Aqua-in Praha Kunratice

Podelte sa s name o skúsenosti v českých predajniach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Aqua-in Praha Kunratice

Príspevok od používateľa aquain »

Tady lidský věk nemá žádný význam-tady jsi starý tak,jak máš dlouho moř. akvárium(jsi tedy o proti mně a jiným zajíček) Jinak vše nejlepší-jo a zastav se na v Kunraticích, máš tam dárek(vybělený a polámaný kousek plátové montipory)
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: Aqua-in Praha Kunratice

Príspevok od používateľa VF »

aquain napísal:Tady lidský věk nemá žádný význam-tady jsi starý tak,jak máš dlouho moř. akvárium(jsi tedy o proti mně a jiným zajíček)
Jedu. Alespoň někde se mohu dovolávat ohledů jako miminko!! A teď ke mně ty slečny a paní teprve budou mít ten správný vztah. Už se těším jak mne budou chovat na svých přednostech!!
Zkušenost je nesdělitelná!!
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Aqua-in Praha Kunratice

Príspevok od používateľa švíco »

Tak jsem dneska byl v Aqua-in a prodejna vypadá opravdu luxusně. Co už tak luxusní není, je obsluha. Narazil jsem tam na paní s pánem, kteří dle mého názoru odpovídají dokonalé představě o typickém pražákovi. (a to nemám proti pražákům vůbec nic a těm povídačkám o nich jsem do dneška nevěřil) Hodlal jsem nakoupit v obchodě živé kameny. Předem jsem se informoval ohledně množství kamenů na výběr a bylo mi sděleno, že jich mají dosti. Při pohledu do nádrží jsem našel několik málo zajímavých kousků (kameny byly porostlé i vápenitou řasou a byly vcelku členité). Tyhle pěkné kousky však nejsou na prodej! Byl jsem odkázán na nádrž, ve které bylo kamenů sice dost, ale s pravými živáky importovanými z moře měly dle mého názoru málo společného. Ty kameny byly bez známky porostu čímkoliv... snad jenom na jednom bylo trochu vápenité řasy, jinak nic. Žádná řasa, makrořasa, polip, houba... havěť... NIC. (kvůli tomu ty kameny přeci chci - ŽIVÉ). Prostě ty kameny vypadají pouze jako oživené! Pan prodavač se hned po optání kolik jich potřebuju chystal mi začít kameny vyndavat z nádrže. Zadržel jsem ho se slovy, že si nejsem jist, zda se mi ty kameny líbí a že je zřejmě nebudu chtít. Když jsem namítal, že kameny jsou moc "sterilní, tak akorát umístit do filtru, tak se mi vysmívali, že bych na nich snad chtěl kousky SPS :roll: Načež pán odkráčel co zákulisí. Zmizela i paní prodavačka... chvilku tam postávám nechápajíc co se děje a když se za 5min pán objevil, tak se ptám na cenu. Bylo mi řečeno, že jsem u nich ztratil důvěru a že mi nehodlají cokoliv prodat!!! A to jsem byl celou dobu naprosto pokorný a slušný. A já, zákazník jsem u nich ztratil důvěru :lol: :lol: :lol: Asi tím, že jsem si dovolil "nechtít jejich kameny", které mimochodem stojí 450Kč / kg a vůbec podle mě tomu neodpovídají. (za ty peníze mám jinou představu, ale každý jsme jiní) Řekl jsem nashledanou a odešel... už mě tam víckrát nikdo neuvidí a mé známé také ne. Prostě z těch lidí tam přímo čiší povýšení a arogance, neochota poradit a výsměch... divné místo. Pak jsem se přesunul do Uruguayské ulice, kde jsem koupil kameny přesně takové, jaké mají být. Akvárium mám založené a co nevidět udělám nějaké fotky :wink:
Naposledy upravil/-a švíco v 22 Jan 2011 23:46, upravené celkom 1 krát.
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Aqua-in Praha Kunratice

Príspevok od používateľa Roman »

tento príspevok má potenciál na slušný flame

Žiadam všetkých mimo Aquain-a aby sa zatiaľ zdržali komentárov pokiaľ sa druhá strana nevyjadrí.

Príspevky všetkých mimo dvojice Aquain a Švíco budú zmazané.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Aqua-in Praha Kunratice

Príspevok od používateľa aquain »

Stejná písnička-přijdou kluci co zakládají akva. stojí z otevřenou pusou, žmoulají čepici, neví co chtějí apak utíkají domů-a hurá na internet a dáme jim co proto že se s námi nebaví. Ulevte si a už tam nechoďte
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Aqua-in Praha Kunratice

Príspevok od používateľa švíco »

Čekal jsem přesně takovou odpověď. Je vidět, že "kluci" co žmoulají čepici a dokonce si dovolí zakládat akvárium (jak mám jinak asi začít, že?) jsou pod Vaší úrověň. Já jsem naopak věděl moooc dobře co chci, ale k dispozici to u Vás bohužel nebylo.
Nechci vyvolávat žádný flame ani spory, ale cítil jsem povinost ostatní varovat. Nevim jak se tam chováte k akvaristům, co dělají moře x let a znají se s Vámi osobně, ale to co jsem tam zažil já, nemá s úctou k zákazníkovi nic společného. Bohužel....

