Rozvoz zboží na objednávku

Podelte sa s name o skúsenosti v českých predajniach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa kominík »

tuky jsem chtěl x krát,ale kvůli aklimatizace jsem do nich nikdy nešel ,prostě jsem si netroufnul.Vím jak všem známý Giuseppe si je koupil sám si je dovezl a stejně...a to je co říci.Ten kdo do nich jde tak mu musí být jasno ,že je to hop nebo trop.
Co se týče rozvozu ,že to je dlouho - tak není.Sám jsem si dovezl z Holanska ryby cca 1500 Km
a přežili v pohodě a nějaká dlouhá aklimatizace u prodejce no nevím.p.Sova vozí z Německa je to krapánek blíže tak o půl cesty takže tam bych to neviděl.Pokud by to musel znovu aklima... byla by asi jiná cena.
petr06
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 09 Okt 2010 15:22
Bydlisko: Ostrava

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa petr06 »

Dobrý den, pokusím se postupně reagovat na připomínky.
Jsou prodávány jen ryby, které jsou v dobré kondici. Vše je o tom vytvořit rybám vhodné podmínky. Např. zde přetřásání Ch. viridis a Antias. Tyto ryby nejsou citlivější než jiné ale opravdu vyžadují několikrát denně krmit jemnou potravou. (cyklop, moina) Ideální by bylo, kdyby měli celodenní přístup k potravě. Ryby takto chované v dostatečném objemu vody nejsou problémové. Když sleduji zde příspěvky o stálém měření NO3, PO4 a snaze udržet skoro nulové hodnoty, pochybují, že tyto ryby jsou správně krmeny. To je i problém nádrže s čistým objemem vody „2 kbelíky“ a šesti kusy viridisek.
Rozvoz ryb provádím cca rok a mnoho živočichů jsem umístil do nádrží, kde provádím servis a mám o nich stálý přehled. Jako nejdůležitější považuji před nákupem živočicha, získat co nejvíce informací o chovu. Např. jsou názory, že bodlok A. lineatus je neudržitelný. Tyto ryby u mých zákazníků prosperují ale neumístil bych ho do nádrže pod 1000 litrů.
Jako prodejce živého zboží poskytuji záruku s možností náhrady živočicha. Ano, v několika případech se toto stalo (snad se zde i tito zákazníci vyjádří) ale jednalo se např. o jednu rybu z deseti a ne o 100% úhyny. Možná by bylo lepší v tomto případě začít nejprve hledat chybu u sebe a třeba požádat o radu.
Protože se obchodování s mořskými živočichy věnuji více než deset let, mohu porovnat kvalitu od různých dodavatelů. Firma, s kterou nyní obchoduji je na vysoce profesionální úrovni a vždy budu chyby hledat v prvé řadě v splnění podmínek chovu pro určitý druh.
petr06
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 09 Okt 2010 15:22
Bydlisko: Ostrava

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa petr06 »

K "více, jak 100%" úhynu (nepochopil jsem). Všichni zákazníci, kteří se mne obrátili s problémem jak úhynu nebo nevyhovující barvou, velikosti korálů dostali náhradu. O problémech Aragonus a jiných, kteří se skrývají za kumulovanými objednávkami se dovídám až zde a připadá mi to jako nějaká anti reklama. Steedy zde vystupuje jako mluvčí a ztrácím přehled, kdo vlastně chce náhradu. Steedy jako zprostředkovatel, nebo přímo utajení zákazníci
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa Steedy »

Bouzel i ja se musim pridat co do uhynu ryb.

Jiz 3dnem mi chcipaji postupne ryby a to i ty ryby ktere jsou 3roky staré, tudíž po kvalitní karanténě.

Zakoupil jsem od p.Sovy - M.Tuka 6ks v prvnich 2 tydnech sem se je snazil rozkrmit nic neprijimaly , je to mozne videt i v mem vlaknu ze tam o tom pisu, umrti bylo 2ks ze 6 behem prvnich 2tydnu , umrti bylo zpusobeno neprijimanim potravy. Umrtnost sem neresil protoze vim do ceho jsem sel,a pocital jsem s nejakou umrtnosti, ryb mi bylo lito ale bylo to zrejme ze to nezvladnou.

V 3 tydnu se mi podarilo posledni 4ks rozkrmit na Humri vajicka smichane s cyclop-eze + s cesnekem + zivou artemii, do te doby jsem vyzkousel i zivou potravu smostaně - artemii,virniky atd. neprijimali nic. Tudiz ryby urcite rozkrmene nebyly.
Ryby zacinali pribirat po mé sloučenině krmiva, bylo to videt i na jejich bříscích a ted v posledních dnech je to presne to co sem psal výše zrychlená forma krupice a cca do 5dnu od prvnich priznaku úhyn.

Tot má zkušenost,určité věci sem tam od p.Sovy beru a sem spokojen, ale je smůla že některé právě tyto ryby byly něcím nakazeny a vychcípaly, možno akorát ty várky byly treba loveny kyanidem. Ryby sem hodil do mražáku a klidně je nechám pro ukázku že nekecám.

