 13:46
Bydlisko: Lok

Re: moje 182L more.

Príspevok od používateľa Josh »

Začal som mať trosku problem s vyšším NO3 nameral som 50mg/L. Má niekto radu?
Pouzivam pelety all in iné, ktoré pravidelne mením.
AQ - 182L, filtracia 40L.
viewtopic.php?f=2&t=8067
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: moje 182L more.

Príspevok od používateľa kominík »

peletky - výměna ? fungují jako zdroj uhlíku pro bacterie a samy ubývají a je nutné je doplňovat .
V případě výměny než začnou znovu fungovat tak hodnoty v akva stoupají ,jelikož nejsou pomnoženy bact..- ideál zrychlení fungování pelet přidat bacterky,pokud i tak málo klesají hodnoty tak potom přidat peletky i přidat bacterie :wink:
jo ještě v čem je máš umístěné - peletky a kde?
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"