Morská akvaristika v Žiline

Zoznam ale hlavne HODNOTENIA predajcov a predajní na Slovensku !!! nehambite sa a kľudne píšte Vaše hodnotenia ... nech ľudia vedia o koho nakupovať.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Pro začátečníky s mořem:
1.Pokud mnozí z nás zvládli množení dnes již celé řady korálnatců, neznamená to, že přebytky budeme rozdávat. I vlastní odchov je energeticky čím dál tím náročnější.
2. Jsou to živočichové nejen s ekonomickou, ale hlevně s etickou hodnotou. A dát někomu korálnatce, aby si ho přinesl domů do akvária k neonkám je přeci postavené na hlavu. (A tento případ už je zdokumentovaný, obětí ale byli Amphiprion ocellaris!).
3. Před 10 lety jsme dokázeli udržet při životě některé kožnaté korálnatce, po letech zkušeností jsme o mnoho dál. Zkušenosti těchto vyspělých chovatelů lze částečně kopírovat, ale získat jejich zkušenosti najednou nelze. Pro začátek není žádnou hanbou pěkná nádrž s nenáročnými druhy mořských živočichů, daleko horší jsou opakované krachy bez potřebných zkušeností.
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Príspevok od používateľa aquain »

Bravo
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Souhlas - jen by, rybko, tenhle příspěvek zasloužil samostatné a třeba i uzamčené vlákno. Aby nezapadl a zůstal na očích.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Rybka ma pravdu, tiež si myslím že by sme sa mali ku korálom chovať viac zodpovednejšie. Sám som urobil viac krát chybu a daroval Korál aj do nádrže kde po pár dňoch či hodinách bolo po ňom. Je pravda že niekomu rastú niektoré druhy rýchlejšie.

To však neznamená že sú všemuodolné. Treba si uvedomiť že Korál nech je akýkoľvek potrebuje dostatočnú kvalitu vody a to zdôrazňujem že trvalú kvalitu vody.

Dôležité je si zobrať príklad od niekoho komu ten či oný Korál prosperuje a snažiť sa toto prostredie čím najviac napodobniť a od toho si myslím tu je aj toto fórum - vymieňanie si informácií ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Strechar tu ulavu som myslel z pohladu Cinana. Mozno si ma celkom nepochopil. Urcite by som od Teba nechcel 15 eur a ani polovicu. Dokonca to vobec nie je ani zalezitost financii. Narazal som na skutocnost (radsej to zopakujem este raz inymi slovami, pre istotu), ze hoci mnohi z nas mnozia viacere koraly bez problemov, neznamena to ze tie koraly su tak nenarocne, ze si ich po tyzdni od napustenia nadrze prinesies domov a o mesiac mas 20 cm trs. Proste iba s vysokou pravdepodobnostou zbytocne zabijes koral. A ten koral je mimochodom sucastou mnohych medzinarodnych dohovorov o ochrane prirody. Najviac sa nas z nich dotyka asi CITES.
Ja byt zodpovednym chovatelom, proste ti ten koral teraz ani nedam, ani nepredam. O mesiac-dva Ti maly ulomok kludne darujem. V tom je rozdiel.
Ostatne uz napisali rybka a laomedon.
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

Lukáš napísal:Strechar tu ulavu som myslel z pohladu Cinana. Mozno si ma celkom nepochopil. Urcite by som od Teba nechcel 15 eur a ani polovicu. Dokonca to vobec nie je ani zalezitost financii. Narazal som na skutocnost (radsej to zopakujem este raz inymi slovami, pre istotu), ze hoci mnohi z nas mnozia viacere koraly bez problemov, neznamena to ze tie koraly su tak nenarocne, ze si ich po tyzdni od napustenia nadrze prinesies domov a o mesiac mas 20 cm trs. Proste iba s vysokou pravdepodobnostou zbytocne zabijes koral. A ten koral je mimochodom sucastou mnohych medzinarodnych dohovorov o ochrane prirody. Najviac sa nas z nich dotyka asi CITES.
Ja byt zodpovednym chovatelom, proste ti ten koral teraz ani nedam, ani nepredam. O mesiac-dva Ti maly ulomok kludne darujem. V tom je rozdiel.
Ostatne uz napisali rybka a laomedon.
ak budem mat spravne nastavene akvarium {tj po roku mozno skor} a cinan bude mat pekny koral za 20e a moje akvarko ho nezabije tak si ho kupim. ale to nieje otazka ceny ale schopnosti s morom a v tom teba ani rybku a laomedona nikdy nedozeniem. a nedam tam nieco co za par dni skonci v kosi.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

strechar napísal:a nedam tam nieco co za par dni skonci v kosi.
Ved iba to sme Ti chceli naznacit. Sam si par prispevkov dozadu spominal montiporu. Male nedorozumenie sa vyriesilo, mozme sa opat venovat prisne morskej debate. :wink:
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

