nové AKVA NuvoAquarium Mini 38/ 145 litrů - pomoc a rady

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: nové AKVA NuvoAquarium Mini 38/ 145 litrů - pomoc a rady

Príspevok od používateľa ellbunda »

Tak předně doporučuji navštívit nějakého jiného akvaristu a posbírat více zkušeností. Po deseti měsících bych očekával více zkušeností. Nikde jsi nepsal jakou vodu používáš, RO neznáš, tzn. že tam liješ vodu z vodovodu? Změř NO3 a PO4. Pro jistotu si nech salinitu změřit ještě někde jinde. Před tou havárií to bylo lepší? Co ti vyhazuje odpěňovač? Jak krmíš?
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
bunaty
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 09 Okt 2016 16:17

Re: nové AKVA NuvoAquarium Mini 38/ 145 litrů - pomoc a rady

Príspevok od používateľa bunaty »

Ano , před tou havarií to bylo lepší. Proto jsem se rozhodl napsat sem, abych posbíral více zkušeností. Vodu si samozřejmě vyrábím přes RO, jen mě zmátla ta zkratka (RO) tak se omlouvám. Krmím Krmení THERA + A + mražené. Odpěňovač vyhazuje klasiku hnědou vodu + máz , vždy ho vyčistím a jede dál , není to tak, že by to bylo každý den zanesené to vůbec. Nechám si to přeměřit, dík moc !!
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: nové AKVA NuvoAquarium Mini 38/ 145 litrů - pomoc a rady

Príspevok od používateľa kačer »

Ja bych osobne koupil jeste jedno proudove cerpadlo at to v AQ vic fouka i kdyz to ten problem s korali moc nevyresi, ale nic tim nezkazis ...
Podle me je i duvod takovehoto stavu ten, ze pokud ti vyteklo AQ a ty si opravene AQ napnil nove namichanou vodou, tak sis zabil baktetie v kamenech a pisku a AQ ti najizdi jakoby odznova, mel sis od nekoho vzit zajetou vodu a opravene AQ naplnit hlavne tou zajetou vodou a ne jen nove namichanou ...
Tady to chce holt menit pravidlene menit vodu a cekat ...
A jak pise ellbunda, chce to vice zkusenosti, bylo by dobre navstivit nejakeho zkuseneho reefare v okoli ...
Jaky mas presne filtr co v nem vsechno mas? Mel by si vedet co v tom sacku co mas ve filtru mas, jak se to jmenuje ... muzes třeba koupit i nejaky bakterky a pridavat do nadrze ...

Odesláno z mého Lenovo K50-T5 pomocí Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: nové AKVA NuvoAquarium Mini 38/ 145 litrů - pomoc a rady

Príspevok od používateľa Smityl »

tu slanost měříš čím?? nech si změřit i vodu z osmózy (jakou máš vodivost filtry si měnil??), proudový čerpadlo nemáš ?? to mražený krmení cedíš??
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: nové AKVA NuvoAquarium Mini 38/ 145 litrů - pomoc a rady

Príspevok od používateľa Smityl »

a určitě by si měl vědět co máš v tom pytlíčku a kolik tam toho dávaš a proč to tam vlastně dáváš :) nic proti ale o to si se měl zajímat než si napustil vodu :) :) ryby jsou zdravé ??
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: nové AKVA NuvoAquarium Mini 38/ 145 litrů - pomoc a rady

Príspevok od používateľa Smityl »

aha sorry za částečnou duplicitu
bunaty
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 09 Okt 2016 16:17

Re: nové AKVA NuvoAquarium Mini 38/ 145 litrů - pomoc a rady

Príspevok od používateľa bunaty »

Písek byl po celou dobu havárie ve vodě ( původní ) tak ten snad ok.
Ano mražené cedím.
Filtry jsem neměnil zatím.
Na slanost mám refractometer
Ryby jsou bez problémů .
Filtr jak jsem psal to co je v akva při nákupu ,molitan + sáček pod tím s náplní.
Jinak jak jsem psal moc děkuji , chybama se člověk učí , snažím se tak se nezlobte ,že někdy nevím co přesně myslíte,ale vodu si nechám ještě přeměřit. Jnak začal jsem teď dávat ty bakterie . Microbe LIFT .
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: nové AKVA NuvoAquarium Mini 38/ 145 litrů - pomoc a rady

Príspevok od používateľa kačer »

To, že si uchovával písek kyblu se zajetou vodou je hezké, ale pak si ho stejně šoupnul do AQ s nově namíchanou vodou.