Bouzel u tech zákazníku,kde jsem byl pozván p.Aragornusem to bylo uplne stejne :-(
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa Miloslav »

od p Sovy beru ryby, korali, bezobratlovce pravidelne a to jak pro sebe tak i pro zname, pro sve akv jsem bral prevazne ryby rodu Anthias a to vsechny druhy co p Sova ma - z odebranych nekolik desitek ryb jsem prisel jen o dve ktere pan Sova pri dalsim zavozu bezproblemu nahradil novejma. A jen pro zajimavost krmim 3 x az 4x denne a to pouze mrazenym - suche nepouzivam vubec ...
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa Steedy »

petr06 napísal:K "více, jak 100%" úhynu (nepochopil jsem). Všichni zákazníci, kteří se mne obrátili s problémem jak úhynu nebo nevyhovující barvou, velikosti korálů dostali náhradu. O problémech Aragonus a jiných, kteří se skrývají za kumulovanými objednávkami se dovídám až zde a připadá mi to jako nějaká anti reklama. Steedy zde vystupuje jako mluvčí a ztrácím přehled, kdo vlastně chce náhradu. Steedy jako zprostředkovatel, nebo přímo utajení zákazníci
Peto, ja nezadam nahradu, pokud mi nahradu za tech 6ks das jakoukoliv budu rad pokud ne zkousnu to.

Jak psal p.Aragornus byla to zdruzena objednávka objednával jsem ryby pro p.Aragornuse protože mě oslovil ještě s dalšími zákazníky kteří si ryby objednali. S reklamací jako takovou nemám nic co do činění toto si řeší p.Aragornus sám, já se jen svezl s nákupem.

Ps - poznámka k 100% uhynu, kdyz je urcitý počet ryb nakoupen počítá se jako 100%, tudíž úhyn byl také 100% a vetší.
petr06
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 09 Okt 2010 15:22
Bydlisko: Ostrava

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa petr06 »

Nebylo by tedy lepší využít poznatků p Miloslava, který má mnohaleté zkušeností s budování nádrží, jejich servisem, než stále hledat chybu v rybě a dovozci?
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa vasekg »

Aragornusi takhle to ale opravdu brát nemůžeš.

Jedna věc je nekomunikativnost pana Sovy, kterou už neřeším, protože nemusím - je to jeho naprosto zbytečná hloupá a špatná reklama, nebrat telefony, nereagovat. Ze mě jeho zákazník nikdy nebude.

Druhá věc je ovšem absence jakékoliv karantény na tvé straně - chápu, že karanténu nemá zdaleka každý (finance, místo atd), ale vyčítat prodejci, že ti kvůli jeho rybám zařvaly i ty tvé staré a zdravé rybky......to je jen a jen tvá odpovědnost, dát rybky z pytlíku od prodejce rovnou do akvária... Každá, i ta nejstarší kniha o mořské akvaristice popisuje nutnost karantény.

Já karanténu nemám, zrušil jsem ji, ale také tím zároveň riskuji možný přenos parazitů a nemocí z nových akvizic do akvária. A ta odpovědnost je jen na mě.

Vašek
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa kačer »

Aragornusi, je mi lito tvych rybek, je jasný ze to clveka nastve, ALE porad je tady pomer, TY a tvy dva kamaradi proti dalsím X lidem, kterym nic neumrelo nebo treba jen jedna rybka a pritom dovozce voda i ryby byly stenje. Pokud by byla chyba jen u pana Sovy, tak to by to preci muselo pochycipat vsem, ne? Prijde mi to spise jako nahoda a shoda roznych negativních okolnosti ... :-/ Nejsem na nici strane a mrzi me tvoje ztrata. jen bych te vice chapal, kdyby se ti to stalo treba trikrat po sobe a ne jen jednou. To se jak tady ostatní pisi muze stat u jakéhokoliv prodejce, je to holt riziko.:-( bohuzel nezijeme u more, abychom si mohli sami ryby chytat a tak musime pocitat s riziky, ktery nam dovoz ze zahranici rpinasi.:-(
petr06
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 09 Okt 2010 15:22
Bydlisko: Ostrava

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa petr06 »

Takže, pokusím se to uzavřít, jelikož se zde přestává řešit problematika akvaristiky.
Panu Aragon, který se snaží krmit viridisky krylem, krevetami (toto jsou ryby, které mají úzký jícen a potřebují jemnou stravu), ryby nahradím. Příště raději cyklop, moina 6x denně. Vyhledal jsem si poslední dovoz C. lorikulus a bylo to 9.11.!!! Poprosím tedy, všechny, kteří mělí nějaký problém, o zaslání SZ a najdeme řešení i bez "mluvčích".
Pro další rozvozy navrhuji tato pravidla:
1.dodání živočicha, který nesplňuje požadavek na velikost,barvu - výměna při dalším rozvozu
2.uhynulý živočich při vybalování, nebo těsně po té - zaslání foto a náhrada
3. v případech např. nepříjímání potravy, nevytažené polypy a jiné, poprosím o okamžité kontaktování a budeme situaci řešit.

