Rozvoz zboží na objednávku

Podelte sa s name o skúsenosti v českých predajniach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

Mithraculus sculptus - prý perfektně likviduje řasy , včetně bublinkové. Je to pravda? Nepoškodí korály?
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa tragett »

Pane Sova ja sem Vam psal nekolik SZ, ohledne te soli, nicmene sejit se s Vami je pro mne tezke, nedostanu se na Cerny Most, v terminu, ktery pisete, jsem cely den na druhe strane republiky na skoleni. Poprosil jsem Vas o zaslani postou, nacez vaha zbozi neni problem. Posta bez problemu doruci balicek do 30kg. Mam si tedy obstarat sul jinde, nebo se nejak domluvime? Docela bych ji uz potreboval ...
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa rybka »

Majkl.1 napísal:Mithraculus sculptus - prý perfektně likviduje řasy , včetně bublinkové. Je to pravda? Nepoškodí korály?
Mám objednány 3 kusy a čekám na ně, problém je v tom, že nejsou importováni pravidelně. Korálnatce by neměli poškozovat.
Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

Nevíš jaké velikosti dorůstají? Taky bych je vyzkoušel
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa vik_33 »

Na reflex.net píší, že 4cm. A také že si jeden pochutnával na goniopoře ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

uz jsem se tam taky progooglil :o

tak teď nevím :|
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa rybka »

Pokud je jakýkoliv korálnatec "chycený", ostatní jej sežerou (ryby, ostnokožci, korýši - je to úplně jedno)
Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

Tak to vyzkouším ... objednám a uvidím.
Mám ještě malé AQ tak kdyby byl problém , lehce ho chytím (snad) :D
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Krab Mithraculus sculptus musí mít v akváriu dostatek rostlinné potravy (řasy, chaluhy). V případě jejího nedostatku začíná škodit na korálech i malých rybách. Bez přikrmování se stane problémem vždy, s přikrmováním pouze někdy.
petr06
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 09 Okt 2010 15:22
Bydlisko: Ostrava

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa petr06 »

Pravidelný rozvoz zboží proběhne ve středu 25.1. Nabídku si můžete stáhnout na: http://leteckaposta.cz/387258350 , nebo (bez foto) na www.akvaristika-morska.eu .
Za případné objednávky děkuji
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa vik_33 »

Aragornus napísal:...Takže kde je chyba???
První chybu jsi udělal Ty - do kyblíku mořské vody ( o objemu 70l ) nacpat tolik ryb - to by nedopadlo dobře, ani kdyby byly ryby v dobré kondici. Druhou chybu můžeš také připsat sobě - když kupuješ rozvážené ryby za cca 50-70% ceny obvyklé u obchodníků v kamenných obchodech, musíš počítat se ztrátami. Třetí chyba - když víš, že uváděná 10-ti denní aklimatizace je málo ( a to opravdu je ), tak proč takové ryby kupuješ? Opět musíš počítat se ztrátami. A poslední chyba - kupuješ chromisy - to jsou citlivé ryby a problémy s jejich udržením jsou i při koupi od jiných obchodníků, takže opět bych tuto chybu připsal Tobě. K tomu ještě Tvá zřejmá nezkušenost a výsledek známe ... Nakoupit za super ceny a se 100%-ní jistotou by chtěl každý, ale je potřeba zvážit riziko, zda výhodná cena za to stojí. Nikdo nedá slevu zadarmo :idea:
Jen upozorňuji, že P.Sovu neznám a nic jsem od něj zatím nekupoval - bohužel bydlím mimo jeho rozvozové trasy.
A z Tvého seznamu bych minimálně pět ryb zařadil mezi "problémové".
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa vik_33 »

Je to vlákno prodejce, tak tu nebudu spamovat. Jen poznámku - chromis JE problémová ryba. Sice ne tolik, jako třeba anthias, ale i tak je potřeba počítat s tím, že nepřežije každá z nakoupených ryb.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa Lukáš »

Spravne aklimatizovany Chromis viridis (pre ine druhy chromisov to nemusi celkom platit) , ak je vybaleny v zivom stave je vcelku bezproblemova ryba, aj po priamom importe casto prezije 100% ryb. Nejaky nasledny uhyn byva (potransportny stresovy syndrom, pokles imunity, neskorsi prejav pouzitia "anestetik"), ale to sa prejavi vacsinou az po par tyzdnoch. Keby to bola problemova ryba s vysokym uhynom, tazko by sa pri sucas. cenach dopravy predavala v maloobchode po 5-10 eur!