Jinak by si sem mohl hodit i foto filtrace.;-)
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: nové AKVA NuvoAquarium Mini 38/ 145 litrů - pomoc a rady

Príspevok od používateľa Erik81 »

Filtry jsi neměnil - ani část s fosfátabsorbérem? Tu by jsi měl pravidelně měnit - ideálně po měsíci až dvou. Stačí si koupit silonky a do jedné nasypat kemiru (cca 100g/100l) nebo ecophos, případně něco podobného.
Zkontroluj, jestli na ty horní koráli přímo nefuní proud - a pokud ano, tak ho nasměruj jinam, třeba víc k hladině nebo do stran. Měkáče Ti za přímé proudění určitě nepoděkují.
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: nové AKVA NuvoAquarium Mini 38/ 145 litrů - pomoc a rady

Príspevok od používateľa Madox »

Mozno zle kukal ale hodnoty vody stale asi nemame ze? Takto pokapate makke koraly som mal ked som mal NO 0. Zda sa ze tam riasa nejako nebujnie, nevidim ani nejaku sinicu. Okamzite zmerat NO a PO. Ak by mu prepustala RODIna tak by mu tam asi najprv nabehli rozsievky, riasa, sinica, pokapaly bezstavovce alebo mozno aj ryby. Ci sa mylim ?
bunaty
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 09 Okt 2016 16:17

Re: nové AKVA NuvoAquarium Mini 38/ 145 litrů - pomoc a rady

Príspevok od používateľa bunaty »

Filt jsem neměnil tzn v akvariu jsou dva s třemi druhy "molitanů", ty jsem neměnil naopak jsem je nechal ve vodě s pískem.

Pod jednim filtrem je umístěn sáček teď přesně nevím s čím, to ale jistě víte a když mě napovíte budu moc rád, ten jsem dal nový , ten by se měl měnit každých 6 měsíců?

Jinak opravdu hodnoty jak jsem psal téměř pořád stejné .
NO a PO - prosím o radu na nějaký test jaký koupit.

řasa se trošku někde dělá , sinice taky trošku,ale to je asi běžné všude.

Co svícení ? CO doporučujete jak dlouho svítit, ted svítím cca 3-4 hodiny děnně
bunaty
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 09 Okt 2016 16:17

Re: nové AKVA NuvoAquarium Mini 38/ 145 litrů - pomoc a rady

Príspevok od používateľa bunaty »

Už jsem to našel ten test NO a PO je stejný jak pro sladkovodní tak mořské?? Je to tak? Prosím pokud možno o rychlou odpověď ať to stihnu dnes koupit. Dík přátelé
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: nové AKVA NuvoAquarium Mini 38/ 145 litrů - pomoc a rady

Príspevok od používateľa axelson »

odfot prosim ta tie "molitany" alebo co tam je prip. ten sacok. Mozno skor identifikujeme. Testy su od salifertu NO a PO. Ak mas po ruke akvaristiku prip.akvaristu vezmi vzorku vody a zanes odmeraju ti presnejsie (salifert je ozaj iba orientacny). Voda z RO ak keby nebola extra cista makkacom to vadit nebude. To hore vypada ako capnella daj ju dole nema rada extra svetlo a silny prud. Ja svietim 12 hodin. ak si vies na svetle nastvit intenzitu (stmievanie) idealne. Ale 3-4 hodiny je nezmysel. Slnko tiez nesvieti len 3-4 hodiny.
Je dobre ze si nechas poradit.
bunaty
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 09 Okt 2016 16:17

Re: nové AKVA NuvoAquarium Mini 38/ 145 litrů - pomoc a rady

Príspevok od používateľa bunaty »

Prý zezačátku moc nesvítit kvůli řasám a až postupně prodlužovat svícení takovou jsem dostal radu. Samozřejmě akvárium není ve tmě , ale pod běžným denním světlem od oken atd. Jinak vše vyfotím a pošlu ted jedu pro testy
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: nové AKVA NuvoAquarium Mini 38/ 145 litrů - pomoc a rady

Príspevok od používateľa axelson »

ako neviem podla mna je to nezmysel nesvietit koli riasam a sinici. Vytvori sa stejne. A svetlo od okna je na ne idealne. Potom sa nemozes divit ze koraly sa neotvoria a nerastu ak nemaju svetlo. Zacni svietit daj foto filtracky. Odmeraj testami a potom sa uvidi co dalej.
Apropo ak si tam dal nezabehnutu vodu tak je jedno ci budes svietit alebo nie sinica a riasa aj tak pride :D :D :D :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"