Slavkovská 450

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Slavkovská 450

Príspevok od používateľa VINTR »

Ten přepad se ti nezavzdušní při výpadku a po nahození elektriny jedeš dál, nepřetečeš..., při výpadku nedojde k zavzdušněni přepadu s tím je počítáno. Jen je potřeba jednou za čas cca po měsíci prokontrolovat a případně doodvzdušnit, jinak se bude snižovat výkon..... Rovněž se dá, prop jistotu pojistit soustavou při doplňovaní odparu. Nebo obava z toho, že ti pojede čerpadlo na "uscho", nepojede to už tady bylo řešený ono jak se trochu zavdušní voda v něm zůstává, akorát to šlehá vodu se vzduchem "podobně jako odpěňovač", půl dne ti to vydrží, tady jde spíš o to, že se ti nebude točit voda, to je horší. Nejlepší je si nechat provrtat komín. Pokud máš strach, šel bych radši do toho přepadu přes hranu (mám něco podobnýho, dělanýho z trubek za pár Kč, ale pohodlnější je orygo přepad). Do toho co chceš jít, rozmyslel bych si to, jak budeš doplňovat odpar? na to jak to máš namyšlený žádnou automatiku nedáš a to tam chceš každej den od oka lít cca 1 - 2 litry vody? to tě brzo přestane bavit a těch důvodů je spousty proč to nedělat zrovna tak jak máš namyšlený......
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: Slavkovská 450

Príspevok od používateľa lubo54 »

Bak
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 03 Jan 2015 13:58

Re: Slavkovská 450

Príspevok od používateľa Bak »

Brix a co takhle ?
https://youtu.be/PqbULaXWhWM
Prílohy
akva filtr.png
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Slavkovská 450

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Tak nějak nechápu proč si komplikovat život?!...
Ono nejspíš záleží na jakýho sklenáře narazíte :?: Nádrž mě vrtali přímo doma a jediná podmínka byla že musí být prázdná. Přiběhli dva chlapi, akva hodili na zem na podložku a za 20 min. bylo hotovo. Takový fofr jsem nikdy neviděl a díra jako lusk :lol:
Používateľov profilový obrázok
Brix
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 23 Aug 2016 16:44
Bydlisko: Slavkov u Brna

Re: Slavkovská 450

Príspevok od používateľa Brix »

Tak nakonec bylo všechno jinak než bylo plánováno. Staré akva jsem prodal a pořídil nové, stejných rozměrů l50x50x60, 450l s přepadem a sumpem. V sumpu je cca 40l vody, 3 komory. V první je hrubý bioakvacit, v druhé odpěňovač ATB nano size a ve třetí pár živáků a výtlak 3000l/h. Akva jede už více jak 2 roky pouze s nějakými menšími porodními bolestmi. Z korálů mám převážně měkáče a pár euphylek.

1.jpg
Prílohy
3.jpg
2.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"