Upgrade nano akvária - tvar nádrže?

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Upgrade nano akvária - tvar nádrže?

Príspevok od používateľa pajin »

Zdravím všechny,

asi cca půl roku provozuji svoje první mořské nano akvárium o objemu 12 l (ano, není to překlep), které vzniklo prakticky z ničeho a neplánovaně pro pár kusů mořských hvězdic rodu Asterina (čtete správně). Nicméně systém se ukázal jako překvapivě funkční, žádnej boom řas se nekonal, tak jsem pořídil pár polypů Zoanthusů... Teď tam mám Zoanthusy, pár polypů Palythoa, celkem velkou kolonii zelených Protopalythoa, dva rournatce, frag plátové Montipory, červenou makro řasu, 1 kg živých kamenů plno havěti, která vylezla z živých kamenů (červi, hadice,...) a zatím všechno vypadá spokojeně. Parametry vody jsou rovněž až překvapivě v optimálních hodnotách (asi tím, že týdně měním cca 30% vody). Nicméně je to hrozně malé a už se tam nic nevejde, tak bych chtěl svoje moře tak 10x zvětšit.

Abych se dotal k mému dotazu- plánuji, ve spolupráci s Brněnskou mořskou akvaristikou, pořídit akvárium o objemu cca 100 litrů (větší zatím z mnoho důvodů nechci). Optimálním tvarem pro moře je prý klasický kvádr, ale mně se u moře líbí spíše krychlové nádrže. Níže připojuji obrázek možných návrhů (nejsou konečné) s tím, že jako kompromis by se mi asi nejvíce líbila poslední nádrž (111 l). Tímto bych vás chtěl poprosit o vaše zkušenosti s různými tvary nádrží, možnými výhodami či nevýhodami nádrží tvaru krychle a podobně. Ještě pro doplnění - filtrace bude uvnitř nádrže za dvojitými zády, tzn. vnitřní prostor na obrázcích se zmenší o protor filtrace.

Díky za případné rady či připomínky. Pavel
Moře-návrh
Moře-návrh
Naposledy upravil/-a pajin v 04 Sep 2016 18:41, upravené celkom 3 krát.
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Upgrade nano akvária - tvar nádrže?

Príspevok od používateľa Spongebob »

Taky mam asi radsi krychle...nicmene obrazek ti nefunguje :)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Upgrade nano akvária - tvar nádrže?

Príspevok od používateľa pajin »

Pardon, na mém PC mi to funguje... vložil jsem to jinak, už by to mělo být v pohodě

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Upgrade nano akvária - tvar nádrže?

Príspevok od používateľa Spongebob »

Taky se mi zamlouva to posledni,neco mezi kvadrem a krychli.. Udelej si to podle stolku co mas pod nadrzi. A tvar uz si zvol jakej se ti libi. Do kvardu se ti budou lip umistovat koraly. V te kostce budes mit proste jen jeden reef uprostred.. ale i presto mam ty kostky asi radeji.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"