PS: s otevřenou pusou jsem stál, až když jste na mě promluvili :?

Je zajímavé, že v jiné prodejně se k člověku umí chovat s úctou, poradí... když nemají to co si představuji, tak na mě hned nehlásí cosi o ztrátě důvěry, ale nabídnou ekvivalent apod. (fakt Vás nechápu).
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Aqua-in Praha Kunratice

Príspevok od používateľa aquain »

Kameny 430-všechny jsou na prodej-očistil je cospicilius a ctenocheaetus-a za svůj vrozený antipatický projev se (po několikáté) omlouvám. Vzhůru do uruguayské
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Aqua-in Praha Kunratice

Príspevok od používateľa švíco »

aquain napísal:Kameny 430-všechny jsou na prodej-očistil je cospicilius a ctenocheaetus-a za svůj vrozený antipatický projev se (po několikáté) omlouvám. Vzhůru do uruguayské
Pokud je Váš antipatický projev vrozený a pro Vás přirozený, tak se mu vskutku obloukem raději vyhnu.

S pozdravem Petr Švec
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Aqua-in Praha Kunratice

Príspevok od používateľa vasekg »

Aspoň bylo co číst :-)


Ale proč píšu, nejsem si jist, jestli je barva kamene a jeho vizuální "prověření" dostatečným důkazem živosti kamene, zkušení, opravte mě, pokud se pletu. Navíc i zde na fóru se vedla diskuze o ztrátě "funkčnosti" vápenatou řasou kompletně porostlého kamene - šutr zaroste a výrazně se tak sníží plocha vhodná pro osídlení baktérií.

Více by asi povědělo mikroskopické zkoumání drobotiny, která tam jistě nějaká je a po čase se v akva prostě objeví...

Já jsem shodou okolností kupoval nějaké živé kameny před rokem v Uruguayské a také se mi nezdály, ale vzal jsem je, protože jsem je potřeboval (v dnešní době bych již živé kameny nekupoval - moc peněz za nic). Ale to, co se z nich vylíhlo za dva měsíce mě moc potěšilo, života až až - tenkrát bylo akva bez korálů a bez ryb a každý nový druh jsem skoro oslavoval a do noci hledal další živočichy.....
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Aqua-in Praha Kunratice

Príspevok od používateľa kominík »

živý kámen a obživlý kámen ve filtraci zaběhlého akva je docela rozdíl ,pokud je dobrá kvalita.Co se týče blešivců tak ty jsou na každém kamenu v akva a máme je asi všichni a o tom Vašku tahle diskuze nebyla - nech to být někteří by se měli nad sebou zamyslet
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Aqua-in Praha Kunratice

Príspevok od používateľa švíco »

Nechtěl jsem, aby jako hlavní myšlenka vyznělo hodnocení kamenů (na to máme každý jiný názor - na to má každý právo)... šlo mi o chování k zákazníkovi. Co jsem chtěl sdělit jsem sdělil a dál už to prosím nechme být, Petr
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Aqua-in Praha Kunratice

Príspevok od používateľa Roman »

O.K.

aktéri si to vyjasnili, týmto by som rád túto debatu uzavrel.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Aqua-in Praha Kunratice

Príspevok od používateľa aquain »

Ne úplně. On přijde mladý,začínající reefař do obchodu(bez pozdravu a plný budovatelské vášně) a chce 5kg živých kamenů a divý se nestojí kvůli němu celá firma v pozoru. Pak nechce, pak chce, no a pak zase nechci já. Tak se naštve a místo aby mě seřval na místě, utíká domů a tam se ukájí na internetu.
Měls poznámku k přístupu ke starým reefařům.Ano minulou sobotu byl na firmě Pan Jaroslav s Ramonem a zůstali tam 4 h! Až budeš reefařský mazák, tak s tebou(jestli ještě budu na živu) možná stratím pár slov. A ten oblouk určitě udělej
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Aqua-in Praha Kunratice

Príspevok od používateľa rybka »

Aquaine, tak to musela být bleskovka. To když já přijedu k Jardovi a stavím se u Romana (Ramona), je to na tři dny :lol:
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Aqua-in Praha Kunratice

Príspevok od používateľa aquain »

Mrzelo mě to-ale neměl jsem víc času......
Napísať odpoveď

Návrat na "Predajcovia bratia Česi"