mořská akvaristika v Ostravě

Podelte sa s name o skúsenosti v českých predajniach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

laomedon napísal:
amsi napísal:Chtěl jsem se zeptat,můžu i já vytvořit novou galerii? Třeba v dokumentech? Osobní jo,ale jinde? Chtěl jsem dát Sovu zvlášť ale asi to nejde.
nie ale možem to vytvoriť ja alebo iný admin - kde by si to chcel a ako sa má volať?

Já myslel třeba pro prodejce,at jsou v jednom pytli.Nic jinak zvláštního,spíš do budoucna abych věděl.Dík za info.


Tady na plochu mi to přijde zbytečné,když je spec složka fotogalerie. Třeba něco fakt důležitého ano,ale jinak bych to nezaplnoval fotkama.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Takže orientačně jak jsem zjistil: Conspicilum 5400kč
Naso elegans 1600
Naso liturat 1400
Lorikul 2200
Měly by to být ryby z Německa,teda něco a něco je import Bali.
Naposledy upravil/-a amsi v 30 Jan 2008 00:12, upravené celkom 2 krát.
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

ceny sa mi zdali celkom rozumne i ked je kurz teraz vyšši este dodam co som si zapamatal,
navarchus 4 200,-- ale boli iba vacsie jedince
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

tiez sme sa s vladom vychystali na velky nakup do ostravy, avsak po prichode nas cakalo sklamanie. ryby boli obsypane ako makovniky a v nadrziach bolo aj dost uhynutych...

vzhladom na velkost a kondiciu ryb sa mi ceny zdaju dost vysoke. 1400,- KČ za flavescensku o velkosti 4 - 5 cm je celkom dost nehovoriac o stave v akom boli...

skocili sme este do Havirova, kde nas cakalo prijemne prekvapenie. Cena flavescensky bola 1000,- KČ. bohuzial uz boli vypredane. kupil som ale krasnu veriferku cca 10cm za 1400,- KČ a nejake hlavacovce. P. Polcr bol ochotny a volal aj inym obchodnikom co maju na sklade aby sme nejazdili nadarmo...
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

no viem si predstavit co tam ostalo po tyzdni, ja som tam bol hned na druhy den a fakt vyber bol velky.
ryby co som doniesol zrali ihned,nejaka ta krupicka sa objavila tiez ,
UV lampa frcala tyzden na plno a zvysena tepolota to pomohli potlacit a dnes vyzeraju v pohode, nebojacne pekne zobkaju nori riasu z ruky.
v Havirove som bol raz , no bolo to vybrate, neviem ako a kedy beru tovar.
problem je v tom ze ked nepridete hned po importe uz nemate z coho vyberat a ostane to co nik nechce.
ja som bol v OV spokojny urcite lepsie ako tu, keby si skocil po ceste do ziliny vedel by si o com hovorim. tam uz pekne dlho nic nedostali a skoda merat cestu.

ked si preverim ci nieco doslo do Ostrravy, idem mrknut opat a budem referovat.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Došlo Rudé moře.Nebyl jsem,nevím,ale asi zítra pojedu. Láká mě Xanthurumka :lol:
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

ake su velke?
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Ted tam jedu. Prý spíše větší(teda pro mě). Asi jako ten Strigosus,kterého jsi viděl u mě. Nevím,tak 7-8 cm?
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Tak jsem se právě vrátil z ....Ovy Má tam 6 ks Xanthurum,v té velikosti jak jsem psal.Měl jich 7,ale :lol: ta sedmá statečná teď bude bojovat s mýma zebrasomama doma. První reakce až podezřele pozitivní,pouze strigosus se rozhodl ukázat že tam byl před ní.Přitom to byla poslední přidaná ryba. No uvidíme.Flavescentka vůbec nic.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

Vypadájí Nádherně . Do jakých rozměru tyto ryby rostou v nadržich ? :?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

V nadrziach 15-20 cm, v mori 25. A rozhodne je skoda davat ich do nadrzi pod 500 l. Preziju aj v 300-400 l ak su tam od malicka, ale nikdy zrejme nevyniknu v plnej krase. Vlastne v podmienkach AQ asi nevyniknu nikdy tak ako v mori. Ti, co aspon na chvilu strcili v Egypte hlavu pod vodu mi urcite daju za pravdu.
Inak, siri sa fama, ze mozno bude ich (a nielen ich) dovoz do EU v blizkej buducnosti este viac obmedzeny a pripadne aj uplne zakazany. Uz aj v Nemecku sa zacinaju menit pravdla hry, chovatelia spisuju peticie proti pripravovanym predpisom, no netusim, do akej miery sa to dotkne aj morskej akvaristiky. Za vsetkych mozem spomenut aspon posledne odporucanie od importera Schobera - ber ich, kym este su, cena nemusi byt onedlho rozhodujuca. Samozrejme, ze som nekupoval od neho (vraj uz davno ziadne nemal), len som zistoval aktualnu situaciu.
Používateľov profilový obrázok
Radu1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02 Jan 2007 09:11
Bydlisko: Vsetín

Príspevok od používateľa Radu1 »

Taky jsem se byl v ostravě podívat, to velké akvárium uprostřed vypadá opravdu velmi slibně,... :wink:
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

[quote="Lukáš"]V nadrziach 15-20 cm, v mori 25. A rozhodne je skoda davat ich do nadrzi pod 500 l. Preziju aj v 300-400 l ak su tam od malicka, ale nikdy zrejme nevyniknu v plnej krase. Vlastne v podmienkach AQ asi nevyniknu nikdy tak ako v mori. Ti, co aspon na chvilu strcili v Egypte hlavu pod vodu mi urcite daju za pravdu.


To je pravda,ale myslím že to je se všema rybama.I korálama.Napodobujeme nenapodobitelné. :cry:
Hepatus je taky udávaný jako velká ryba,i velifera a chovou se běžně v menších akváriích.Myslím menších než 500l.Samozřejmě čím větší akva,tím líp,ale ne vždy to bohužel jde.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ono co se týče vůbec importu, zaslechl jsem od prodejců,že vůbec bude velké omezení či úplné zakázání dovozu některých korálů,ryb a ostatních živočichů.Stejně je jen otázka času než se tohle naplní neboť jakým způsobem jsou oceány drancovány a pod., vždy´t stačí pomyslet jenom na to jakým způsobem odlovují ryby a pod.Na jednu stranu je to dobře pro ekoligii, na druhou stranu pro nás špatné, nadšené "akvaristy".
Napísať odpoveď

Návrat na "Predajcovia bratia Česi"