200 L Karloss

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Karloss
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15 Okt 2016 18:40
Bydlisko: Rakovník

200 L Karloss

Príspevok od používateľa Karloss »

200 L nádrž 80*50*50 s vrtaným přepadem. Filtr pod nádrží refugium + odpěňovač. Světlo Aqua medic 250 w HQI + 2X 39 W T5. Stolek vlastní výroba.

Nádrž je ve stavu plánování a stavby.

Začal jsem se stolkem, který je z latí 4x12, myslím že co do pevnosti by unesl tank T34. Mám zatím kostru, kterou jsem natřel, aby byla odolnější vůči vlhkosti.

Postupně budu přidávat fotky z celé realizace.
Budu vděčný za jakékoliv připomínky a rady.
20161103_160642.jpg
20161028_162321.jpg
Používateľov profilový obrázok
Donkezz
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 02 Dec 2014 23:55
Bydlisko: Orava

Re: 200 L Karloss

Príspevok od používateľa Donkezz »

Ahoj zda sa mi moc malicky ten stolik aspon na fotke tam bude problem nieco napchat.
A na tak maly priestor by som refugium nedaval. Odpenovac potrebuje co najvacsiu komoru okolo seba.
A nie je aj moc nizky? Kolko je vnutorny priestor medzi latkami ?

Edit: Pozri na moje akvarium mam 330l vody a mam dve skrinky vnutorny priestor 103x75 cm a to 2x dve skrinky a mam velmi malo miesta aby som sa tam popchal. :)
Naposledy upravil/-a Donkezz v 10 Nov 2016 10:10, upravené celkom 1 krát.
1. Soft coral Akva (PREDANE)
2. Akva MTS REEF
Akvarium v kancelarii 330l, SPS
Filtracia: Siporax 2l, Zeolit 1l, Uhlie 1/2l, Silicarbon 200g, Odpenovac BM NAC7, Kalc. reaktor, Doplnanie prvkov Arka Vida GT4(Grotech ABCM)
Osvetlenie: LED made by JRX
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: 200 L Karloss

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Súhlasím s donkezzom neviem aké má stolík rozmery, ale neni príliž malý ten otvor dole na rfugium... vieš to človek občas niečo musí vybrať zdola, údržba, nikdy nevieš keď sa niečo pokazí a budeš to musiež vyberať... ale si dobrý kutil :-)
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: 200 L Karloss

Príspevok od používateľa kačer »

Souhlasim s tím, že v takovéto skřínce se bude hůř provádět údržba, ale i tak si myslim, že to bude nakonec v pohodě, dulezté je, že skrínka vypada bytelně. A velikost filtru? Já mám skříňku 55x60 a filtr se mi tam vešel v pohodě i s nadrží na odpar. Ale s refugiem si to asi fakt rozmysli, lepší je pořadnej odpenovač.;-)
Na 200l nepotřebuješ zadny tuny techniky ... stačí kvalitní odpenovac, nejaky sorbenty a pravidelne menit vodu a AQ ti pojede jedna básen.;-)

P.S.: Fotka je ale jinak hodně stará, je to z doby kdy jsem AQ zakladal, už nepoužívám žádné zázračné vodičky.:-) Vedle filtru mám ted nadrž na odpar.
Prílohy
10.jpg
Používateľov profilový obrázok
Karloss
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15 Okt 2016 18:40
Bydlisko: Rakovník

Re: 200 L Karloss

Príspevok od používateľa Karloss »

Díky za reakce. Vím že manipulace bude trošku těžší, ale udělám jednu boční stěnu na magnety, takže pokud bude potřeba, půjde odendat i boční stěna a tím se zlepší manipulace. Jinak dovnitř se mi vejde filtr zhruba na 80 L vody. Tak doufám že to bude dostačující. Stolek má rozměry 80* 52 základna a 70 výška, ale ty nohy nějaké vnitřní místo zabírají. Primární byla pevnost a ta je asi víc jak dostačující :-D Dneska jsem přivezl překližku na plášť. Foto ze stavby bude :-)
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: 200 L Karloss

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Káčer a kombinácia poriadneho odpeňovača a refugia si myslíš, že nieje dobrá? Resp. údržba je celkom jednoduchá. Ja som presne narážal na výšku tej jeho skrinky nejde ani tak o šírku a presne o to ide aby mal človek miesto na výšku kvoli manipulácii.

