Kdy je vlastně nádrž "zajetá" a připravená pro živočichy

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

KarelH
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 04 Dec 2016 12:22

Kdy je vlastně nádrž "zajetá" a připravená pro živočichy

Príspevok od používateľa KarelH »

Ahoj, omlouvám se předem pokud je tento dotaz již někde zodpovězen (nenašel jsem ) a nebo pro Vás pokročilé moc triviální :).

Dotaz je jednoduchý - Kdy vlastně je nová nádrž připravena na nové obyvatele.

Podle informací od mého prodejce, po studiu na různých CZ a ENG webech se údaje velmi liší. A nikdo vlastně nedefinuje co se musí stát aby nádrž byla připravena. Ve státech podle všeho všechno urychlují a nenáročné obyvatele dávají po pár dnech. Prodejce mi doporučil počkat cca 4 týdny. Na tomto fóru jsem se několikrát dočetl že zajetí může trvat i 3-6 měsíců.

Měřil jsem parametry svého nového tanku (jsem úplný začátečník) a veškerá měření jsou v hodnotách udávaných jako optimální. Voda je křišťálově čistá, bez jediné řasy, všechny technologie běží jak mají. Je tedy nutné čekat měsíc? dva?. Nebo co mi ukáže že už "do toho můžu jít" (AQ je založeno 10 dní)

Zakládal jsem s mrtvými kameny, živým pískem a přidal dle doporučení láhev DrTims - One and Only.

Děkuji za odpovědi
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Kdy je vlastně nádrž "zajetá" a připravená pro živočichy

Príspevok od používateľa Jajo »

Neboj. Riasa už na seba nenechá dlho čakať. :)
Najskôr sinica, potom hnedá a potom zelená.
No a potom možno všetko zas odznova, ak sa niečo po...
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Kdy je vlastně nádrž "zajetá" a připravená pro živočichy

Príspevok od používateľa pajin »

Údaje se všude liší, protože se to nedá přesně říct... Každé akvárium je unikátní, záleží na kombinaci požitých materiálů, techniky, prostředí pro to konkrétní akvárium apod. Někdo může mít bezproblémově fungující nádrž po měsíci, někdo může bojovat s nejrůznějšími problémy půl roku nebo i dýl... Po 10 dnech se nedá moc soudit, chce to prostě pozorovat, jak se akvárium chová. Pokud ve vodě není amoniak, dusitany a hodně vysoké dusičnany, je to bezpečné pro život. Pro korálnatce to chce stabilní chemizmus vody - KH, Ca, Mg, pH... Dal bych tomu ještě aspoň týden, dva, a pokud to bude všechno jak má, tak tam dej nějakej testovací korál a uvidíš :wink:
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
KarelH
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 04 Dec 2016 12:22

Re: Kdy je vlastně nádrž "zajetá" a připravená pro živočichy

Príspevok od používateľa KarelH »

Tak jsem počkal dalších pár dní a v AQ se nic neděje. Žádné řasy ani náznakem. Prostě nic. Je tedy možné tem třebas za týden dát pár klaunů a pomčíka? Hodnoty: salinita 1,026, Amoniak 0,007. Alkalinita KH 8,7, Vápník 430, Hořčík 1240, teplota 25,5 - 26.
Jediné co mi dělá problém je nízké PH 7,6 - 7,8 kolísá přes den.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Kdy je vlastně nádrž "zajetá" a připravená pro živočichy

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Neponáhľaj sa... radšej počkaj... to, že si zakladal s mrtvými kameňmi a "živým" pieskom ti štart neuľahčilo ... ešte by som počkal pár týždňov... si mohol bližšie popísať tvoje akva poprípade dať aj nejakú fotku... ja som si osobne nechal zábeh 2 mesiace (proste od kedy sinice prišli a odišli, potom taká hnedá riasa atď...) až potom som dal prvý život... ale zakladal som so živou vodou, kameňmi aj pieskom...
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
KarelH
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 04 Dec 2016 12:22

Re: Kdy je vlastně nádrž "zajetá" a připravená pro živočichy

Príspevok od používateľa KarelH »

Díky moc. Pro info moje nádrž zde: viewtopic.php?f=4&t=10011
Používateľov profilový obrázok
Donkezz
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 02 Dec 2014 23:55
Bydlisko: Orava

Re: Kdy je vlastně nádrž "zajetá" a připravená pro živočichy

Príspevok od používateľa Donkezz »

Myscho dobre vravi a obecne plati cim dlhsie nechas zabehnut tym stabilnejsie akva bude. Ale nie je to lahke kukat do prazdneho akva tak dlho :) to viem :)
1. Soft coral Akva (PREDANE)
2. Akva MTS REEF
Akvarium v kancelarii 330l, SPS
Filtracia: Siporax 2l, Zeolit 1l, Uhlie 1/2l, Silicarbon 200g, Odpenovac BM NAC7, Kalc. reaktor, Doplnanie prvkov Arka Vida GT4(Grotech ABCM)
Osvetlenie: LED made by JRX
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Kdy je vlastně nádrž "zajetá" a připravená pro živočichy

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Ja to tiež viem a ti komenty a to tam nedáš ryby...?? :D ale fakt radšej trošku odolať pokušeniu...

Sinica sa ukáže neboj... bakterie si dával nejaké?
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
Donkezz
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 02 Dec 2014 23:55
Bydlisko: Orava

Re: Kdy je vlastně nádrž "zajetá" a připravená pro živočichy

Príspevok od používateľa Donkezz »

Presne a ja ho mam v praci a to denne 20x povedat ze preco tam nie su ryby joj.

Odoslané z D6603 pomocou Tapatalku
1. Soft coral Akva (PREDANE)
2. Akva MTS REEF
Akvarium v kancelarii 330l, SPS
Filtracia: Siporax 2l, Zeolit 1l, Uhlie 1/2l, Silicarbon 200g, Odpenovac BM NAC7, Kalc. reaktor, Doplnanie prvkov Arka Vida GT4(Grotech ABCM)
Osvetlenie: LED made by JRX
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"