Nove more 400l rady a pripomienky

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Dulfy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 30 Jan 2013 14:03
Bydlisko: Piestany

Re: Nove more 300l rady a pripomienky

Príspevok od používateľa Dulfy »

Caute.

Chalani chcel by som dat prepad z vonkajsej strany akvaria, ale rozmery ma pustia len takto. Myslite, ze velkost toho prepadu bude postacujuca ? Hlavne sa mi jedna o dlzku ktora bude tych 20cm.
Akva konecne 68cm vyska vonkajsi prepad 1.jpg
Akva konecne 68cm vyska vonkajsi prepad 2.jpg
Akva konecne 68cm vyska vonkajsi prepad 3.jpg
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Nove more 300l rady a pripomienky

Príspevok od používateľa Lukáš »

Velkost staci, len si daj hlbsie vykrojit to bocne sklo a nalep vyskovo nastavitelny prepadovy hreben. Plus ten hreben bude mozno potrebne castejsie cistit.
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: Nove more 300l rady a pripomienky

Príspevok od používateľa radEg »

Ja si myslím, že veľkosť prepadu bude OK. Na čo by som upozornil je veľkosť matíc na PVC-U prechodkách. Máš tam v prepade 3 diery nie sú zakótované a vyzerá to v pohode ale pozor na veľkosť matíc lebo tie sú podstatne väčšie aby sa ti tam dali potom naskrutkovať aby jedna druhej nezavadzala.

A ešte otázka zo zvedavosti, prečo máš pozdĺžne lišty tak nižšie ?

Teším sa na nové akva.
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
Dulfy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 30 Jan 2013 14:03
Bydlisko: Piestany

Re: Nove more 300l rady a pripomienky

Príspevok od používateľa Dulfy »

Ide to pomalsie ako by som chcel, ale este stale som nepredal to moje akvarium. Snad sa to podari v sobotu mal by prist potencionalny kupec.

S tymi prechodkami pocitam. To budem este doladovat ked budem davat lepit akvarium.

A tie listy mam nizsie vlastne len z estetickeho hladiska. Chcem mat trochu schovane krycie sklo.Bude tam nalepeny pas 4mm hrubeho a 160mm vysokeho cierneho lacobelu. Ten bude zakryvat aj hladinu. Mam to tak aj teraz. Nepaci sa mi ked je pri pohlade zo sedacky na akva vidiet hladinu. :D
Akva konecne 68cm vyska vonkajsi prepad.jpg
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Nove more 300l rady a pripomienky

Príspevok od používateľa Lukáš »

radEg napísal: A ešte otázka zo zvedavosti, prečo máš pozdĺžne lišty tak nižšie ?
Je to pomerne ucinna bariera proti vyskakovaniu ryb. Aj ked mal iny umysel, toto neskor oceni najviac.
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: Nove more 300l rady a pripomienky

Príspevok od používateľa radEg »

Lukáš napísal:Je to pomerne ucinna bariera proti vyskakovaniu ryb. Aj ked mal iny umysel, toto neskor oceni najviac.
Účinná bariéra by to bola aj keby mal lišty hore a na tom sklo :D
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
Dulfy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 30 Jan 2013 14:03
Bydlisko: Piestany

Re: Nove more 300l rady a pripomienky

Príspevok od používateľa Dulfy »

Viem, ze som to tu uz riesil, ale pre istotu sa opytam este raz.
Akvarium bude mat objem vody 330l. Budu mi na prepad stacit trubky priemer 32mm ( to znamena, ze vnutorny priemer trubky bude 27,2mm) alebo radsej dat 40mm (vnutorny priemer 34mm) ? Na prepadovych trubkach budu dve 90° zahnutia.S tou 40mm uz by som mal asi trochu problem pri mojom max. rozmere prepadu, ale keby to bolo potrebne budem musiet nieco vymysliet.
Vytlak by bol 25mm.
Cerpadlo by som chcel Jebao DCT-8000, ktore by este pohanalo peletovy valec. Vyskovy rozdiel je cca 150cm. Nestacilo by aj DCT-6000 ? Alebo radsej nejake ine cerpadlo ?
Používateľov profilový obrázok
DonPedro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 16 Feb 2015 16:41
Bydlisko: Kounice 473, 28915

Re: Nove more 300l rady a pripomienky

Príspevok od používateľa DonPedro »

Záleží jaký očekáváš průtok...
Kounická louže - Ballingova metoda - Led- Antiphos - 40kg - živé kameny - odpěňovač
Používateľov profilový obrázok
Donkezz
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 02 Dec 2014 23:55
Bydlisko: Orava

Re: Nove more 300l rady a pripomienky

Príspevok od používateľa Donkezz »

Ahoj kukni na moje vlakno mam 330l cerpadlo mam Jebao 8000 cize rovnako ako u teba. Prepadove trubky mam 32 mm bohate stacia.

Ale cerpadlo mi napaja este tri valce plus dost prietoku zerie UV lampa to vsetko mam napajane z jedneho cerpadla.

Kludne by som dal aj silnejsie cerpadlo teraz a radsej nech ide na polovicny vykon teraz mi ide tak na 80 %.