Děkuji všem o projevený zájem o tuto formu prodeje a chci Vás informovat, že další rozvoz proběhne 15.2.
petr06
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 09 Okt 2010 15:22
Bydlisko: Ostrava

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa petr06 »

Toto je moje vlákno a chci, aby se hovořilo k tématu "Rozvoz zboží". Nestačím ani napsat odpověď a hnedle nějaké emoce.
Toto je pozdní reace na Amsíka:
Já jsem osobně u chytání a opravdu mám možnost si ukázat. Majitel firmy je dc. přírodních věd a zde se můžeme učit. Jeho přístup k mořské akvaristice je trošku jiný - přirozenost, nebo nebojovat s přírodou. např. aklimatizace živých kamenů neprobíhá ve vodě ale jsou skrápěny mlhou. Červi, paraziti slezou dolu k vodě a důležité baktérie se snáze regenerují. Ve všech nádržích je vidět život ve formě např. hub žijících na filtr. materiálu. V této firmě je množeno několik druhů klaunů, krevet a hlavně co mě dostalo jsou koníci. Tento člověk by neprodal rybu, která není v pořádku, protože, když jsem chtěl pro sebe odchovy koníků, byl jsem odmítnut s tím, že:" až budou požírat mražené a připraveny k transportu".Je zde i možnost objednání živočichů, kteří se běžně nevyskytují v nabídkách.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa rybka »

Vlákno pročištěno

Omlouvám se slušným uživatelům za smazané příspěvky řešící problematiku karantény, úhynů ryb umístěných do očividně nevhodných prostorových podmínek atd. Toto je problematika řešená v jiných vláknech, nikoliv ve vláknu v komerční sekci.
petr06
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 09 Okt 2010 15:22
Bydlisko: Ostrava

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa petr06 »

Nezlobte se, tohle byly moje poslední příspěvky do tohoto fóra. Pořád jsem citlivý na nějaké "úpravy s hora". Myslím si, že tato diskuse byla přínosná a pokud např. Ivoš (rybka) uzná, že né a podle svého uvážení odstraní příspěvky.... V žádném případě se nejednalo o reklamu, sprosté napadání ale jen se domníval, že tak to bude lepší. Bohužel byl odstraněn í příspěvěk od Amsiho, na který odpovídám a odpověď to ustála a je tam. Myslím si, že tyto stránky mají sloužit jako diskusní fórum a ne cenzurované příspěvky.
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa reicho »

este by som reagoval aj ja:
Aragornus......nečuduj sa,že ti ryby chcípli,ked mas male akvarko,nacpeš tam 8 ryb....a este k tomu vysoky AMONIAK,ved z toho ich musi "porazit".

Samozrejme je tu aj jedna nevyhoda,že ryby u takychto velkoobchodnikov/importerov su neustale krmene,nasledne chytene a zabalene na cestu.Tu dochadza k zvysenemu metabolizmu ryby,vylučky idu do toho maleho objemu vody v sačku,takže ryba sa lahko priotrávi uz pocas transportu.Vačšina chovatelov/sladkovodnych ryb/ ryby pred transpotom do velkochovu/predaja aspon 12-24 hod nekrmi.Mozno to robia aj domorodci z exportnych stanic,ale to neviem,este som tam nebol :) :) :)

Rybka - vymazavat si to nemal,patri to do diskusie o danom predajcovi.

Od p.Sovu som bral 2x,ryby som nikdy nebral,ale co sa tyka koralov,to som bol maximalne spokojny.Az na krevety Alpheus belulus,ktore mi do 3 dni uhynuli.Zial p.Sova mi na mail s otazkami uz neodpovedal....a čakam dodnes.... :cry: :cry: :cry:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa rybka »

Vymazal jsem příspěvky jednoho uživatele a vazby na ně a napsal mu soukromou zprávu. Bohužel v ČR platí nějaká legislativa, fórum je veřejné a mohl by z toho být dost velký problém (a ne jen pro onoho uživatele)... Aby kvůli tomu "ostrouhaly" např. zde přítomné chovatelské špičky s nanoreefy atd. se mi zdá nepřijatelné. Že za to může jeden "soudní znalec" jsem napsal v SZ a víc to tady nemíním rozebírat.
To, že u nás existují "tabulky" na počet sladkovodních ryb ve sladkovodním nebo mořském akváriu, ať už v zájmovém chovu nebo u prodejce je "dáno shora" a nechci na to upozorňovat.
Jeden všem známý obchodník neměl do 19.11.2011 živnost na to, aby nám prodával to co chceme; a rozhoduje o tom pan doktor "soudní znalec", který v životě u moře nebyl
Zamknuté

Návrat na "Predajcovia bratia Česi"