Mne sa refugium osvedčilo aj na to, že by som krabíkov (čiernych pasažierov) musel vyhodiť do záchodu a tak som ich dal dolu a tam si žijú...

Karloss akva si kupoval či si si robil sám?
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: 200 L Karloss

Príspevok od používateľa kačer »

Nemám problem s tím mít refugium a odpenovac dohromady. Tady jsem to spíš myslel kvuli místu, kdyby se rozhodoval mezi refugiem a odpenovačem, tak bych volil radši odpenovac ... ale jinak výška stolku mi prijde v pohode, proc myslis že je mala, kor na refugium, tam moc prostoru nepotrebujes, hlavne abys tam mohl strcit ruku kdyby si chtel treba otrhat rasu a aby tam bylo místo kam usadit svetlo ... 70 cm výska stolku je myslim uplne v klidu.:-)
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: 200 L Karloss

Príspevok od používateľa Myscho151 »

No hovorím možno to skresšuje fotka ale v porovnaní s fotkou tvojej skrinky a jeho je tvoja giganticky veľká... :D ja osobne mám podobne riešenú skrinku ako ty a je mi len tak tak ja mám proste rád veľa miesta... priznávam sa mal som ponožku a keď mi ju trebalo vyberať som nadával kvoli výške a najmä kvoli svetlu nad refugiom... Záleží ako si to vypočíta ak chce refugium a si myslím, že sa mu do 80l filtra vojde všetko pohodlne... je pravda, že odpeňovače zaberajú veľa miesta :D

Ja si priznám svoje konštrukčné chyby a keby som robil teraz znovu refugium tak ho trochu inak upravím a aj celú skrinku proste človek sa učí na vlastných chybách a konštrukčných nedostatkoch... možnosti je milión ale radšej 100x myslieť a premyslieť všetky možnosti ako sa ponáhľať.
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
Karloss
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15 Okt 2016 18:40
Bydlisko: Rakovník

Re: 200 L Karloss

Príspevok od používateľa Karloss »

Nádrž nechám slepit. Máme ve městě sklenáře, který mi dělal všecka sladká akvárka a vždy je s ním skvělá domluva a dělá kvalitně.
Používateľov profilový obrázok
Karloss
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15 Okt 2016 18:40
Bydlisko: Rakovník

Re: 200 L Karloss

Príspevok od používateľa Karloss »

Tak dneska boční stěny a jedna na magnet :-) Nevěřil jsem tomu, že to ty magnety udrží, ale funguje to skvěle.
20161111_140114.jpg
20161111_142544.jpg
20161111_142557.jpg
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: 200 L Karloss

Príspevok od používateľa Spongebob »

to je dobrej napad kolego :wink:
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
Karloss
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15 Okt 2016 18:40
Bydlisko: Rakovník

Re: 200 L Karloss

Príspevok od používateľa Karloss »

Musím přiznat, že to vymyslel tatík. Fakt jsem nevěřil že to ty magnety udrží, ale funguje to vážně dobře. Dolu jsme dali jen takovou aretační lištu, aby všecka váha neležela na magnetech, ale i bez ní to fungovalo.
Používateľov profilový obrázok
Karloss
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15 Okt 2016 18:40
Bydlisko: Rakovník

Re: 200 L Karloss

Príspevok od používateľa Karloss »

Tak stavba pokračuje. stolek dokončen, už jen barvu :-) v úterý zadám akvárko do výroby.
20161127_125036.jpg
20161127_114000.jpg
20161127_113618.jpg
Používateľov profilový obrázok
Karloss
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15 Okt 2016 18:40
Bydlisko: Rakovník

Re: 200 L Karloss

Príspevok od používateľa Karloss »

Natřeno. Nádrž je objednaná. Sorry za fotky, měl jsem tam hrozně málo místa na focení :-D
20161203_152154.jpg
20161203_152133.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"