Ale 32mm ti bude uplne stacit aj keby si nenapajal ziadny valec. Vytlak mam 20mm trubkami.
1. Soft coral Akva (PREDANE)
2. Akva MTS REEF
Akvarium v kancelarii 330l, SPS
Filtracia: Siporax 2l, Zeolit 1l, Uhlie 1/2l, Silicarbon 200g, Odpenovac BM NAC7, Kalc. reaktor, Doplnanie prvkov Arka Vida GT4(Grotech ABCM)
Osvetlenie: LED made by JRX
Dulfy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 30 Jan 2013 14:03
Bydlisko: Piestany

Re: Nove more 300l rady a pripomienky

Príspevok od používateľa Dulfy »

Chcem sa vas este opytat na pozadie do akvaria.

Chcel by som nalepit do vnutra cierny matny plast. Pytal som sa na to v jednej firme a odporucili mi HPS plastovu dosku.
Mate niekto skusenosti ? Alebo poradte co tam dat a kde to kupit.


HPS dosky sú vyrábané technológiou vytlačovania. Používaný materiál je potravinársky a zdravotne nezávadný, preto je možné dosky používať na obaly pre potravinársky priemysel. Dosky je možné použiť pre vákuové tvarovanie, ohýbanie, rezanie a pre oblasť reklamy. Dosky sa dajú dobre lepiť lepidlami, ktoré obsahujú rozpúšťadlá.

Vlastnosti HPS dosiek a ich využitie

Tieto dosky vynikajú bezproblémovým spracovaním, zvýšenou odolnosťou proti nárazu a vysokou efektivitou nákladov. Tento materiál sa využíva najmä pri vákuovom tvarovaní a sieťotlači. HIPS sa výborne hodí pre náročné podmienky, napr. ako materiál pre vnútorné plášte chladničiek, u ktorých je dôležitý čistý a jasný vzhľad spolu s možnosťami priameho styku s potravinami.
HPS 3D

Produkt HIPS je kaučukom modifikovaný polystyrén, ktorý má zvýšenú rázovú odolnosť. Je možné ho ľahko tvarovať a upravovať na požadovaný rozmer. Výrobok je k dispozícií s matnou úpravou na jednej strane a lesklou na druhej strane. Štandardná farba je biela ale vieme vyrobiť dosky aj v iných farebných odtieňoch, podľa priania zákazníka.

HIPS dosky majú mimoriadnu kvalitu povrchu, nadpriemernú odolnosť voči nárazu pri nízkych teplotách, sú vhodné pre tvarovanie za tepla, môžu mať hladký povrch s matným alebo lesklým povrchom, výborne sa hodí na sieťotlač, majú výborné elektroizolačné vlastnosti, sú vhodné pre styk s potravinami a spĺňajú požiadavky pre nehorľavosť podľa normy UL štandard 94 HB.

HIPS dosky môžeme použiť na vnútorné plášte chladničiek, sanitárne výrobky, kúpeľňové panely, steny sprchových kútov, vákuové tvarovanie, tabule pre sieťotlač, predajné automaty, vybavenie karavanov a obytných prívesov a pod.
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: Nove more 300l rady a pripomienky

Príspevok od používateľa Mispulin »

Ahoj, ja mam na zadni strane nadrze z VNEJSI strany nanesen cerny silikonovy tmel. Nevyhoda je, ze je to "na furt", vyhodu vidim v naproste jednoduchosti - tmel muzes naplacat jakkoliv, neni potreba pri roztirani resit vyhlazeni apod, jelikoz z vnitrni strany akva (tedy pres to zadni sklo) je vizualni efekt vzdycky nadherna jednolita vyhlazena cerna stena.
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Nove more 300l rady a pripomienky

Príspevok od používateľa Smityl »

Staci ti i jakakoliv barva ve spreji i akrylatova sklo poradne odmastis a nalakujes (z vnejsi strany) vyhoda je minimalni cena, jednoduchost a moznost volby temer jakekoliv barvy.
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Nove more 300l rady a pripomienky

Príspevok od používateľa Smityl »

S tim plastem nemam zkusenost. Ale mel sem jednou akvarium co to melo asi neco podobnyho takovej hrubej plast. Nevim jak to treba planujes jestli budes zadni sklo cistit nebl to nechas zarust kazdopadne ten plast zarustal brutalne rychle a oskrabat nesel. Ja osobne sem zastance cistyho zadniho skla. Ted mam pruhledovy takze tam ma fakt jen kousek co se udrzuje.
Dulfy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 30 Jan 2013 14:03
Bydlisko: Piestany

Re: Nove more 300l rady a pripomienky

Príspevok od používateľa Dulfy »

Mne sa ale jedna hlavne o to, ze ked to nastriekam z vonku bude to leskle a ja by som chcel aby to bolo matne a neodrazalo to nic od zadnej steny.

S tou riasou si ma trosku zaskocil, lebo nechcel by som to nechat zarast.
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Nove more 300l rady a pripomienky

Príspevok od používateľa Smityl »

Leský to bude no to určitě. Kazdopádně sklo od vápené a všeho možnýho sajrajtu bez problemů oškrabeě žiletkou. Na ten plast ti nezbyde nez se na něj dívat. neoškrabeš z něj nic. teda pokud to bude to stejny co sem měl já bylo to takový jak gravírovaný ale super po tem lezla pachyna i kdyz ta ti půjde i na sklo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"