U P. tuka nema vyznam riesit uhyn ani reklamaciu, je to vzdy na vlastne riziko.

Udaj o karantene a rozkrmeni je zo strany predajcu zavadzajuci. Aj ked niekto moze nazvat 10 dni u velkoobchodnika karantenou (pri pouziti spravnej chemie dokonca aj s urcitym efektom), treba si o tom utvorit vlastny obraz a dat rybam min. dalsich 10 dni mimo hlavnej nadrze. Minimalne s tym rozkrmenim to vsak asi zdaleka nebude take pravdive (skor treba tie ryby brat ako a priori nerozkrmene - nehovorim o odchovoch a rybach, ktore notoricky zeru uz snad 10 min. po vybaleni a aklimatizacii z boxu po ceste z Indonezie).
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa Steedy »

Zdravim te Lukáši , tvůj názor ohledně chromisů sdílím, umrtnost u chromisů po zprávné aklimatizaci atd je skoro 0 nebo z 10ks zakoupenych max 1-2ks, ale pokud sem dobre pochopil Aragornuse jde mu o to ze ten uhyn byl vic ne 100% jelikoz mu chciply i jeho ryby které tam měl již delší dobu.
P.Aragornus mě pozval k těm dalším lidem, kteří nechtějí být jmenováni, abych se prijel podívat na ty ryby, první věc co jsem uvidel byly nadherně prosperující akvária s sps ci lps korály, jeden dotycný mel akvárium i z měkkými vsude bylo dostatek zdravých ryb v akvariich od objemu 400 do 700L. V technice meli snad vse co si clovek muze prát jen mít v akváriu. UV, ozon , silný odpěnovač atd. Tudíž tam bych problém neviděl.
Jak aragornus psal aklimatizaci provedl tak jak se má, některé ryby vůbec nežrali behem prvních 5dnů ostatní ani po té dobe. cca po 1týdnu od pridání do akvária se u nově koupených ryb projevila zrychlená krupice s nejvetsi pravdepodobností Brooklynella, ryby cca do 5dnu pomreli vsechny.
Příznaky :

1- stupen : ryby byly letargické, projevovala se u nich dušnost podrážděnost a nebylo na nich vidět žádné vizuální skvrny.
2 - stupen :Zvýšená dušnost, vizuálně viditelné skvrny velikosti 0,5-2mm.
3 - stupen : Smrt.
4 - post mortem - ryby vykazovali nateklé žábra, z pod žáber vytékal žlutý hnis. na určitých místech v kůži ďolíky.
5 - poznatek - přenášení na ostatní ryby v nádrži.

Jak jsem psal výše, aragornus a ostatní kupující počítali z nějakým úmrtím, ale víc jak 100% úhyn je teda už moc.

Jen pro ukázku jedna fotka uhynulých M.Tuka vytažených z jednoho akvária.

Proti p.Sovovi nemám nic, bavíme se stále jen o rybách, ale myslím si že aspoň poloviční náhrada úhynu by byla férová.
Prílohy
obrázek.JPG
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Rozvoz zboží na objednávku

Príspevok od používateľa vasekg »

Můj známý bere od pana Sovy poslední dobou pravidelně úplně všechno - ryby, sůl, koráli a nestěžuje si. Co vím, tak u ryb žádný úhyn neměl.

Problém spíš bude v nekomunikaci pana prodejce. Snažil jsem se mu několikrát zavolat, právě kvůli problémovým tukám, měl je velmi levně a chtěl jsem se o nákupu domluvit osobně, protože to pokládám za důležité. Telefon nikdy nezvedl - přestože z něj několikrát hovořil. Jako by se skrýval a jako by kamenná prodejna už neexistovala. Nikdy nereagoval ani na to, když jsem napsal sem do fóra, přestože psal další příspěvky, nikdy jsem mu nestál za odpověď. A nákup citlivých rybek prostě nebudu řešit mailem!

10 dní karantény je málo, ale mám tu možnost pomáhat jednomu prodejci při importu korálů a ryb a beru od něj za práci rybky takřka ihned po importu a z cca 20ti ryb to zabalil jen jeden Hepatus, který ovšem chcípnul ještě po cestě.

Myslím, že vina za uhynulé rybky neleží jen na prodejci, ale spíš na způsobu prodeje - dlouhých rozvozech autem poté, co si rybky za 10 dní sotva zvyknou. Když se k tomu přidá špatná komunikace - vznikne problém.

Vašek
Zamknuté

Návrat na "Predajcovia bratia Česi"