Korrale die Meeresaquaristik

Zoznam ale hlavne HODNOTENIA predajní v Rakúsku. Adresy, kontakty www, skúsenosti - prosím všetko o tejto téme píšte sem.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Ono by to bolo super a ideálne ale skús sa ich spýtať či tam budú tie info pridávať,ja sám by som to len a len uvítal. Bohužial im na to asi neostáva čas alebo to nepotrebujú, asi sa vždy všetko rozpredá aj tak hneď prvý deň po importe, (realita) pokiaľ niesú ceny riadne premrštené ...

Ak o niekom kto robí importy a mal by záujem sem udávať termíny vieš? samozrejme mu s radosťou vytvorým jeho vlastnú sekciu kde by mohol prispievať len a len on . :lol:
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tak dnes som pobehal Rennweg, Ullrich na tvrde koraly nic moc (snad len fungie za 30 E), ale mal asi 20 ks Lysmata wurdemani, ktore som uz davno nevidel v predaji. A keby som sa vychystal o par dni skor, uz by som veselo pripravoval zasnuby pre gobiosomy. Teraz mal uz len poslednu :( . Cakal som ci nebudem milo prekvapeny inymi rybami ale nic z toho, o co by som mohol mat zaujem nemal (Z. xanthurum a pod.). Skor bezny sortiment.

S Cinanom to ide dolu vodou. Pekne ma uz snad len to vystavne AQ. Zobral som sice nejake ulomky, aby som nesiel naprazdno, ale neboli ziadne rarity.
Skor sa tam oplati ist zaciatocnikom v chove SPS. Ulomkov seriatopor a vsakovakych farebnych montipor mal relativne dost. Squamosy neboli vobec, iba derasy a maximy, ale zase nic kvoli comu by sa oplatilo cestovat. Mal par peknych tyrkysovo modrych, ale tie predaval zvlast a o 10 E drahsie. Tych klaunov som si vsimol, no nie som zatazeny na nemov, takze presnejsie info neviem podat. Inak z ryb nic moc. Mal nejake bezstavovce - slimaky neritiny a pustovniky.

Takze komu chyba wurdemanka, bezte k Ullrichovi.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Neben wunderschönen gesunden Fischen und niederen Tieren, ist eine RIESENAUSWAHL

an außergewöhnlich schönen und seltenen Korallen aus verschiedenen Ländern eingetroffen.

Lebendes Riffgestein von 1A Qualität darunter auch sehr große schöne Platten .Wegen der zahlreichen Nachfrage nochmals Muscheln eingetroffen.

Obrázok
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

este navigacia

pri ceste z BA nie je nutne ist po dialnici , staci ist po starej ceste cez Fischamend a Schwechat. Po vjazde do Viedne stale rovno po ul Simmeringer hauptsrasse , ktora sa cca po 2km premenuje na Renweg.

Predajna Koralle je pri vjazde do mesta po LAVEJ strane , cca o 300m skor nez Ullrich.
Fasada predajne je tusim modra, odporucam orientovat sa podla velkej klipky na Ullrichovi, zaparkovat tam a peso sa tych 300m vratit.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marco »

Newsletter od Ulricha ak ma niekto cestu okolo, navigaciu uz specifikoval roman.

Hallo,

neuer Import aus Vietnam mit Kaiserfischen (z.B. Blaustreifensamtkaiser), Grundeln, Anemonenfischen, Anemonen und Weichkorallen eingetroffen!

Auf Ihren Besuch freut sich das Zoo Ullrich Team!
What doesn´t kill me, makes me stronger.
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marco »

uf, az teraz som si vsimol ze Ulrich ma vlastnu temu, tak sorry, snaha bola...
What doesn´t kill me, makes me stronger.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

U Cinana bola,ako vzdy sranda. Samozrejme meskal (dnes len par minut), takze svetla sa este len zapinali. Ryby skoro ziadne, odchovna takisto prazdna (ak neratam tych par vyhnednutych ulomkov nezaujimavych druhov). Nie ze by som si tymto robil reklamu, ale uz aj ja mam pestrejsi vyber ulomkov, nez momentalne Cinan :lol: . Vo vyklade sice mal nejake importovane SPS, ale do plneho akvaria sa uz tazko vybera nieco zaujimave, zvlast ked su este aj predrazene. Tak som pofotil aspon par zaberov (v roznom stadiu rozsvecovania osvetlenia, preto su niektore zabery divne). No a okrem soli uz ma aj vlastnu sadu roznych spurenelementov a dalsich aditiv (tiez nie najlacnejsie), tak sme si na chvilu, ked uz sme nic nekupovali, nechali tlacit kaleraby do hlavy.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Slaba odchovna
Obrázok

.... a na zaver legendarna vystavna nadrz
Obrázok

Obrázok

Obrázok

aspon tento jeden sa vydaril
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Lukáš ale musíš uznať že tá jeho kocka nemá v týchto koncinach konkurenciu :!: [/list]
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ved pouziva az 1 kg zeolitu na 100 l vody a ma tam kila ryb, takze koraly mu asi nehladuju. Inak osadku ma hlavne z roznych druhov montipor, acropory a spol. sa mu tam striedaju - ako importer s tym nema problem. Tie montipory su ale naozaj super. A je trochu paradoxne, ze sa mu znasaju aj zmiesane kolonie (oranzova, zelena, fialova), ani na spodnych castiach neboli prilis vypalene. Este sa mi lubila ta bananovo zlta formosa s fialovymi koncami, co je vidiet na poslednom obrazku v strede vzadu. Som zvedavy ci tam bude aj nabuduce :D . Minule som si takto vybudoval platonicky vztah k jednej jeho A. tenuis a teraz uz tam nebola :lol: .
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

a mal v tejto nádrži ešte toho Balistoidesa?
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tusim sa mu tam nejaky ostenec premaval, len si presne napamatam ci tam bol B. conspicillum alebo najaky Melichthys. Po tolkych obchodoch uz je clovek popleteny, co kde bolo.
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

laomedon napísal:a mal v tejto nádrži ešte toho Balistoidesa?
urcite nemal
nadrz vyzerala perfektne,excelentne......priezracnost vody,farby koralov,no skutocne vidiet sa stale oplati
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

skoda ze tam nemal toto

Obrázok

ryba sa vola Serranocirrhitus latus,patri medzi Anthiasy

usli mi o chlp,mali 5 ks,krasne,rozkrmene.....ale jeden rakusak mi ich vyfukol/bral asi 30 ks ryb/

Choval to niekto?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Korrale die Meeresaquaristik

Príspevok od používateľa Lukáš »

Keby mal niekto v Cinanovom AQ velku inspiraciu a chcel by nadrz ako ma on, myslim, ze teraz ma sancu. Cinan vraj robil velke upratovanie a polamal, co sa dalo. Takze by mal mat slusny vyber ulomkov z jeho materskych kolonii, z jeho pohladu za velmi nezvycajne nizke ceny..... :roll:

Sehr geehrter Kunde !!

In den Jahren sind die Korallen in unserem Schaubecken gut gewachsen.

Nach einem Auslichten können wir zahlreiche Ableger ab 3€ von Montipora,Seriatopora,…..

abgeben.

Mit freundlichen Grüßen
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Korrale die Meeresaquaristik

Príspevok od používateľa amsi »

Jo to výstavní akva je fakt povedené!!!!!
Já tam jsem jen pro porovnání velikosti :-)
HR0_4892.jpg
HR0_4894.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Predajcovia v Rakúsku"