Termistor

ak niečo špecifické potrebujete alebo hladáte alternatívu uštriť pri použití second hand techniky napíšte sem možno niekto bude mať presne to čo hladáte, samozrejme všetko len pre morskú akvaristiku. prosím dodržujte túto jedinnú podmienku.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Termistor

Príspevok od používateľa VINTR »

Ahoj, nemáte doma termistor (NTC 10D-9), za nabídky děkuji (odešel mi ve zdroji). Potřeboval bych 3 ks.

https://www.aliexpress.com/item/50pcs-T ... autifyAB=0
Naposledy upravil/-a VINTR v 01 Apr 2018 12:52, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Trmistor

Príspevok od používateľa bradoo »

Kľudne ho nahraď za výkonnejší, ak je zapojený na vstupe, kde tlmí prúdový náraz. Ten tvoj mal max. prúd 2A. Ale nemyslím si , že bude zlý len on. Pokiaľ máš silnejší istič , nemalo by ti ho vyhadzovať, keď ho premostíš. Ale pozor, ak je tam zlé niečo iné, bude to šupa :mrgreen: https://www.tme.eu/sk/katalog/ochranne- ... 3A24608%3B bradoo
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Termistor

Príspevok od používateľa VINTR »

Již jsem přemostil, jiným zřejmě špatným SCK 083 a ještě jedním silnějším (na netě jsem nenašel zda je dobry či nikoli....) a tak chci dát dobrý. je to na 30A trafo při 12V. Ano je to na vstupu. Trafo jede již jede (šupa nebyla). Jak poznám, že mám dát silnější, respektive jaký mám dát. On totiž shořel a tento jsem vyčetl z 20A záložního trafa.... (a taky se rozpadl - již byl načnutý, při přeletovávání se rozpadl napůl). V tom 30A je to nachystáno na dva vedle sebe..... Pochopil jsem dobře, že je to ochrana na start trafa? proti přetížení? Když trafo jede, tak je již k ničemu? Dík za info, elektrice rozumím jen amatérsky, tak je popis i amatérský.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Termistor

Príspevok od používateľa VINTR »

:mrgreen:
Prílohy
WP_20180401_08_04_14_Pro (2).jpg
WP_20180401_08_04_14_Pro (2).jpg (79.18 KiB) 300 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpa"