korallenzucht.at

Zoznam ale hlavne HODNOTENIA predajní v Rakúsku. Adresy, kontakty www, skúsenosti - prosím všetko o tejto téme píšte sem.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

tak co ??

nezajdeme k Robertovi v sobotu na nejaky drobny nakup ?
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Roman ja by som sa hned pridal, zial tento tyzden dole cestu nemam :-( a neviem ci este v oktobri nejake volno vobec budem mat :-(
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Tak bol som v Sobotu u Roberta :-) hneď ma privítal s tým že je celý vypredaný, že za minulý týždeň predal vyše 100 koralov. No povedal som si asi to bude dosť zlé ... keď som v3ak uvidel jeho odchovne tak bolo ešte z čoho vyberať :-) pribudla mi krásna a vzácna Acropora latistella (zeleno žltá), Acropora Cerealis (sýto modrá) a nádherne sýto zelenú Acropora melipora. Ak sa im bude dariť môžeme sa všetci tešiť na potomkov :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

20% zľava v e-shope

http://www.korallen-zucht.de/index.php?id=6

Prišiel mi email od Róberta kde udáva veľkú vianočnú zľavu, platí len na jeden nákup pre osobu a adresu. Objednávka musí prísť do 24.12.2006
Zľava je len na tovar nie na poštovné a balné. Aj tak si myslím že je to super akcia. :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Róbert opäť prináša nové zľavy od 1.1.2007 pri nákupoch:

nad €50 - 2%
nad €100 - 3%
nad €150 - 4%
nad €200 - 5%
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tak sme sa dnes vybrali v zostave Brano, Majo R. a ja na malu okruznu jazdu severovychodom Rakuska. 1. zastavka bola Vieden Korallenriffcenter (ja som tu absolvoval premieru, kedze pred tym som mal smolu a nenasiel to). Trosku predbehnem a naznacim, ze tento den to bolo asi to najlepsie, co Wien ponukla. Ohromil ma relativne obrovsky vyber ryb, aj menej frekventovanych druhov. Drviva vacsina vo vybornej kondicii. A tie ktore boli pochybne, nam boli personalom aj uvedene ako nevhodne na nakup. Koraly trosku poslabsie, no na tie sme si aj tak robili zalusk inde.
Podla otvaracich, resp. zatvaracich hodin - bolo uz pomaly poludnie, sme pokracovali k Ullrichovi. V newsletteri avizoval import zaujimavych zev. T. maxima vsak uz boli len take nevyrazne sfarbene, derasy boli pekne, avsak jednu uz vlastnim, koraly viac-menej o nicom a ryby katastrofa. Krupica snad v kazdom AQ, sem tam zakalena voda, ci mrtva rybka.
Nasledoval Cinan. Vyber taka klasika, no na ceny sa dnes asi zase zle vyspal a za male ulomky pytal tolko, co inde za cele kolonie. Takze mal smolu.
Poslednou, no dlho ocakavanou zastavkou bol Robert z korallenzucht-u. PO kratkej ceste po rakuskom vidieku sme sa ocitli pred jeho dobre zamaskovanym domom. Pekny vyber SPS, za slusne ceny (ved nie je tajnostou, ze u neho nakupuju aj niektori slovenski predajcovia). Takisto je to chlapik, co nema problem poradit, ci vysvetlit nieco z problematiky moriakov, pripadne neuspesne zapastit so zakliesnenou hadovicou, o ktoru prejavil zaujem jeden z clenov vypravy. Tu sme spokojne utratili nase zvysne loove (po nakupe ryb u Knappa) a ponahlali sa k nasim materskym nadrziam.

Na zaver nejake foto od Roberta:

nadrze s predajnymi zivocichmi (na fotkach su farby nevyrazne oproti skutocnosti)

Obrázok
Obrázok
Obrázok

a jeho sukromna nadrz, prevazne s makkymi koralmi (po fosfatovych problemoch) a peknymi rybami (a tu uz netreba diskutovat odkial sa nadbytocne fosfaty v jeho nadrzi vzali :twisted: )
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

Bol to super vylet,pribudli mi do akvaria Styllopora pink,Montipora-kriklavo-zelenozlta,oranzove zooanthusy,slimaky Tectus a 4 Chromis viridis
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Super, pěkný výběr. A kdeže se přesně nachází ta prodejna(doma) a jaké ceny?
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

Luděk napísal:Super, pěkný výběr. A kdeže se přesně nachází ta prodejna(doma) a jaké ceny?
je to 60km od BA a dovaza korale od firmy Korallenzucht.de,cenovo je priatelny,od 20 do 60 euro podla velkosti kolonii,a da sa dohodnut.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tak sme si zase zopakovali namahavy (takmer) celodenny vylet.
V strucnosti sumarizujem:

Ullrich - ryby "ante finem vitae" a niektore to uz aj mali za sebou, pekne zoanthusy, zevy a par schopnych tvrdasov.

Korallenriffcenter - pekne ryby a LPS, ibaze sme prisli skoro. Ryby z noveho importu este neboli rozkrmene a z tych starsich uz bola vacsina zaujimavosti rezervovana. Vo Viedni asi najvacsi vyber rozlicnych bezstavovcov z kategorie upratovacia cata (hadovice, hviezdice rodu Archaster a ine, pustovniky, slimaky, holoturie,...). Dnes sa dalo celkom dobre dojednavat na cene.

Cinan - po importe, takze ozaj pekne (a drahe) SPS, ktore nam mizli rovno pred ocami. Kto by mal zaujem, musi sa poponahlat a riadne naplnit penazenku. My sme iba pozerali a uspesne odolavali.

Robert - pribudli mu nove LPS a zopar SPS a modrych zev. Osobne som bol najviac fascinovany nadhernou syto sfarbenou Catalaphyllia sp., skoda ze nezapada do koncepcie mojej nadrze. Robert sa s nami ochotne porozpraval, poukazoval nove veci, postazoval sa ako musi v poslednej dobe davkovat do nadrzi amoniak a fosfaty. Da sa u neho kupit aj kvalitne mrazene krmivo a ine drobnosti.
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

no vidím že vaše spoločné nákupy fungujú čo tak ZV,BB a okolie nemožme sa dohodnúť a spraviť nákupy :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Lukáš a ceny? aké boli ....
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

No podla toho kde a coho ceny. Od par eur po cca 100. Co ta zaujima?
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

napriklad:
Acropora u cinana a u Roberta? to my bude stacit na predstavu
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Robert v priemere okolo 30-40 (najlacnejsie od 20-25), Cinan mal zaujimavejsie, ale uz fakt pekne kusky okolo 75 (importy zacinali na 45), ale cinanove boli aj vacsie. A tiez je opravneny urcity cenovy rozdiel medzi europskym odchovom a divokymi koloniami. Takze tazko povedat. Aj u Cinana sa dali najst male ulomky z odchovu okolo 20-30 eur, no Robertove boli krajsie, vacsie a hlavne prirastene o podklad (Cinana uz asi lepenie omrzelo).

Ked by som to mal zovseobecnit, u Roberta usetris nejakych 10-15 euro/koral.
Napísať odpoveď

Návrat na "Predajcovia v Rakúsku"