Lukáš napísal:
strechar napísal:a nedam tam nieco co za par dni skonci v kosi.
Ved iba to sme Ti chceli naznacit. Sam si par prispevkov dozadu spominal montiporu. Male nedorozumenie sa vyriesilo, mozme sa opat venovat prisne morskej debate. :wink:



jasne. ospravedlnujem sa a pozri si foto v albume.
technika:
cerpadlo: eheim compact+3000 bezi na polovicni vykon.
prudove cerpadla: tunze tubelle nanostream 6045 2 kusy proti sebe jeden. nastaveny trochu nisie.
odpenovac:skimmer 400p zatial stoji
osvetlenie zatial len slabe(predajcovia sa to boja poslat trubice a ja ich chapem)asi sa zastavim v blave ak je otvoreny biotop aj v nedelu a ma t5 80w. a chcem si to obzriet
teplomer eheim do 2000l.
reversna osmoza:190l den
ostatne: akvaium 20kg aragonit 10 kg mrtvy kamen tonga rock(mam objednane10 kg zivy aragonit ma prist do stredy)
dsb:20kg aragonit.
teplota 25st, sanilita 1.024 ostatne sa podla mna neoplati merat bezi to len par dni.
fotene telefonon takze slaba kvalita
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Vsetko OK aj ked nevidim dobre filter, zivy aragonit je podla mna zbytocny, viac zivota najdes v hrsti piesku zo zabehnuteho AQ. Odpenovac uz mohol davno ist. Tie nanostreamy budu casom malo, ale zatial stacia.
A chce to hlavne cas. Par litov zabehnutej vody, za hrst piesku, potom 2 tyzdne pockas, nasadis nejaky zivy kamen. Po dalsich 2 tyzdnoch, resp. podla situacie nejaky nenarocny koral, atd. Uvidis, ze o rok budes mozno niekde inde miesto toho aby si tam teraz narval moniporu, potom pol roka zapasil so sinicou a pod. Ak to teraz poriadne zabehnes, nebudes musiet v buducnosti zbytocne spekulovat, vyhadzovat zbytocne financie, prispievat prispevkami typu uz mam 4 mesiace sinicu, co s tym..... Na zaver otrepana veta - vsetko podstane uz je na tomto fore napisane.


Btw. kazime tu Ferovi temu, asi by bolo lepsie presunut posledne prispevky do strecharovej temy.
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

este tu budem odsudeny
strechar ako si si vsimol montipore sa velmi dari. no nenapisal som ze ju vyhodim - zbavenie sa povazujem dat ju niekomu u koho pojde. ked som ju daval JRxovi tak som mu dal malicky kusok cca 2cm ci prezije. az potom som mu dal viacej. u mna tiez musela vyrast tiez pozrala nejake prvky z vody ktore nie su za darmo a navyse je to zive. takze samozrejme mam aj ine a su k dispozici ale tam kde to funguje :wink:
500L
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

miki napísal:este tu budem odsudeny
strechar ako si si vsimol montipore sa velmi dari. no nenapisal som ze ju vyhodim - zbavenie sa povazujem dat ju niekomu u koho pojde. ked som ju daval JRxovi tak som mu dal malicky kusok cca 2cm ci prezije. az potom som mu dal viacej. u mna tiez musela vyrast tiez pozrala nejake prvky z vody ktore nie su za darmo a navyse je to zive. takze samozrejme mam aj ine a su k dispozici ale tam kde to funguje :wink:

to som nepovedal ze ju chces vyhodit , ale ze sa jej u tebe velmi dobre dari. dari sa jej az tak ze sa niekedy velmi rozmnozuje a ma na to vytvorene dobre podmienky :wink:
za co mas pochvalu a nie odsudenie :wink:
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

stale som sa nedozvedel ci maju v ziline t5 80w :?: :?: :?:
buduci tyzden tam ide svokor sluzobne a mohol by mi priniest.
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

bol niekto v tejto predajni v tomto období. chcem tam zajst a neviem ci ma tovar.
Používateľov profilový obrázok
Fero
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 13 Mar 2006 14:10
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Fero »

Ja som tam bol vcera.Skoro nic tam nemam.Katastrofa.
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

Fero napísal:Ja som tam bol vcera.Skoro nic tam nemam.Katastrofa.
:D :D :D
tak niečo zožeň
Napísať odpoveď

Návrat na "Predajcovia na Slovensku"